Paimion seurakunta haluaa estää sotaveteraanin kunnialaukaukset.
”Tänään saimme kuulla, etta Paimion seurakunta estää kunnianlaukaukset”, Kangaslampi kertoo. ”Syyn sain vasta äsken tietää Puolustusvoimien esikunnasta, en papilta. Syynä on kuulemma tasa-arvo, joka on seurakunnan perustelu.”
Näin siis EU-Suomessa kunnioitetaan sotiemme veteraaneja!
”Isällani on oikeus kunnialaukauksiinsa. Jos isäni ei niita saa, on kyse syrjimisestä, koska muualla Suomessa tilanne on toinen”, Kangaslampi sanoi.
Paimion kirkko
Anonyymi
2
917
Vastaukset
- Anonyymi
Kunnialaukaukset ovat paukkupatruunoita. Kantele kirkkoneuvostoon ja sitten tarvittaessa tuomiokapituliin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun634571KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1643512Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?632854- 1492811
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492674- 241913
- 241801
- 301646
- 1741630
- 421342