Tuomitseminen.
Oleminen parempi toista.
Näyttää parempi kuva
itsestä kuin on.
Tehdä muista huonompia.
Viha .
Kuin vesi
josta alituinen puute.
Ilman ei voi elää.
Olisiko noin?
Niin ei kasva
yksikään kasvi.
Itse ajattelen rakkaudesta.
Se kuin leipä ja vesi.
Nääntyy ilman sitä.
Jokainen rakkauden
kosketus .
Jokainen hyväily .
Hyväily kaksin käsin.
Ilman niitä
on vaikea säilyä
hengissä.
Oleminen parempi toista.
Näyttää parempi kuva
itsestä kuin on.
Tehdä muista huonompia.
Viha .
Kuin vesi
josta alituinen puute.
Ilman ei voi elää.
Olisiko noin?
Niin ei kasva
yksikään kasvi.
Itse ajattelen rakkaudesta.
Se kuin leipä ja vesi.
Nääntyy ilman sitä.
Jokainen rakkauden
kosketus .
Jokainen hyväily .
Hyväily kaksin käsin.
Ilman niitä
on vaikea säilyä
hengissä.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Ystäviä ja rakkautta ei voi valita.
...mutta rakkautta voi antaa
ja jakaa joka päivä kaikille.....
...myös istuttaa....
Rakkaus on uusiutuva voima.
Eikö kannata antaa ja jakaa sitä irl eikä palstalla. Täällä se ei toimi.
on täysin mahdotonta jakaa rakkautta kaikille, itse saa valita sen kenelle sitä haluaa osoittaa ja kenelle ei
....näinkö on? ....
Täälläkin siihen voi saada eväät
jota voi oikeassa elämässä toteuttaa....
Ajatuksen kipinä voi syntyä
palstallakin......
No eipä se sinun kohdallasi ainakaan ole tulosta tuottanut tyttelin kanssa.
Missä se sinun toteutus viipyy kun melkoinen määrä vuosia on pitänyt täältä hakea evästä ja
inspiraatiota.
Taidat olla sama provoilija kuin apkin, sillä kyllähän nyt houkempikin tajuaa, ettei mitään tytteliä ole olemassakaan...
Eikö jo tässä vaiheessa traagista rakkaustarinaasi kannata suunnata elämä irl eikä tulla tänne kun tiedät itsekin että aiheutat kaikkea muuta kuin hyvää ja rakkaudellisia tunteita.
Vieläkö aloittajalla vanha suola janottaa, anna jo olla. Mene elämään elämää jauhamaasi elämää . Jaa siellä rakkauttasi oikeille ihmisille, ei siitä tarvitse niin suurta numeroa nettipalstlla tehdä.
Ketä naista hyväilit viimeksi kaksin käsin?
Sinäkin teit niin, olit aina olevinasi muita parempi ihminen ja samoin haavemaan tyttö, olitte niin olevinanne ja haukuitte muut palstalaiset huonoiksi moraaliltaan ja miten milloinkin ja kuitenkin salaa olitte täältä ettette olisi paljastuneet. Ehkä olisi kannattanut miettiä kaksi kertaa mitä sanoo.
Viisi ensimmäistä riviä kertoo itsestäsi, aivan sanasta sanaan.
Oli toisaalta hupaisaa, toisaalta karmeaa lukea teidän arvostelujanne muista kirjoittajista kun itse kuitenkin olitte yöpaossa palstalla muita ihmisiä, salaamassa
alhaiset itsenne. Silti teiltä vyöryi halveksivaa sanottavaa muista täällä olevista koko ajan. Oletko yhtään kasvanut ihmisenä niistä ajoista.?
Kannattaa olla tarkkana kun lähtee parin negatiivisen palautteen takia maalittamaan naapuritienoon perheellistä naista satuhahmoksi. Siitäkö lähtien tuo ajatusvinoutuma sinulla jotakin osatonta kohtaan ollut kun olet omasta ja nimenomaan omasta mielestäsi huonon palautteen anonyymipalstalla saanut?
