Ruotsissa kielto eläkeasioissa suomenkieliseen tiedottamiseen.
Keskustelin ruotsin virkailijan kanssa, koska en saa koskaan suomenkielistä tiedotusta Ruotsista eläkeasiaoissa tänne Suomeen.
Ruotsi ei lähetä kuin enkun ja ruotsinkielisen tiedotuksen Suomeen, koska kielletty toimittamasta niitä suomeksi ja suomen hallituksen kanssa asiasta sovittu.
Ruotsin rajojen sisällä, jos asuu ja haluaa suomenkielisen tiedotuksen niin lähetetään.
Suomesta lähetetään aina ruotsinkielinen tiedotus Ruotsiin, jos haluaa.
Ruotsin tyly toiminta suomalaisia kohtaan.
Anonyymi
0
715
Luetuimmat keskustelut
- 52880
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan63643- 55640
Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli43562Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik30525Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk4502En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.32498- 72441
- 33425
- 37416