Suomen poliisi on maan suurin terroristijärjestö

Ainakin omien kokemuksien mukaan, ja uutisista saatujen tietojen mukaan, voidaan pitää Suomen poliisia suurimpana uhkana kansalaisille.

Nämä rikolliset poliisit häiriköivät ihmisten elämää nykypäivänä kaikilla laittomilla menetelmillä. Useita poliiseja on paljastunut kuuluvansa äärioikeistoon, ja suunnitelleensa tappaa ihmisiä.

Näin toimii Suomen suurin terroristijärjestö.
351253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 35

Vanhimmat

Arvostamme suomen poliisia on meidän turva! Ilman poliisia olisimme hakoteillä!

Äänestä

Laillisen yhteiskuntajärjestyksen toteutumisen estäminen, esimerkiksi rikosoikeudellisen vastuun toteutumattomuutena rikoksen uhrin jäädessä vaille oikeusturvaa, täyttää terrorismin määritelmän.

Äänestä
  • Organisaatio joka tekee järjestelmällisesti elektronista häirintää kansalaisille, on automaattisesti suurin terroristijärjestö maassa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Organisaatio joka tekee järjestelmällisesti elektronista häirintää kansalaisille, on automaattisesti suurin terroristijärjestö maassa.

    Elektroninen häirintä poliisin toimesta lienee aivomädätyksen tulos, märkivä kupla.

    Äänestä

Ei poliisi tapa ihmisiä IHMISET katoavat.. Poliisi suojelee maailman pedofiili rinkiä ringin pyörittäjä Epstein hirtti "itsensä" nkuvasivat materiaalia pedofiliasta jolla kiristettiin UUTTA NORMAALIA.
https://nwohavaintoja.blogspot.com/2016/04/australiassa-suuri-vip-pedofiili.html
Ranskan katolisessa kirkossa jopa 10 000 lasten hyväksikäyttötapausta 50-luvulta lähtien
Kirkko perusti kesäkuussa vuonna 2019 puhelinpalvelun, johon hyväksikäytön uhrit tai hyväksikäyttöä nähneet voivat soittaa havaintonsa.
Oikeuslaitos eduskunta poliisi kuhisee tekijöitä lapsille tuotetaan naamio juhlista piirettyjä jotta ringin toimet olisivat mahdollisimman heppoja.
Katolisita kouluista on löytynyt 5000 nimetöntä hautaa ringin julallisten kokousten jäljiltä.

Äänestä

Poliisi on Suomessa todistetusti suurin järjestäytynein rikollisryhmä kaikilla osa-alueilla.

Äänestä
  • Höpötystä.

    Äänestä

Ruotsissa ammuttiin poliisi joka kuoli.

Veikkaan että Ruotsin poliisi tekee täsmälleen samoja sairaita rikoksia kuin Suomen rikollisjärjestö poliisi. Sitten jollain menee kuppi nurin ja laittaa reijän päähän. Yleensä se on sitten syytön poliisi joka kuolee, vaikka toiset poliisit ovat rikoksia tehneet.

Lisää vaan elektronista häirintää niin monille kansalaisille kuin mahdollista. Toivotaan että rikolliset ampuvat näitä yksi kerrallaan, niin ehkä tulee sekin päivä kun kaikki rikolliset poliisit makaavat haudoissaan.

Äänestä

Rikolliset poliisit ovat aiheuttaneet Suomeen sisällissodan!

Äänestä
  • Kovin hiljainen on sinun sisällissotasi. Taidat kuulla vain oman pään kaikuja.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kovin hiljainen on sinun sisällissotasi. Taidat kuulla vain oman pään kaikuja.

    On siinä sodassa jopa kansanedustaja julistanut sodan rikollista poliisiorganisaatiota kohtaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kovin hiljainen on sinun sisällissotasi. Taidat kuulla vain oman pään kaikuja.

    Usein totuus on sodan ensimmäisiä uhreja.

    Tieto, totuus, informaatio ja propaganda ovat olleet aina myös sodan välineitä. Jo suuret sotataidon teoreetikot Sunzista Clausewitziin ja Moltkesta Triandafiloviin ymmärsivät aikoinaan, kuinka suuri on ihmismielen merkitys.

    Totuus on jo Suomessa uhrattu vastoin lainsäätäjän tarkoittamaa muun muassa siten, että osaltaan poliisi tiedottaa vain valtamedialle eli niille medioille/toimittajille, jotka se hyväksyy. Tämä linjaus on täysin epätasavertainen eri medioiden/toimittajien suhteen, jättäen muut valtamedian jakamien ja seulottujen tietojen varaan, kykenemättä tarkastamaan tietojen alkuperäisiä lähteitä.

    Näin valtamedia, jolla on nykyisin yksinoikeus poliisin kanssa tapahtuvaan tiedotukseen, on linjoitettu operoimaan poliisin tiedotuksen alaisuudessa, eikä yleistä avoimuutta ole.