Vai nääntyy ilman, oletko nyt sitten löytänyt paikkaajan haavemaan tytölle jos niin muuten näännyttää.??
Nämä tämäntyyppiset aloitukset, joissa ukko vastaa itselleen ei ilmeisesti mene enää edes faktasuurpiirteiselle suurköökkiväelle läpi?
Ilman haavoja emme tuntisi mitä paraneminen saa aikaan. Ilman sirpaleita emme tietäisi miltä korjattu näyttää. Ilman vikoja toisessa emme näkisi niitä itsessämme. Jokainen meistä on keskeneräinen. Jokaisella on puutteita mutta myös kyky rakastaa ja tarve tulla rakastetuksi. Minä en katoa. En häviä. En lakkaa rakastamasta Sinua. Sillä rakkaus on vahva side välillämme. Ei se anna periksi koskaan. En nytkään. Tiedät kyllä sen. Nimimerkin tunnistat vaikka en pääse kirjautumaan.❤️
Keskeneräisenä
on meissä aukkoja
rakkauden tulla
heikkouden lähteä.
Kun iloitsee
heikosta kohdasta.
Oivaltaa
on tilaa vielä
rakkaudelle
ja asioille
joita ei minulla
vielä ole.
Rakkaus välillämme
ei häviä , ei katoa
on ja pysyy...
On olemassa
taivas ja tähdet.
Ja kuu ja aurinko.
Ja rakkaus välillämme
loputon.
Heikko tulee vahvaksi
Rakkaudella
Ja uupunut herää eloon
Suudelmalla.
Rakastan suudellen...
Prinsessa Ruususelle
suudelma....
Odotus on kulkenut
ohdakkeita ,
seittejä ,
muureja ,
esteitä .
Kiitos...
Rakastan sinua.
Rakkaus on siellä
missä Sinä olet.
❤️
Olen kasvattamassa
tammia .....
Rakastan sinua
ja sydämeni
kulkee kanssasi.....
Hyväilet kaksin käsin.
Tunnen kädet.
Tunnen lämmön.
Tunnen sielun yhteyden.
Rakkauden kosketuksen.
-Sinut
Rakkaus on
Lempeä ja vierellä
myös syvissä vesissä ja
vaikeissa hetkissä silloinkin
kun ei enää jaksa uskoa.
Silloinkin rakkaus elää. ❤️
Pieni kellokukka
ei murra kalliota
mutta sen rakoon
se juurtuu .
Se elää yksinkertaisesti
maailmassaan
kuten rakkaus.
Se juurtuu
se pysyy.
Ja muistuttaa siitä
Mikä on tärkeää.
Mikä on kaunista ja
pysyvää
Se voi olla pieni
mutta se näkyy sille,
joka sitä etsii ja
Joka sen kauneuden
ymmärtää.❤️
Se kukkii
sinulle.....
Rakkautesi
on juurtunut
sydämeeni .....
Nettipalstalla ..... se on pelkkää vuosien leikkiä, tämän enempää ei siis kasvua, leikkimistä
palstalla hänen kanssaan joka ei uskalla enää edes nimimerkkiään käyttää.
Yöllinen molemminpuolinen läheisten pettäminen alkoi siis taas, olette erinomaisia ihmisiä.
Oletteko hukanneet omantuntonne .
Tiedättekö vanhan sanonnan; kaikki mikä salaa ja hiljaa puhutaan on valhetta.
Ai jee , tytteli ei uskalla enää käyttää tunnistetta, on se " rakkaus " joskus kiellettyä ja salaista !
Ketä te pakoilette. Olette rakkauden irvikuva, salaamista, yöllistä leikkiä , mikään ei saa ulottua oikeaan elämään. Oletteko ylpeitä itsestänne, te hyvät ja hienot ihmiset jotka kilpaa kehuitte itseänne aiemmin.