Minusta se miten kulkee ovista kertoo paljon ihmisestä. Pahimpia ovat ne jotka luikahtavat sulkeutuvan oven välistä oveen koskematta, vaikka näkevät että perässä on joku tulossa. Tänään viimeksi raahasin kaupasta painavaa ostoskassia ja edellämenijä livahti oven raosta, tais olla pieni viinapullo kantamuksena. Toki on vielä korona-aika ja välimatkoja tulee pitää, mutta se että edes vähän työntää takaisin sulkeutuvaa ovea ei paljon vaatisi.
Joskus melkein yllättyy kun joku avaa oven edestä ja jää odottamaan että menen ensin, vaikka tuonhan pitäisi olla ihan hyvien tapojen mukaista. Vois olla yks hyvä työnhakija-testikin vähän aikaa seurata ehdokasta ovien lävitse ja katsoa miten hän niissä käyttäytyy toisia kohtaan.
Ovista kulkeminen
Anonyymi
2
123
Vastaukset
- Anonyymi
Minä ainakin livahdan ovista jos ne jää auki edellseltä kulkijalta. Eikä ole pulloa, joskus Vuitton. Että kyllä me hienommatkin ihmiset osataan luikahdella sieltä mistä aita on matalalla ja ovi rakosellaan.
- Anonyymi
Paha, paha ihminen. Hyi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2183174Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3072774Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.751798Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e551705Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?421575- 1221366
MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,101300Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee171270Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4221260- 1051259