Masennuksesta kaksisuuntaiseen.

Anonyymi

Kuinkakohan moni bibolaarisen diagnoosin omaava on ensin alkuun kärsinyt ainoastaan masennuksesta ?

Sen mitä itse olen kokenut masennuslääkkeistä, niin hyvin pian ne saatttavat saada maniaa aikaiseksi.

Eli ei varmaan ole mahdotonta, että lääkitykset kääntävät masennuksesta kaksisuuntaiseen.

Onko kukaan ikinä miettinyt tuollaista mahdollisuutta?

3

140

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuo mitä puhut on todistettu
      Masennuslääkkeet lyö yli kun elimistön oma luomu serotoniini ei poistu riittävän nopeasti suusta ahdetun kemian tehtaan serotoniinin tieltä ja siitä saat manian ja bipolar tai ADHD diaknoosin.

      Perus sääntönä kaikille, älkää koskaan menkö psykiatreile,
      Älkää koskaan uskoko psykiatrin suulla tehtyjä daknooseja
      Ja tai ilman labra mittausta esitettyjä valheita että kyse on kemiallisesta epätasapainosta, jos olisi se mitattaisiin labrassa ja lääkittäisiin viite arvoon ja lääkitys lopetettaisiin kuten insuliinissa kun viite arvo on saavutettu.

      Älkää koskaan panko psyykke pillereitä naamaanne niin elätte 20 vuotta kauemmin ja terveempinä,
      Sillä näkymätön sisin on ylösnouseva ikuinen sielu, eikä siellä ole tauteja, ja synnit ei parane eikä kenenkään mieli, maksaa munuaisia ja haimaa myrkyttämällä psyykke pillerein,

      Ymmärtäkää hyvät ihmiset, koululääketiede on härski liikelaitos, kun se löytää kalliin myrkyllisen kemikaalin, jota se ei itse naamaansa panisi, se diaknisoi puhtaasti naamakertoimesta , toisia apinpiksi, toisia marakateiksi, ja kolmannet virtahevoksi, jolla se poistaa syyllisyyden siltä että se rahan ahneudessa kerätäkseen rahaa liikelaitokselleen alkaa myrkyttää ihmisiä juuri löytämällään kallilla kemikaalilla, sulla tehdyin diaknoosein, ilman mitään totuus pohjaa.

      Jos joku pitää psykiatreja lääkäteinä, ei tajua että he ovat kunikaita ilman vaatteita eli kuvittelevat että suulla tehdyt teoriat ja diaknoosit on tiede.

      Psykiatria on vakilaan kuuluvaa tikollisuutta ja maapallon suurin huijaus.

      Ihmiset on tuhansia vuosia rlläneet ilman psyykklääkeitä
      Eikä maksan munuaisen ja haiman myrkyttäminen paranna kenenkään mieltä.

    • Anonyymi

      Tässä Yleisaradion dokkarissa on haastateltu asiantuntijoita, mm. juurikin siitä kuinka välittäjäaineiden sorkkiminen voi saada aikaan hypomaniaa tai lisätä masennusta:

      YLE MOT - Masentavat lääkkeet

      https://www.youtube.com/watch?v=sd0IW_MqJvA

    • Anonyymi

      Minulla on omakohtaista kokemusta, kuinka lääkekierre saatiin aikaan vuosia sitten.
      Alkuun minulle annettiin lääkettä paniikkihäiriöön, sen seurauksena ajan myötä tuli psykoottisia oireita, johon sain neuroleptejä.

      Ne saivat apaattiseksi ja veltoksi, niinpä annettiin masennuslääkkeitä.
      Niistä tuli maniaa, ja siihen sain Litoa.

      Loppujen lopuksi olikin monien eri pillereiden lääkecocktaileja.
      Olinkin sitten " sekaisin " lähes 20 vuotta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      174
      10688
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      85
      10179
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      232
      5619
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      178
      4448
    5. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      171
      2925
    6. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      126
      2914
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      38
      1726
    8. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      298
      1318
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      6
      1170
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      16
      1094
    Aihe