Mua ei kiinnosta

Sinällään pitääkö joku musta vai ei. Tai jos ajattelee mua alempiarvoisena. Se on mulle se ja sama. Antaa näitten ihailua tarvitsevien saada se ihailu ja kokea se paremmuudentunne.
13158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Jos kirjoittaa tänne jotain kaunista, se ei tarkoita että haluaa ihailua vaan se tarkoittaa että rakastaa tai ikävöi. Vääristelet asioita omista lähtökohdista eikä ne ole totta kenellekään muulle kuin sulle. Kyse ei ole ihailuntarpeesta vaan siitä, että sinulla on minähäiriö. Kaikki liittyy sinuun ja kaikessa sinä olet pääosassa. Normaali ihminen ymmärtäisi, että on pääosassa vain omassa päässään. mutta sinä et hahmota eroa.

Äänestä

Miksi sinä et hae apua harhoillesi? Sitä olen täällä ihmetellyt. Elät täällä kuin tämä olisi sinun henkilökohtainen someprofiilisi ja haukut kaikki pystyyn kysymättä ketä ne on. Kuolisitpa pois ylimielinen paska.

Äänestä
  • En ole haukkunut ketään, harhainen olet itse.

    Äänestä

  • Moi, #vittuilupuhelin. Hajoa tylsään elämääsi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Moi, #vittuilupuhelin. Hajoa tylsään elämääsi.

    Vittuilupuhelin = hakkeroitu puhelin

    Äänestä

Ei se ole sulle sama, koska edes kirjoitat noin.
Sinulla on jostain syystä alemmuuskompleksi.
Älä ajattele asiaa, ne on vaan omassa päässä usein.
Mutta jos joku on sinua parempi, niin se ei automaattisesti tarkoita, että hän haluaa ihailua.
Se tarkoittaa vaan sitä, että hän on sua parempi, eikä asia muutu häntä alentamalla kuten tuossa aloituksessa teet. Kaikki kun ei edes laita ihmisiä paremmuusjärjestykseen kuten sinä teet.

Äänestä

Ketäpä tuollainen kiinnostaisi?

Äänestä

Älä alistu

Äänestä

Muakin pari ihmistä haukkuu täällä seläntakana ja luulevat mun olevan monien kirjoitusten takana. Kiva katella vierestä ja nauraa kuin harhasia ne onkaan.

Äänestä

Jaa

Äänestä

Aloittajan asenne houkuttaa sinut mustamaalauksen kohteeksi? Kun ymmärrys puuttuu, silloin mielikuvitus synnyttää toisilla harhoja, joka luo helposti tilanteen, jossa sinua on helppo mollaa.

Näin tekee ihmiset, jotka saa siitä itselleen hyvää mieltä, kun voi toisen tilannetta vaikeuttaa ja siten itseään ylentää? Tämä pahantahtoisuus on toisilla olemassa, kun itsellä on paha olla, omaa eloa voi ilmeisesti helpottaa, kun toisen tilaa huonontaa, säälimätön toiminta on tunnusomaista tietyillä ihmisillä.

Äänestä
  • Sehän on hyvä. Näkee ihmisten todelliset karvat. Win win, kun ei pienestä hätkähdä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Sinällään pitääkö joku musta vai ei. Tai jos ajattelee mua alempiarvoisena. Se on mulle se ja sama. Antaa näitten ihailua tarvitsevien saada se ihailu ja kokea se paremmuudentunne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu