Olen puolitoistavuotiaan sakemanniuroksen onnellinen omistaja, mutta nyt suunnitelmissa olisi ottaa perheenlisäykseksi doggi(uros).
Miten luulette parivaljakon tulevan toimeen? Susari on tottunut pennustapitäen muihin koiriin, eikä ole ollut ongelmia vaikka koiria on ollut hoidossakin. Tuleekohan paljon "pomo"riitoja?
Kiitos jo etukäteen asiallisista vastauksista ja iloista kevättä =)
susari+doggi?
6
1104
Vastaukset
- keskenään
siten säästyt aikuisiän murheilta
- katani
voi kyllä toimia ihan hyvin ja doggien kans on pidetty pienempiäkin koiria seurana,mut mun doggi on leikkiessa(eli vahingossa) runnellu pahastikki susikoiraa koska dogilla on niin iso koko ero susikoiraan.ja jo dogin ollessa pentu,anna niiden keskenään selvittää välit,eli luultavasti doggi jäis alemmaks,koska susikoiras on vanhempi,sen susikoiras varmasti tekee sil jo selväks pentuna.tosin joskus voi tulla vallanvaihto..
- SaN
Mikä helv%¤# susari? Ai susikoira? Tiedätkö (et näköjään) ettei mitään susikoiraa ole olemassakaan, tai on mutta se ei tod. ole saksanpaimenkoira. Suden ja koiran risteytystä voisi kutsua "susariksi"..Noin niikuin lekkisästi..ristus
- SaN
Pakko vielä tähän puuttua. Mikä "sakemanni"??
Siis Saksan kansalainen? Saksan metsästys terrieri? Saksan seisoja? Vai kenties Saksan pähkinä!! :O
- SaN
Siis mikä "doggi"?? Ai bulldoggi vai Bordeauxin doggi, kenties mallorcan doggi??
hahahahaa- jessus
Mee ny helvettiin saatanan pilkunviilaaja!!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843272
- 761304
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1821279Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401040Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103971Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310942- 95857
- 43849
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78835Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124825