Tuleeko? Kun nyt suurella tohinalla mainostetaan Windows 11:ta...
Luulenpa että jos joskus tulee Windows 12, emme tule versiota 13 näkemään. Jostain syystä vaan. Saatetaan nähdä Windows 14.
Tuleeko joskus Windows 13 ?
7
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Eipä sillä nimellä hirveästi väliä ole. Windows 11 kannattaa joka tapauksessa jättää väliin ja odotella sitä, joka sen jälkeen julkaistaan.
Joka toinen Windows on hyvä ja joka toinen täysi susi. W11:n vuoro on olla susi. Tietenkään ei tule. Yhdysvaltaiset ovat aivan armottoman taikauskoisia ääliöitä, etenkin bisnesasioissa.
Windowsin nimityskäytäntöä muutettiin myös Windows 3:n jälkeen, koska nelonen on epäonnen ja kuoleman symboli itämailla, etenkin kiinalaisten keskuudessa.
Kiinalaisissa pilvenpiirtäjissä yleensä ei ole sen enempää neljättä kuin 13. kerrostakaan. Tämä on edullista myös rakennusten markkinoijille, kun korkeutta kehuttaessa tuli kaksi kerrosta lisää ilmaiseksi. ; )
Kiinassa ovat niin asunnot kuin toimistotkin kalliimpia kahdeksannessa kerroksessa, sekin taikauskon vuoksi.Olen edellä aikaani ja minulla on jo Windows 98 asennuslevy.
- Anonyymi
Minullapa Windows 2000 levy vielä tallessa :)
 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minullapa Windows 2000 levy vielä tallessa :)
Minulla on Windows 3.1 asennusdisketit, niihin voi tussilla lisätä eteen ykkösen, niin tulee 13.1.
 
- Anonyymi
Olikos se XP ennen vai jälkeen mailmanlopun.
- Anonyymi
Window 1 tuli -80 l ja Windows 3. -90.
Windows 2000 tuli 2000 mutta W 3000 tuskin tulee. 
 
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1285256Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu1874971"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste853454Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa1072986Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan242322Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2411757Toivottavasti odotat minua
Koitan järjestellä asiani niin, että voin olla kanssasi. On valtava ikävä sinua.821325- 991309
 Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.741020Hurraa! Oon vihdoin vapaa J:stä
Poistin numerosi, poistin chattimme. En halua sua enää enkä odota sulta mitään.120992