Suomen menestynein laulaja ja lähettiläämme maailmalla. Nainen jolla on eniten hittejä. Nainen joka ei lyttääjistä piittaa vaan porskuttaa ja luo menestyksensä. Jolle tarjotaan biisejä ennenkuin Lady Gaga saa niitä. Joka lähtee pian Los Angelesiin kirjoittelemaan biisejä maailman huippukirjoittajien kanssa. Jolla oli seitsemän levyn jännä sopimus kahden eri maan Sonyn kanssa. Jonka häihin tulee laulamaan ja tanssimaan Nicole Scherzinger ja kumppanit. Jonka kanssa Simon Cowell haluaa tehdä yhteistyötä. Jolle tultiin takahuoneessa sanomaan hänen kilpakumppanien vanhempien toimesta, että hän on parempi kuin heidän lapsensa. Jonka oma äiti paljasti salaperäisesti että myös siskolle on luvassa maailmanmainetta. Joka perustaa maailmaan onnellisuuskouluja koska hän on onnellisuuden asiantuntija. Joka ei pysty käymään kaupassa Suomessa koska fanit on koko ajan kimpussa. Syystäkin hän on pettynyt. Hänen tulisi ilman muuta päästä Linnan juhliin. Tuostakin pettymyksestä Saara kuitenkin nousee pystypäin voittajana.
LAULAJA Saara Aalto kertoo Kaupunki-tv:n haastattelussa pettyneensä siihen, että hän ei päässyt presidentin itsenäisyyspäivän vastaanotolle 2017. Aalto sijoittui edellisenä vuonna toiseksi Britannian X Factor -kykyjenetsintäkilpailussa.
– Se oli mulle silloin kova pala, kun X Factorin jälkeen mua ei kutsuttu Linnan juhliin. Se ei ollut sinänsä se, että olisin halunnut päästä Linnan juhliin, vaan kaikki olettivat, että mut kutsutaan, Aalto sanoi.
LAULAJA Saara Aalto kertoo Kaupunki-tv:n haastattelussa pettyneensä siihen, että hän ei päässyt presidentin itsenäisyyspäivän vastaanotolle 2017. Aalto sijoittui edellisenä vuonna toiseksi Britannian X Factor -kykyjenetsintäkilpailussa.
– Se oli mulle silloin kova pala, kun X Factorin jälkeen mua ei kutsuttu Linnan juhliin. Se ei ollut sinänsä se, että olisin halunnut päästä Linnan juhliin, vaan kaikki olettivat, että mut kutsutaan, Aalto sanoi.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Ja haluaa esiintyä alasti..en ymmärrä tuota ollenkaan..yrittää vimmalla olla esillä..ei taida maailman tähteä tulla tuolla lapsen äänellä laulava..aikuistu
Haluaa myös levyttää japaniksi. Ja esiintyä alasti. Wow. On se starba!
On se raskasta se itsensä ja elämän etsiminen.
toivotaan että löytyy ennenkuin on ainot ne ainoat menopelit.
Sinä ja itsesi löytänyt, ainoastaan juorupalsta etkä mitään muuta.
Uskon jotta hän haluaa ja voi joutua esiintymään alasti jopa porkkana pyllyssä lauluen, mutta sorry vaan minusta ,hehkutus kun tähteä väkisin tehtiin voi johtaa vielä lataamoon ,ainakin vastaamoon on syytä mennä , ei ole maailman tähtösellä kaikki ihan kohdallaan ,sanoisin jotta se Däddyn entinen muoruava punaista mattoa perä pystyssä latexissa kyntävä kissanainen on suurempi tähti kuin Saara floppasi ja nyt jäljellä porkkana pyllyssä vinkuminen kun kukaan ei huomaa näitä menee tusinaan 14 kpl
Kuka on Saara Aalto?
suurin pettymys linnan juhlien suhteen on se että kaikenlaiset hömppäedustajat kutsutaan ja sotien veteraanit ohitetaan. Vuodesta toiseen myös samat naamat kutsutaan. Olisi olettanut kokoomuslaisen Niinistön (koti-uskonto-ja isänmaa) muuttavan tämän käytännön. Mutta ei sama hömppä jatkuu.
Onneksi ei kutsuttukaan, mitä se lesbo linnassa tekee. Laulajana kehno.
Tosin lesbojen lauluja en kuuntele, koska en lesboutta ikinä tule hyväksymään, siksi en heidän esityksiään kuuntele.
Se on sairautta, kai ne lesbot tietää sen itsekin.
Millä tavalla tuo Aalto olisi menestynein laulaja. Mikä menestynein se on on, ei se menestynyt euroviisuissaakaan. Minua ei ainakaan kiinnosta nuo lättäpil'''t.
Miten edes joku voi kaivella toisen naisen pimp....., kun se jo ajatuksenakin tuntuu niin sairaalta.
Eihän se laulamiseen mitenkään kuulu jos saksia sillailla keskenään hankaa,mutta hän nyt oli niin "edistyksellinen " jotta otti miehen näköisen naisen ja to i tätä esille edistääkseen uraa homolaulukilapailussa ,niin mitätuosta pitäisi ajatella ,mutta niinhän näissä homohommissa on aina jotta toinen on ikäänkuin uros ,sekin on vähän sairasta jos kerta homoja ollaan ;) Esm pekko ja se antoni= naaras , tai silsu ja virun poika oliko pylsi tämä siis= uros jne.
