Ootko pysyny mukana

Laskuissa siis, monestikko oot käynyt uimassa tänä kesänä?
Ei lasketa mökillä saunasta käyntejä.
Mikä sun tyyli, heti veteen = paras ;=) Vai hitaasti, mikä kidutusta, ellei vesi jo niin lämmin kuin nyt.
Tosin, kohta sataa...
17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Kaksi kertaa olen uinut järvessä. Kävelen vain suoraan veteen. En ole innokas kesäuimari, mutta kun oli seuraa niin mentiin yhdessä, ohikulkumatkalla. Rannalla ei makoiltu juurikaan, vähän aikaa pyyhkeen päällä istuttiin.

Äänestä

0

Vedessä kastuu. Noin tosiasiallisesti pidän kyllä uimisesta, vaikken oikein edes osaa. Mutta taitaa olla useampi kymmenen vuotta viime kerrasta. Vähän sama juttu saunan kans, siellä tulee hiki. Saunomisessa se toki hyvä puoli, kaiki osaa tavallaan saunoa. Pidän periaatteessa saunomisesta, mutta aikaa mennyt paljon viime kerrasta.

Syitäkin on, terveydellisiäkin ja osansa toki sattumalla, Ilmeisimmin en kuitenkaan hirveesti fanita noita hommia yleisestikkään. Jos joskus sattuupi sopevasti, ehkäpä sitten taas tulee kokeiltua, mutta mitää himoa ei noihin ole.

=DW=

Äänestä
  • Ei vedessä kastu jos ei ole satanut.

    Äänestä

Oon pysyny. Tulos pyöreä nolla.

Äänestä

Juu hyvin oon pysyny laskuissa kun viimeksi käynyt järvessä 15 vuotta sitten heinäkuussa ja silloinkaan EN UINUT. Uimisesta on vielä kauemmin, en edes muista viimeistä räpiköintiä, sillä nimenomaan räpiköintiä mun uimiseni on aina ollut, siksi en ole sitä juurikaan harrastanut.


vn

Äänestä

Eipä juuri ole laskemista, aika monta vuosikymmentä edellisestä uimisesta. Jos ihan pakko olisi, niin tyyli olisi se kidutus koska vesi järvessä (merestä puhumattakaan) aina liian kylmää.

Äänestä

Odottelen elokuuhun. Vielä merivesi kylmää, vain 17 asteista.
Maauimalassa olisi lämmitetty vesi, siellä saa tänä vuonna olla 500 henkilöä kerralla. En ole käynyt katsomassa kuinka pitkät jonot ovat portilla.
Hytinäx1

Äänestä

En ole vielä tänä kesänä ehtinyt uimaan, mutta yritän käydä ennen heinäkuun puoliväliä.

Äänestä
  • Minkä vuoden heinäkuun ? Hih.
    Kysyy: Hassupää

    Äänestä

  • Menetkö sinne jonnekin saarelle?
    Beng
    Uinteja 0.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Menetkö sinne jonnekin saarelle?
    Beng
    Uinteja 0.

    Kyllä menen saarelle. Saaristossa on tunnelmaa. Ei liian suuria ihmislaumoja, eikä mölyä.

    Äänestä

  • Jälkkäri-istuja kirjoitti:

    Kyllä menen saarelle. Saaristossa on tunnelmaa. Ei liian suuria ihmislaumoja, eikä mölyä.

    Ymmärrän.
    Beng
    Ota hyvää luettavaa mukaan esim. Historian jännät naiset. Älä Dunderfeltin Elämänkaari plaap plaap plaap, mikä oli tylsä ja epäuskottava ja heikko esitys. Ihmettelin.

    Äänestä

Viimeksi tänään. JOka päivä uin kerran pari, joko saunasta tai muuten vain. LUonnon vedessä uiminen on ihanaa!

Äänestä

Toden näköisesti uin tänä kesänä 1 tai 2 kertaa. Jos naisy stäväni yllyttää (hullua), uin sen ensimmäisen ja viimeisen kerran tuolla Perä meren rannikolla. Jos taas tosi rakkaani hyväksyy minut tauon jälkeen mies ystäväkseen ja saan olla hänen kanssaan, opettelen kyllä yhdys sana säännöt ja uin hänen liiveihinsä. Monta kertaa, toivottavasti.

Äänestä

Uinti on ihanaa kun on seuraa, minulla lapsenlapset. Tulen juuri järvestä, osaan nyt mennä spiraalia veden alla ja tehdä kuperkeikkoja. Lapset olivat innoissaan kun omat vanhemmat eivät mene veteen ollenkaan, rannalta vain vahtivat.
Korvissa tosin oli jonkin aikaa vettä, ettei kuullut mitään, mutta onneksi tokenivat.

Äänestä

...ja tänään noin kymmenen kertaa aivan ihanassa lämpimässä järvivedessä, ilman saunaa vaikka se lämmitetty olikin täällä mökillä. Aivan ihanaa tämä helle ja oikea kesänauttiminen - uiminen, hyvä ruoka, pienen pieni nudisteilu, kun kerran mökillä ollaan eli ei pikkareita tai rintsikoita. Ihanaa!

Äänestä

Uimassa kävin 80-luvun puolivälissä ku kakarat oli pienii :)

Molskis

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Laskuissa siis, monestikko oot käynyt uimassa tänä kesänä?
Ei lasketa mökillä saunasta käyntejä.
Mikä sun tyyli, heti veteen = paras ;=) Vai hitaasti, mikä kidutusta, ellei vesi jo niin lämmin kuin nyt.
Tosin, kohta sataa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu