Ajankohta:
Syksy 2021
Koulutuspaikka:
Kontinkankaan yksikkö / Virpiniemen liikuntaopisto.
Lähiopetus on osoitteessa Virpiniementie 517 (liikuntasali), 90810 Kiviniemi.
Koulutuksen tavoite:
Kuntonyrkkeily sopii kaikille, jotka haluavat kohottaa kuntoaan monipuolisesti ja parantaa kehonhallintaansa. Kuntonyrkkeily tuo helpotusta niska-hartiaseudun ja selän ongelmiin ja siksi se on erityisen tehokasta paljon istuvalle. Koulutus antaa valmiudet toimia kuntonyrkkeilyohjaajana. Saat mukaan kattavat materiaalit ja erilaisia valmiita tuntipohjia. Kouluttajana toimii kuntonyrkkeilykouluttaja Pauli Klemetti.
Koulutuksen sisältö:
Koulutuksessa käydään läpi kuntonyrkkeilyn perusteet. Lisäksi koulutuksessa kokeillaan erilaisia tapoja toteuttaa kuntonyrkkeilyä osana muuta harjoittelua. Koulutus antaa eväät kuntonyrkkeilytuokioiden ohjaamiseen tai vinkkejä omaan harjoitteluun.
Kohderyhmä:
Kohderyhmänä ovat kaikki aikuisten liikunnanohjaajat, jotka haluavat laajentaa omaa osaamista myös kuntonyrkkeilyn puolelle. Osallistuminen ei vaadi aiempaa kokemusta kuntonyrkkeilystä. Koulutuksen aikana harjoitellaan lyöntejä myös hanskojen kanssa, joten otathan omat nyrkkeilyhanskat mukaan, mikäli sinulla on sellaiset.
Lisätiedot:
Tuija Nyman, p. 040 194 5316, [email protected]
Johanna Vesenterä, p.040 620 6744, [email protected]
Peruutusehto:
Ennen ilmoittautumisajan päättymistä tehdyissä peruutuksissa osallistumismaksua ei peritä. Ilmoittautumisajan jälkeen tehdyistä peruutuksista peritään 0-50% osallistumismaksusta. Mikäli ilmoittautumista ei peruta ollenkaan tai se perutaan koulutuksen alkaessa, voidaan opiskelijamaksu periä kokonaisuudessaan.
Lähde: https://www.osao.fi/opinnot/kuntonyrkkeilyn-ohjaajakoulutus/
Kuntonyrkkeilyn ohjaajakoulutus Oulussa
19
800
Vastaukset
- Anonyymi
Joskus muistan lukeneeni, että tuo kestäisi 2 päivää.
- Anonyymi
6 vuotta
- Anonyymi
Joo tässä sanotaan että 2 päivää oli ainakin 10.6.2021 klo 9-15 ja hinta 170 euroa:
https://www.koulutus.fi/koulutukset/osao-edu/kuntonyrkkeilyn-ohjaajakoulutus-858290 - Anonyymi
Eli eipä ollut 6 vuotta.
- Anonyymi
Kyllä siihen oikeasti menee 6 vuotta lopulta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä siihen oikeasti menee 6 vuotta lopulta.
Perustele, miksi menisi 6 vuotta lopulta?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Perustele, miksi menisi 6 vuotta lopulta?
Se on 6 vuotta mikä menee kuntonyrkkeilyn kunnolliseen sisäistämiseen. Ensin on tehtävä linjanvedot ja strategia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se on 6 vuotta mikä menee kuntonyrkkeilyn kunnolliseen sisäistämiseen. Ensin on tehtävä linjanvedot ja strategia.
Ei nykypäivänä. Tietenkin aina oppii uutta, mutta ei nykyisin tuollaisen asian sisäistämiseen mene 6 vuotta kenelläkään, ellei sitten ole motorisesti ja henkisesti ns. epävakaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei nykypäivänä. Tietenkin aina oppii uutta, mutta ei nykyisin tuollaisen asian sisäistämiseen mene 6 vuotta kenelläkään, ellei sitten ole motorisesti ja henkisesti ns. epävakaa.
6 vuotta on se perustutkinto
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
6 vuotta on se perustutkinto
Jos haluaa kehittyä nyrkkeilyn todelliseksi asiantuntijaksi ja ohjaajaksi, koko hommaan menee 10 vuotta. Ensin 6 vuotta perustutkinto
- Anonyymi
Johanna Vesenterä nimenomaan sanoi näin vetäessään "Boxing for Dummies"-keskustelupaneelia Lontoossa 2016.
- Anonyymi
Mitä pidempi harrastustausta lajista ja siihen vielä lyhytkoulutukset ja perustutkinnot ja jatkokoulutukset, sen parempi. Ihminen voi kehittää itseään kokoajan.
- Anonyymi
6 vuotta
1. Opintovuosi menee Latvian ilmaisia kinkereitä kierrellessä ja Latvialaisiin maksullisiin naisiin tutustuttamisessa.
2. Vuosi otetaan Viru Valgea ja veripääsparria.
3-5. Opintovuadet luetaan nyrkkeilyn raamattua eli Ringiä
6. Ja viimeinen vuosi kirjoitetaan opinnäytetyötä lähinnä. - Anonyymi
2 päivää jonka jälkeen saa lisenssin, hinta 170 euroa. Ei kuulosta kovin pahalta, mutta kohderyhmä on jo valmiiksi liikunnallisia.
- Anonyymi
2 päivää rajua ilmanussintaa.
- Anonyymi
Aika epätarkkaan ilmoitettu kurssin ajankohta. Eikä mainittu päivää, mihin mennessä pitää perua. Pyrkivätkö siihen, että ihmiset ilmoittautuisivat kurssillle ja sitten kun ilmoittavat ajankohdan niin peruutuspäivämäärä onkin jo mennyt ja ihmiset joutuvat maksamaan kurssin vaikka eivät pääsekään osallistumaan kun ajankohta (jota ei ilmoittautuessa tiennyt) olikin semmoinen, ettei se sovi.
- Anonyymi
Minä en ole kirjoittanut keijukaisista ainuttakaan kirjoitusta, vai meinaatko että olen? Täh?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Järkyttävä tieto Purrasta
Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.2264795Näin asia on
Tiedän ettei hän koskaan aio lähestyä minua eikä niin ole koskaan aikonutkaan, eikä lähesty ja enkä minä enää tee sitä k233530Mikseivät toimittajat vaadi Orpoa vastuuseen lupauksistaan
Missä ne 100.000 uutta työpaikkaa muka ovat? Eivät yhtään missään. Näin sitä Suomessa voi puhua ja luvata mitä sattuu. E2682047Taas varoitusta lumesta ja jäästä
Ai kauhea! Vakava säävaroitus Lumi-/jäävaroitus Varsinais-Suomi, Satakunta, Uusimaa, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Pirkanmaa,91929Aavistan tai oikeastaan
tiedän, että olet hulluna minuun. Mutta ilman kommunikointia, tällaisenaan tilanne ja kaikki draama ovat mun näkökulmast381257Mistä erotat onko joku kiinnostunut vai muuten mukava?
Voi sekaantua yleiseen ystävällisyyteen vai voiko?1611219Poliisi tahtoo pääsyn 4 miljoonan suomalaisen sormenjälkiin.
https://www.is.fi/digitoday/art-2000011009633.html Tämä sormenjälkiin poliisin pääsy on erittäin tärkeä rikollisten kiin1061002- 31803
- 61767
- 176750