Teippivaipat ja ihonhoito

Anonyymi

Te jotka käytätte teippivaippoja päivisin tai koko ajan 24/7, niin miten monta vaippaa teillä menee päivässä ja vuorokaudessa, koska päätätte että on aikaa vaihtaa vaippa vai käytättekö lähelle vaipan kapasiteettia? Millaiset rutiinit tuotteineen teillä on vaippojen kanssa pesuineen ja vaihtamisen yhteydessä?

Viime aikoina olen tarvittaessa käyttänyt kosteuspyyhkeitä sekä aamuisen ja/tai iltaisen suihkussa käynnin kera Tenan pesunesteen. Olen usein jättänyt tuon pesunesteen iholle, koska sen saa jättää ja se suojaa ja teipannut vaipan jalkaan. Vaihtaessa olen saattanut käyttää kosteuspyyhettä ja tehdä vastaavan kuivapesun eli jättänyt pesunesteen vaippa-alueelle ja laittanut uuden vaipan tilalle. En vähään aikaan ole käyttänyt mitään muuta tuotetta tai suojavoidetta. Nyt tänään helteellä laittaessani BetterDryn teippivaipan laitoin pitkästä aikaa rasvatalkkia.

Millaiset kuviot teillä muilla on?

3

926

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kolme vaippa vrk menee.
      Puhdistuspyyhkeet ,Tenan pesuvoide. Ja suihku kerran päivässä

    • Anonyymi

      Sitten vaihdan, kun on sopiva aika ja vaippa on "täynnä". Käväisen suihkussa ja laitan uuden. Tenan pesuvoidetta käytän joskus.

    • Anonyymi

      Vaihdan jopa 5 kertaa päivässä, yleensä vain suihkutan vedellä, kerran päivässä parempi pesu. Hoitoaineeksi laitan vaihdon yhteydessä vaippaöljyä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      57
      4594
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      153
      4213
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      67
      3842
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      125
      3810
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      43
      3635
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      78
      3464
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      98
      3031
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2875
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2706
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2414
    Aihe