Ois se vaa torella kamalaa jos joutuis viättää jussia kapakin terassilla köyhäin kanssa! On se vaa semmone ilo ommiistaa piäni rantasauna joven rannasa!
Köyhäin juhannus
21
1689
Vastaukset
- Anonyymi
Liätealtaan voi tyhjätä ja laskea sinne kylpyvettä?
- Anonyymi
Meidän perhe on kutsuttu juhannukseksi huittistenjärvelle kalastamaan ja nauttimaan virvokkeita. Meillä itsellämme on mökki päijänteellä, mutta nyt tulemme katsomaan huittisten seudun järviä ja vesistöjä.
Olimme aikeissa tulla junalla huittisten asemalle mutta meidät kutsunut henkilö kertoi huittisissa suoritettavista ratatöistä ja epäili junaradan olevan suljettu juhannuksena. Onhan huittistenjärvellä moottoriveneily sallittu? Otamme ehkä kaksikin venettä mukaan. Uisteluveneen ja baylinerin.- Anonyymi
Eikös sen Huittisissa olevan järven nimi ole Kiltajärvi eikä Huittistenjärvi?
T. Ulkopaikkakuntalainen - Anonyymi
Sinä se jaksat sitä rataa.
- Anonyymi
Mahtuuko 16 m jahti Huittisten marinaan? Mitä palveluita vierasvenesatamassa on tarjolla? Saako meri-dieseliä? Saako septitankin tyhjäksi?
- Anonyymi
Kaikki luonaa, tervetuloa. Satamasta kivenheitto Casinolle, että parempaa Seppälää ylle.
- Anonyymi
Mahtuu, mahtuu vaikka kymmenen tuohon Pukiojan varteen.
Paas poikkeillen. - Anonyymi
Mikäli septi tarkoittaa paskaa, onnistuu vallan mainiosti! Olemme suamen sikaisin pitäjä ja näinollen lietteenkuljetuskalustoa on seurullamme runsaasti! Mikäli aluksesi on huittistenjärven rannalla tarvitsemme meno ohjeet sinne. Meitin kartasa kun ei nävy järveä. Tasaista savipeltoa ilman korkeuskäyriä on meitin kartasa.
- Anonyymi
Täällä Hutamossa juraan vivokeita ja rillattaa makkara
ja sitten tietenkin on tattinaa. - Anonyymi
Onko liätemiähen rantasauna mahrollisesti Sammunjoven rannasa?
- Anonyymi
On,Korkeasaaren nurkilla
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On,Korkeasaaren nurkilla
Nanhian moottoritien varrella.
- Anonyymi
Terassin köyhät tulevat saunomaan sinun luoksesi, varaa rikas paljon juotavaa ja syötävää. Vietetään yhdessä jussia ja muistetaan välillä nukkua.
- Anonyymi
Juhlikaa vaan keskenänne, ollaan niin eri aaltopituudella!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juhlikaa vaan keskenänne, ollaan niin eri aaltopituudella!
Me tulemme kuitenkin, halusit tai et.
- Anonyymi
Tieosudella Räikänmaa- Rekikoski on juhannuksen menoliikenne
puuroutunut - Anonyymi
juu kyllä se täällä huitisisa on melkein pakko olla jovenrannassa, kun täällä noi järvenrannnat on niin piukkaan asutettu, ettei rantaa näy enää missään, juu parempi pysyä rannalla, ettei huku meinaan jokisivullakaan.
- Anonyymi
Vältyttiinkö huittistenjärvellä hukkumisilta? Kuulin, että joku olisi eksynyt pellolle etsiessään järveä. Eräs lietealan henkilö oli löytänyt eksyneen olosuhteisiin nähren tuhdissa humalassa. Oli juoda kluputtanut mukanaolleet juhannusviinat yhtä soittoa!
Lietekuski siirsi eksyneen pehkusuuliin selviämään..- Anonyymi
Viisalan porukka kirjotelee.
- Anonyymi
Oli se vaan kommeeta käynnistää Volvo Penta ja vääntää hanasta. Keula kohti sivistystä.
Kauaksi jäi keilahallin älämölö ja Hölmölän trio! Junttien juhannus, painajainen.
Money is for rich people! - Anonyymi
Vielä kun äidinkieli sujuisi, olisit tosi älykäs rikas?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit375280Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3994541Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483829KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1443039Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku122514Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182048Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511992- 1231910
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241469