Aivan normaali työpäivä. Hyllytin tuotteita ja olin hyvällä tuulella. Sitten tuli asiakas joka raivosi ja mollasi minkä kerkesi. Sanoin radiopuhelimeen, että tänne osastolle tarvisi pari miespuolista kaveria lisää. Heidän tultua sanoin asiakkaalle, että käydään tuolla varastossa juttelemassa vähän lisää tästä ongelmasta. Hiljentyi ja lähti pois. Kannattaa vähän miettiä mitä sanoo ja kenelle..
Asiakkaat kaupassa.
Anonyymi
13<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Miltähän asiakkaista tuntuisi jos me mentäisiin porukalla heidän työpaikalle mesoamaan ja riehumaan?
Ei miltään, työskentelen pääosin kotona etätöissä ja jos tulisitte ovelleni huutamaan, niputtaisin koko porukan, ainakin ”body guardisi”
Kosto elää. Asiakkaat, kannattaa käyttäytyä.
Mitähän mahtaa asiakkaan päässä liikkua kun menee kauppaan mesoamaan?
Oliko rakentavaa palautetta?
Voitko lopettaa lapsellisen teiniuhoamisesi ja kertoa, mikä kauppa kyseessä? Osaamme sitten asiakkaina käyttäytyä ja tarvittaessa jatkossa välttää kyseistä putiikkia.
Eli syy välttää putiikkia on se kun ei saa riehua ja huutaa?
Ei, vaan käydä jossain muualla, missä ei kaltaisiasi pissa-liisoja työskentele.
Itselläni ei ole mitään tarvetta kiukutella kaupan henkilökunnalle.
Hyvä. Sitten voit käydä ihan normaalisti kaupassa.
Se raivoaja oli yksi varsin tunnettu persu tästä kaupungista. Tyyppi tunnetaan kiihkeästä käytöksestään ja raivokohtauksistaan. Haukkuu kaikki muut puolueet hallitusta myöten. Vain hän ja hänen puolueensa osaa muka hoitaa asiat. Ei anna mitään arvoa duunareille.
Jos kaupassa käynnin tarkoitus on vain valittaa niin olisiko silloin parempi jos joku muu kävisi teidän puolesta kaupassa? Tai tilaatte tuotteet ovelle? Näin säilyy kaupassa kaikilla parempi mieli.
Elohöpinän päälle harvesterilla.
Sano se persuille!