Minä jo huoleistuin kun ei Pekka enään toimistolla, että onko Prideviikko unohdettu, mutta ei ole:)
Tulihan se Pride
9
1036
Vastaukset
- Anonyymi
Mikä sun pontti oli tällä keskustelun avauksella?
- Anonyymi
Että, homma toimii ja vapaa-ehtoiset toimijat ehtii tekeen toimiston tärkeät työt, vaikka sitä epäiltiin kun annettiin kenkää Pekalle.
- Anonyymi
Lopettakaa homojen ihannointi..lehdissä ja kaupungeissa ei varmaan ole muita ongelmia kun ehtivät liputtaa ja maalata sateenkaarta.. on ihan älyttömyydelle mennyt tämä homojen ihannointi..kohta se kääntyy vihaksi kun ette osaa olla niinkuin heterot..eivät he kuuluva joka paikassa olemustaan..lopettakaa tuo..vihastuneet ihmisey
- Anonyymi
Vai vihastuneet ihmiset. Entäs jos kirjoittaisit vain ihan omasta puolestasi.
On se hienoa, että "jo" vuonna 1971 Suomessa tajuttiin ettei se homous ehkä olekaan niin kamalaa, jotta ihminen pitäisi tuomita ehdottomaan vankeuteen. 80-luvun alussa homous poistettiin tautiluokituksesta kun tajuttiin ettei ole mitään sairautta jota voisi tai pitäisi parantaa.
Seksuaali-identiteettien lisäksi on olemassa myös sukupuoli-identiteetti.
Aina ne värkit eivät kaikilla ole samanlaiset edes fyysisesti vaan voivat olla jotain siltä väliltä. Katsotaan mikä on se vuosikymmen kun pakkosterilisoinneista päästään eroon.
Käytin tässä tarkoituksella vain homous sanaa koska se oli vihastuneelle kirjoittajalle se tutuin sana. Vinkkinä: jos joku mies yrittää tulla ehdottelemaan sinulle jotain, niin voit vain yksinkertaisesti sanoa ettei sinua kiinnosta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vai vihastuneet ihmiset. Entäs jos kirjoittaisit vain ihan omasta puolestasi.
On se hienoa, että "jo" vuonna 1971 Suomessa tajuttiin ettei se homous ehkä olekaan niin kamalaa, jotta ihminen pitäisi tuomita ehdottomaan vankeuteen. 80-luvun alussa homous poistettiin tautiluokituksesta kun tajuttiin ettei ole mitään sairautta jota voisi tai pitäisi parantaa.
Seksuaali-identiteettien lisäksi on olemassa myös sukupuoli-identiteetti.
Aina ne värkit eivät kaikilla ole samanlaiset edes fyysisesti vaan voivat olla jotain siltä väliltä. Katsotaan mikä on se vuosikymmen kun pakkosterilisoinneista päästään eroon.
Käytin tässä tarkoituksella vain homous sanaa koska se oli vihastuneelle kirjoittajalle se tutuin sana. Vinkkinä: jos joku mies yrittää tulla ehdottelemaan sinulle jotain, niin voit vain yksinkertaisesti sanoa ettei sinua kiinnosta.no ei oo normaalia paukuttaa toista pakoputkeen. meidän on luotu naiseksi ja mieheksi lisääntymis tarkoituksessa. Amen
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
no ei oo normaalia paukuttaa toista pakoputkeen. meidän on luotu naiseksi ja mieheksi lisääntymis tarkoituksessa. Amen
"meidän on luotu naiseksi ja mieheksi lisääntymis tarkoituksessa"
Pieleen meni tuokin luokittelu. Laskin oheisen artikkelin perusteella, että Suomessa on intersukupuolisia henkilöitä noin 1000 - 83000. Tässäpä sinulle oivallinen tilaisuus sivistää itseäsi: https://yle.fi/uutiset/3-12020118 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"meidän on luotu naiseksi ja mieheksi lisääntymis tarkoituksessa"
Pieleen meni tuokin luokittelu. Laskin oheisen artikkelin perusteella, että Suomessa on intersukupuolisia henkilöitä noin 1000 - 83000. Tässäpä sinulle oivallinen tilaisuus sivistää itseäsi: https://yle.fi/uutiset/3-12020118Ja normaaleja 5,6 miljoonaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja normaaleja 5,6 miljoonaa.
Ei pidä paikkaansa, että normaaleita olisi noin paljon. Lihavuuskaan ei ole normaalia:
"Lähes joka toinen (46 %) mies ja nainen on vyötärölihava. Lihavia on naisista 28 ja miehistä 26 prosenttia."
Mutta ylipainoisia onkin yli puolet, mikä tekee siitä normaalia:
"vähintään ylipainoisia on 63 prosenttia naisista ja 72 prosenttia miehistä. "
Eli ei siinä mitään, jos kohtaatte jonkun intersukupuolisen henkilön, mutta jos hän sattuu olemaan ei ylipainoinen intersukupuolinen, niin siinä sitä vasta onkin epänormaali ihminen että ihan hirvittää.
Monwt judokatkin tuppaa olemaan usein kovin atleettisia normaaleihin ihmisiin verrattuna, että ihan hirvittää.
- Anonyymi
Ettei olisi vaan Pehdekselle jäänyt sometunnarit :) :) :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1748483KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4537657Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763890Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521633726Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1183074Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään552865Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442081- 1262076
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231903Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211841