– myös alle 18-vuotiaiden erikoissairaanhoidon poliklinikkamaksut poistuvat.
Lyhyesti virsi kaunis.
Siinä pähkinänkuoressa.
Hoitaja paremmin arvio kuin ajanvaraksessa lisätoimien tarpeellisuudet lääkärille.
Myös aloja joita erikoistuneet hoitajat pyörittää.
Lyhyesti virsi kaunis.
Siinä pähkinänkuoressa.
Hoitaja paremmin arvio kuin ajanvaraksessa lisätoimien tarpeellisuudet lääkärille.
Myös aloja joita erikoistuneet hoitajat pyörittää.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ensimmäiset itärajalla testattujen koronavirusnäytteet on todettu deltamuunnokseksi – Pk-seudun kokoontumisrajoitukset jatkumassa 10. elokuuta asti.
Epidemiatilanne on Kymsoten tiedotteen mukaan erittäin vaikea etenkin Kouvolassa. Valtaosa alueen uusista tapauksista on todettu juuri kaupungin alueella. Tilanne on huono myös Kotkassa. Tietääkö Pystyyn_kuollut paremmin kotikulmansa asioista ?
mm Portugalissa otetaan käyttöön alueelliset ulkonaliikkumiskiellot – koskee lähes puolta väestöstä
Portugalissa otetaan perjantaista alkaen käyttöön alueelliset yölliset ulkonaliikkumiskiellot, joiden piirissä on melkein puolet väestöstä, uutistoimisto AFP kertoo. Rajoitusten käyttöönoton taustalla on maan huonontunut koronavirustilanne, jonka takana on pääosin viruksen deltamuunnos, jota tavattiin ensimmäistä kertaa Intiassa.
Ulkonaliikkumiskielto estää ihmisiä poistumasta kotoaan kello 23–05 välisenä aikana. Kielto on voimassa muun muassa pääkaupunki Lissabonissa ja Algarven alueella sekä Porton ja Bragan kaupungeissa.
Onko Pysty Kotkan poikii ilman siipii?
Tuollaisten pietarinkävijöitten välinpitämättömyyden takia kärsii muutkin. Piestähän ne pitäisi ja laittaa raudoissa pakkokaranteeniin. Tietysti rokottamattomia persuja, jotka elää kuin siat pellossa.
23.00-05.00.
Juoppopersut tuona aikana liikkuu Suomessakaan ulkona ilman välttämätöntä tarvetta. Ja levittävät Koronaa kun ei rokotetta voi ottaa muka periaatteen vuoksi.
MV kieltää rokotteen ottamisen. Ja persut uskoo.
Suomella on pitkästa aikaa hyvä hallitus. Onneksi, kun sattui tämä Koronakin hoidettavaksi.
Halltusko koronaa hoitaa?
Välillisesti kyllä, vaikka varsinaiset sairaanhoidolliset toimenpiteet tietysti suorittaa sen alan ammattihenkilöstö.
Ilmeisesti, koska hallitus saa sen hoitamisesta niin paljon haukkujakin oppositiolta ja sen kannattajilta;-)
Suomen kansa kiittää Marinin hallitusta.
Kyllä kansa tietää. Suosittu hallitus on.
Punikit suosittuja, ei ikinä. Sannakin on lesbo Halosen tavoin.
Eihän Sanna sitten ole lesbo laisinkaan. Nyt täytyy mennä, on niin paljon muutakin, tätä palstaa paljon tärkeämpää. Tuskin pistelehdin palstalla lähiaikoina, jos enää koskaan.
Sateenkaarilainen, mitä he muutakaan, Setalaiset Sannan tapaan.
Kas kun ei Sebalaiset. Tynkkysen tapaan.
UKK oli punikkien suosikki takin käännön jälkeen. Oli oikein punikkien reipas renkipoika.