Voi kyynel!!
Vai ei kutsuttu maailmanluokan tähteä linnan juhliin.
Joku mauton viritys oli jo tehtynä, kun nainen päässään kuvitteli olevansa kutsun arvoinen.
Toi aloitus oli kyllä sarkasmia parhaimmillaan.
Vai että oikein lähettiläämme maailmalla—nainenhan haastatteluissaan on antanut ymmärtää,ettei ollenkaan viihdy täällä,kun kukaan ei kannusta, eikä arvosta noin suurta tähteä.
Hän oli toisena odotuslistalla.
Monesti olen miettinyt, että mikä Saarassa tökkii..en oikein ole osannut muodostaa selkeää käsitystä asiaan.
Nyt kun tämä uutinen tuli julki, niin sain vastauksen tähän mieltä hiertäneeseen kysymykseen. Tämä odotettu kutsu linnaan ja siitä seurannut pettymys, puhumattakaan siitä, että hänellä oli jo puku valmiina...hän on kovin outo ihminen.
Todettakoon vielä, että hänellä ei ole lauluääntä. Aalto huutaa, ei laula. Ei mitään tulkinnan tunnetta esityksissä. Ja sitten tosiaan nämä hänen ulostulot, ei vaan toimi ollenkaan.
Saarassa tökkii aitouden puute, diivailu, ylimitoitetut kuvitelmat omasta osaamisesta, konemainen esiintyminen vailla tunteen rahtuakaan.
Vaikuttaa erittäin hankalalta ihmiseltä, vaikka esittää ”mukavaa”.
Iso puute on myös totaalinen huumorintajun puuttuminen.
Sukupuolinen suuntautuminen on naisen vioista pienimpiä.
Ei ole saanut edes Nobelin palkintoa.
Saara ajeli tossumopolla linnan käytävillä ja päästeli järkyttäviä tuhnuja?
onhan sinne linnaan kutsuttu jo aiemmin muutama lepakko joka sitten yltyi lätisemään siitä kuinka hän saa olla oma itsensä. Ei tullut mieleen mikä juhla oli kyseessä. Muutenkin oli pukeutunut urheilukuteisiin ja käytös oli sopimatonta tilaisuuteen.
Ilkeää. Kai tiesit että paĺefase sairastaa kasvo halvauksia?
Seta-juhlat oli Halosen aikana. Vaikka sinne joka vuosi kutsutaankin monenlaista tyhjäntoimittajaa, niin ei aivan kaikkia sentään.
Tuo Aalto on tuossa rajattomassa itsekeskeisyydessään kyllä ihan uskomaton pakkaus.
Ei ole maailmanlaajuisesta levysopimuksesta kuulunut eikä ole kyllä radiossakaan soinut, Onhan se järkytys kun Pilipalilaulukilpailussa tullut toiseksi eikä kutsuta Presidentin vastaanotolle tosin haukkuin Suomen ja suomalaiset on niin Diiva oikeesti täysi Nolla.
Kaikki "oletti". Olen sitten erilainen koska en tunne koko henkilöä enkä olettanut.
Luultavasti se oma napa on kaunis voisi jopa kammata. Ai niin minäkin ostin puvun
mutta en tuota varten.
Saara pettyi kun ei päässyt pressan linnaan. Eikö hänellä käy mielessä, että kansa pettyi, kun hän ei voittanut viisuja. Vaikka hänet joku taho valitsi ainoaksi edustajaksi umk:n kisaan.
Juuri näin. Kansa pettyi... ja oletettavasti arvasi jo, että voitto meni sivu suun.
Jos nyt ensin muuttaisi takaisin Suomeen ja korona-aika päättyisi, sitten pitäisi vielä tehdä jotain Suomen hyväksi saada esim Jennin huomio jollakin tavalla, sitten saattaisi kutsukirje tulla... Se on kuitenkin yksin presidentti(pari), joka päättää linnaan kutsuttavat.
No eihän ne nyt tollaisia ihmisiä- ja vieläpä tyhjän toimittajia, mitää tuottamattomia linnanjuhliin......ha......haaaa........ kaikkea ne nyt kaikenlaiset pellet kuvittelevatkin.
Voi, voi, uli uli. Ihan itkettää
Olisi kyllä ansainnut kutsun, on sinne turhempiakin pyydetty. Saara on oikeasti tehnyt Suomea tunnetuksi, silti samat kulttuuritantat vuodesta toiseen siellä kiskomassa boolia.
Hyvä kun sai nenilleen, eikä kutsuttu, ämmä on niin itseään täynnä oleva.
Ja joku rekkalesbo kiinni kuin takiainen. Tosi ärsyttävä pari.
Nyt ilmoittivat muuttavansa Espanjaan. Toivottavasti pysyvät siellä ikuisesti.
Jänskä maastamuuttomielenoosoitus eteliin.
No Halosen aikana tuli kutsut!!. Mutta eipä liioin sodankäyneille! Mut Niinistö on kutsunu veteraaneja ja lottia! Jotka istuvat keltaisessa salissa🤗! Ei kansakunnan kerma! Niinkuin aikaisemmilla kutsuilla!