Taas puhutaan mitä sylki suuhun tuo

Anonyymi

Nohynek muistuttaa, että Suomessa parin viikon sisällä kaikki ikäihmiset ja lääketieteelliset riskiryhmät ovat saaneet kaksi koronarokoteannosta.

Tämä Iltalehdestä. Ei pidä paikkaansa! Tuskin olemme ainoita... että näin tänään!

4

110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Taisi unohtaa tarkentaa että kaikki halukkaat ja terveydellisistä syistä rokotuksen mahdollistaneet ovat saaneet kaksi rokotusta. Tai sitten toimittaja lyhensi sanomista palstatilan säästämiseksi.

    • Anonyymi

      Tai sitten tuo oli erittäin törkeä uhkaus

    • Anonyymi

      meitä rokottamia on paljon omassa tuttavapiirissäni ei juurikaan rokotettuja ,ei pelottelu ole purrut laajaan tuttava piiriin ja terveitä kuten ennenkin kun ei rokotteilla ole pilattu omaa immuniteettiä.ja mikä kaikkein törkeintä että, pienet lapsetkin pitäisi piikittää ja saada herkistymään flunssaan ja jatkossa monta piikkiä vuodessa muiden rokotteiden lisäksi .....näin saadaan sairas kansa joka tarvitsee jatkossa aina lääketehtaiden myrkkyjä ja raha pyörii....! ja rokotteiden myötä riittä variantteja enemässä määrin.!! HERÄTKÄÄ jo LOPUT JOITA EI OLE VIELÄ NARRATTU !

    • Anonyymi

      kyselkääpä ihmisiltä joita ei ole aiemminkaan rokotettu inffulessaa vastaan....kuinka terveitä ovat tämän koronan aikaan ,luultavasti terveempiä kuin rokotetut,tutkikaa joskus sitäkin puolta kuinka rokottamattomat ovat ohittaneet koronan ,luuultavasti hyvin pärjäilleet.tehkää nyt tutkimus terveistä rokottamattomista,

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      237
      4185
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      113
      2643
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2392
    4. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1436
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1436
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1179
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1097
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      963
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      946
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      931
    Aihe