    Äänestä

Kun poliisiviranomainen syyllistyy hallintoalamaisiin kohdistuviin tekoihin, jotka täyttävät tunnusmerkistöltään terrorin piirteet, kyse on valtioterrorista.

Äänestä

Tapahtuuko jo muuallakin Suomessa.

Kommunistien toiminta Helsingissä on jo yliröyhkeää. Minun asunnostani pöllittiin 500 euroa ollessani poissa asunnoltani. Tämän takana on painostus liittää minut Komuunistiliikeeseen vain ja ainoastaan siitä syystä, että vanhempani kuuluivat tähän liikeeseen ja häijy Isäni jätti minulle perinnöksi kuoltuaan tämän pakottaja armeijan'. Asuntooni murtaudutaan todennäköisesti huoltomiehen toimesta. Huoltoyhtiö on Isännöinti Juntunen, siellä ilmeisesti on töissä äärivasemmistolaisia työmiehiä jotka päästävät nämä varkaat sisään. Asunnosta on ennen tätä varastettu muunmuassa ykisi kännykkä, metsästäjän opas, yksi DVD. Kyseessä on Zerzetung eli tuohaminen DRR:N Stasin käyttämällä tavalla. Tästä huolimatta en liiyt liikkeeseen ja sillä hyvä. Haluna vain ilmoittaa, että Helsingissä on käynnissä tällainen toiminta. Lisäkis he vaikuttvavat ainakin minun tapauksessani käyttävän hyävkseen uskonnollisia yhteisöjä, kuten Helluntailiaisa ja ehkä Juutalaistekin seurakuntaan. Ainakin lähettyvilläni on vuosia ollut Kirkkonummelaisrouva, joka joko Jututalainen tai ainakin hyvin Juutalaismielinen. Eräs sukulaiseni, joka saattaa auttaa häijyn isäni tavoitteita on harras Helluntailainen. Tarkoitus ei ole hyökätä uskontoa vastaan vaan ainoastaan muistuttaa, että nämä poliittiset ääriryhmät voivat keinojensa edistämiseen käyttää hyväkseen kontaktejaan uskonnollisiin yhteisöihin. Tällaisen varastelun tarkoitus tietenin on paitsi pelotella myös saada ympristö vakuuttumaan siitä, että kohde on hullu ja hänelle voidaan kirjoittaa hullun paperit ja näin jatkaa hänen eristämistään uskottavuutensa syömistä ja muuta tuhoamista. Onko Helsingin terveydenhuollon sisässä tällaisia psykiatreja jotka toimivat yhteistyössä poliittisen äärivasemmiston kanssa on hyvä kysymys ja mielstäni ei aivan mieletön ajatus jota olisi syytä tutkia. Oliko Kupittaaan mielisairaalan tapauksessa joitakin vuosia sitten kyse tällaisesta.

https://www.verkkouutiset.fi/diabolisen-pahuuden-psykoterroria-nain-stasi-riisti-sielun/?fbclid=IwAR3wOoJnrDjn5mq5IR4s1bIpIEEWpU9Y9a7GKlSi_5R0bSemHPJ9EPdsrys#ab3c972b

Äänestä

Onko tämä taas "kuorkkikuskin" aloitus - hän joka Minfossa kehuu "sormettaneensa" sata naista

Äänestä
  • tuskin

    Äänestä

  • Taas voi viikonlopun jälkeen lisätä kaksi naista, ja ennen sitä aikamoinen määrä muita.

    Äänestä

Kohta poliisi alkaa varmaan värväävään henkilöitö isiksestä ja al qaidasta. Ei näiden toiminnassa eroja ole.

Äänestä

Terroristeja on monenlaisia, laillisia sananvapauden käyttäjiä, ja säälittäviä rikollisia poliiseja.

Äänestä

Aivan ylivoimaisesti on poliisi suurin terroristijärjestö, ja vakavin uhka Suomalaisille.

Äänestä
  • Manipulointia, aivomädätystä...

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Manipulointia, aivomädätystä...

    Poliisin tärkein tehtävä on suojella viranomaisia syytöksiltä ja lavastaa syyttömiä ihmisiä.
    Ulvilan surmassakin kun syyllistä 'ei löydetty', niin väkisin piti runnoa jostakin syyllinen koska yleisön paine kävi liian suureksi. Syylliseksi murjottiin Anneli Auer, joka ei sitten ollutkaan syyllinen ja vapautettiin.

    Äänestä

Poliisi veljeilee edelleen Espoossa myös Venäläisten kanssa Elektronisen häirinnän suhteen omia kansalaisiaan kohtaan.
On kyllä erikoinen ammattiryhmä, joka punkee myös tuon samassa talossa olevan työpaikan , lisäksi kotirauhan piiriin.
Viekää Autonne korjattavaksi, niin ymmärrätte minkä kokoisesta toiminnasta on kyse.

