Kuten aiemminkin tulin maininneeksi, annetaan ajatuksen "lentää" ja laitellaan viestejä palstalle.
Ei jokaiseen sanaan, eikä jokaiseen kirjoitusvirheeseen mielestäni tule puuttua. Kun viesti on asiallinen ja tässä Ruuneperinkin kevään toivotuksessa ei ollut mitään loukkaavaa, niin kirjoitellaan iloisin mielin ja puron pulistessa.
Kevättä rintaan ja selkä rottingilla.
Kirjoittelemisiin.
Ei jokaiseen sanaan, eikä jokaiseen kirjoitusvirheeseen mielestäni tule puuttua. Kun viesti on asiallinen ja tässä Ruuneperinkin kevään toivotuksessa ei ollut mitään loukkaavaa, niin kirjoitellaan iloisin mielin ja puron pulistessa.
Kevättä rintaan ja selkä rottingilla.
Kirjoittelemisiin.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tuossa tekstissähän on tuon kirjoituksen juoni.
Lukemalla se selviää.
Sivut ovat toimintasi ansiosta BilMan rauhoittuneet. Jotkut käsittävät pyrkimyksesi väärin. Heidän mielestään asioista väittely on yhtä kuin solvaaminen. "Pitääkö aina olla samaa mieltä", kysyy joku? Siitähän ei ole kysymys, vaan siitä, että opittaisiin olemaan sivistyneesti eri mieltä.
Olen seurannut aika tarkoin viime aikaista kirjoittelua ja poistojakin. En ole havainnut mitään kuolematonta hävinneen poistojen yhteydessä.
Tuskin olen yksin antaessani täyden tunnustukseni ja tukeni toiminnallesi, BilMan!
Viestisi tulkinta oli oivallinen. Tuota ajattelua ja mielipiteiden vaihtoa tänne palstoille kaivataan.
Kaikenlainen sanailu ja mielipiteiden vaihto, olkoonpa ne vaikka kuinka ristiriitaisia on sallittua, kunhan se tapahtuu chatin säännösten puitteissa.
Kiitos sulasta hattuuni.
Kirjoittelemisiin.
ethän sie yksin ole,mutta oletan että rauhallisuus on kaukana näiltä palstoilt.
Se on vaan muuttanut muotoaan,mut rauhattommuus jatkunnee yhä.
Pelaatko golfia? Olisin kiinnostunut vaki-
pelikaverista, miehestä tai naisesta. Pelaan kentällä, missä on harjoittelumahdollisuus, ellet ole vähään aikaan pelannut. Siellä voi myöskin vasta-alkaja pelata esim. minun kanssani, koska minulla on green card. Pelaan pääkaupunkiseudulla. Jos sinua kiinnostaisi pelikaveruus, [email protected] on osoitteeni, otathan yhteyttä! Golfhan on terveellinen ja hauska harrastus meille naisillekin,muita nautintoaineita ei kaipaakaan, joskin miehet kyllä pelin jälkeen ottavat oluen.