Mersusta kuuluu ääntä konehuoneesta sammuneena, ihan kun joku tuuletin pyöris siellä,tänään kun sammutin auton ei kuulunut ääniä, kävin autolla 15 minuutin päästä, ei kuulu mitään, mutta sit alkoi kuulua noin 30 minuutin päästä ja kesti noin 20-30 minuuttia, ihan kuin se ääni kuuluis kuskin puolen pyyhkimien alla olevasta ilmanotto ritilästä. Pidin autossa ilmastointia päällä, onko sillä merkitystä?
Mercedes benz cla kuuluu ääntä konehuoneesta vaikka auto sammuksissa.
11
1575
Vastaukset
- Anonyymi
Paremmissa autoissa ihan normihomma.
Sisätilan ilmakiertoa pidetään päällä jotta sillä autolla on kiva lähteä liikeelle eikä siellä ole aivan tolkuttoman kuuma kun sinne saavut.
Miinuspuolena se, että saattaa olla akku tyhjä jos et vähään aikaan ajele. - Anonyymi
Mistä tiedät että mersussa on tommoinen ominaisuus, tänään teki samalla tavalla että lähti hurisemaan puolen tunnin päästä, aukasin oven lukituksen niin ääni hävisi?
- Anonyymi
mersu kun on niitä parempia autoja, jaguarissa on samanlainen
- Anonyymi
Onko se joku toiminto ilmastointi automatiikan kuivattamiseksi?
- Anonyymi
on just se
- Anonyymi
Älä mene kuuntelemaan ajoneuvoa.
- Anonyymi
Ihan normaalia etenkin helteellä. Puhallin kuivattaa ilmastoinnin kennon ettei ala homeet haisemaan kuten esim Tojoissa. Teho on sen verran pieni, ettei akku tuosta purkaannu.
- Anonyymi
Kaikki arvaukset väärin.
Ääni tulee led-ajovalojen tuuletuksesta.
Aktivoituu kun avaa oven tms. Kestää 5-15min - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaikki arvaukset väärin.
Ääni tulee led-ajovalojen tuuletuksesta.
Aktivoituu kun avaa oven tms. Kestää 5-15mintuulettaa umpion sisään juuttuneet fotonit pois?
- Anonyymi
Joopa joo.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joopa joo.
LED on se joka tuottaa niin paljon hukkalämpöä että umpiot sulaa. Kaiholla muistelen H4 polttimoita, eihän ne vieneet kuin 55 wattia.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1086977
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t324148törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/333597Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3921909- 321447
- 351428
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi511261Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv121058Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen1721025Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11980