Isälläni suht tuore diagnoosi alzheimerista. Sairauden myötä korostunut hänen narsistinen luonne. Terveenä osasi haukkua ja syyllistää milloin mitenkin. Nyt kun sairaus päällä, vielä entisestään syyttelee. Esimerkiksi että joku yrittää myrkyttää hänet (kukapa muu kun MINÄ), jätän tahallaan oven auki että itikat pääsee sisään. Nyt viimeisin on että rajoittaa milloin saan käydä suihkussa. Huvittaa kun itse ei kykene omin avuin edes suihkuun, viimeisin kerta kolmisen viikkoa sitten.
Taitaa vaan korostua entisestään
4
82
Vastaukset
- Anonyymi
Tässä on kestämistä.
Saan elämän iltapuolella kokea niin hirveitä kokemuksia äidistäni.
Kuin kaikki hänen kanssa olis ollut vain petosta. Ihan hirveitä juttuja ja eräiltä muilta ihmisiltä myöskin joiden kanssa tosin en oo missään tekemisissä enää.
poiiuuuu- Anonyymi
Toimintansa niin tuhoisaa.
Ymmärtämykseni muita ihmisiä kohtaan vain kostautuu mulle monelta suunnalta.
ppoioiii - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toimintansa niin tuhoisaa.
Ymmärtämykseni muita ihmisiä kohtaan vain kostautuu mulle monelta suunnalta.
ppoioiiiEi vissiin kannata sittenolla niin empaattisen ymmärtäväinen kun se kostautuu törkeillä jutuilla. On hullua maailmanmeno.
popiuuuiu - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei vissiin kannata sittenolla niin empaattisen ymmärtäväinen kun se kostautuu törkeillä jutuilla. On hullua maailmanmeno.
popiuuuiuTosi outoa, että ihmisille joille on osoittanut kunnioitusta ja arvostusta, vuosi kymmenien kuluessa saa juuri heiltä paskaa niskaan .
ppiuuuu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann2762186Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys161620Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2131335Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1851145- 741095
Nainen olet ensimmäinen tarpeeksi vahva
joka kestää tämän kokonaisuuden, minut. Persoonani, tunteeni, kipuni, pelkoni. Olen aina pidätellyt itseäni ja antanut v60953TTK:sta tippunut Sara Siipola rehellisenä Jurza-open kanssa: "Että jaa, siinäkö..."
Tippuiko oikea TTK-pari ensimmäisenä? Joka tapauksessa iso kiitos tansseistanne Sara ja Jurza Tanssii Tähtien Kanssa -p18934Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva127880- 51866
Mä tuun aina rakastamaan sua J
Mutta en pysty kertomaan, että mikä mulla on hätänä. Mä en kertakaikkiaan pysty. Joskus naureskelit muiden ihmisten vai61833