Äänestä

Kiitettävästi on poliisi tuhonnu tätä maata rikoksillaan. Joku suurempi palkinto kuuluisi ehdottomasti. Venäjän pommikoneiden osumat KRP:n ja Supon rakennuksiin silloin kun kaikki rikolliset on kerääntynyt paikalle, olisi jotain käsittömättömän nautinnollista.

Äänestä
  • Ehdottomasti olisi kuulunut Steen Christensen antaa kaikki mahdolliset korkeimmat kunniametkit mitä löytyy 👍👍👍

    Äänestä

  • Anonyymi00032 kirjoitti:

    Ehdottomasti olisi kuulunut Steen Christensen antaa kaikki mahdolliset korkeimmat kunniametkit mitä löytyy 👍👍👍

    Tekis aivan sairaan hyvää Suomelle, kun olis saman päivän aikana satoja Christensenejä eri kaupungeissa astettamassa poliiseja polvilleen, ja kylmästi teloittais päähän ampumalla. Osallistuisin kampanjaan aivan milloin tahansa vuoden jokaisena päivänä kun tapahtuma järjestetään, aivan kuten onneksi tuhannet muut suomalaiset!

    Äänestä

  • Anonyymi00035 kirjoitti:

    Tekis aivan sairaan hyvää Suomelle, kun olis saman päivän aikana satoja Christensenejä eri kaupungeissa astettamassa poliiseja polvilleen, ja kylmästi teloittais päähän ampumalla. Osallistuisin kampanjaan aivan milloin tahansa vuoden jokaisena päivänä kun tapahtuma järjestetään, aivan kuten onneksi tuhannet muut suomalaiset!

    Paitsi ettei Christenseen ollut poliisien teloittaja.
    Oli useita silminnäkijöitä tilanteessa.
    Tekijä oli se mies, josta oli piirros. Cian agentti.
    Motiivina Suomen poliisin korruptio.

    Äänestä

KOUVOLASSA EUROOPAN SURKEIN .........

Äänestä

Poliisissa on paljon rikollisia jota toinen suojelee.. Ainakin kouvolassa

Äänestä
  • Tietysti maan suurimmalla rikollisjärjestöllä on suojamuurit rakennettuna. Vähän sama kuin ettei Italiassa suurin mafia jää koskaan kiinni.

    Suomessa pitäisi teloittaa samaan aikaan jokainen poliisi, jokainen sisäministeriöön kuuluva, jokainen syyttäjä ja jokainen oikeuden tuomari, että tämä suuri ja säälittävä rikollisjärjestö ja kansantauti poistuu suomesta.

    Sitä odotellessa olisi Venäjän hyökkäys tervetullutta pikaisesti tätä poistamaan.

    Äänestä

Ihan totta puhut kerrankin joku joka sanoo totuuden pieniä lapsia nämä jahtaa ja mopopoikia sitten ajetaan takaa kunnes ne ajaa kolarin ja vaikka olisi ihan hyvin voinut soittaa eteen auton mutta ei pitäähän poliisin leikkiä rallikuskia ja jos vois vielä ampua niin sitten olis kaikki hyvin ja tai olisko parempi tappaa putkaan ja toinen poliisi tutkimaan asiaa ja ei tietenkään rikosta

Äänestä

Julkinen terveydenhoito suostu myöntämään mitään testejä että tuliko siitä jotain tauteja kun yks horo sylkäsi mun silmille niin pakko varmaan selvittää asia sylkemällä jotain poliisia silmille. Käräjillehän siitä varmaan perkele joutuu mut ainaki saa selvyyden asiaan. Olisin tehnyt muuten rikosilmoituksen mut eipä ole itelläkään ihan puhtaat jauhot pussissa. No halvemmaksi tulis sekin että ottaa testit jossain yksityisellä mut ainahan se pitää yrittää vähän myös sabotoida näitä sinitakki terroristeja. Väärin se olis tollasien horojen takia omaa rahaa testeihin joutua käyttämään ja en muuten tule maksamaan enää sakkoja siitäkään että syyllistyn virkamiehen "pahoinpitelyyn". Olen jo osuuteni tälle paskavaltiolle maksanut.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ainakin omien kokemuksien mukaan, ja uutisista saatujen tietojen mukaan, voidaan pitää Suomen poliisia suurimpana uhkana kansalaisille.

Nämä rikolliset poliisit häiriköivät ihmisten elämää nykypäivänä kaikilla laittomilla menetelmillä. Useita poliiseja on paljastunut kuuluvansa äärioikeistoon, ja suunnitelleensa tappaa ihmisiä.

Näin toimii Suomen suurin terroristijärjestö.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu