Siellä kaikenmaailman inisiöiden annetaan nillitää, ettei luota poliisin. Poliisihan käsittelee Elokapinallisia ym paskaa, kuin kukkaa kämmenellä. Vai vieläkö pehmeämpiä otteitako? Paremmat valtuudet poliiseille voiman käytöön. Tulisi siten sitä oikeata poliisin pelkoa ja auktoriteetiä mitä suuresti nykymaailmassa kaivataan. Tälläistä julkisuudella juuri tälläiset ituhippien äärijärjestöt elävät, jota RS avoimesti tukee.
En luota enään Raahen Seutuun
8
829
Vastaukset
- Anonyymi
Onko tämä viherpeippo toimittaja Iida Keskinen päätoimittajsn tytär.
- Anonyymi
Poliisi on matujen ystävä.poliisi on myös paha.raiskaavat ja käyttävät huumeita yms.en minäkään luota sinivuokkoihin nyt enkä ennenkään.hyvä poliisi ja paha poliisi.
- Anonyymi
Raahen seutu on huono mitäänsanomaton lehti.ei ole kuin pesäpallosta juttua aina ja jostain pöhinöpisteestä kirjakaupan paikalla josta kaupungin tantat muka tehneet toimivan ja raahen pelastavat idean.siis aivan hullua ja kaupungin tantat ovat iloisia.siinähän pitäisi olla oikea liike eikä mikään tuommoinen leikkipaikka kaupungin tantoille.mutta ei nämä mitään.raahessakin kaupungin palveluksessa liikaa näitä tanttoja miettimässä itselleen tekemistä ja lestoille myös.hyi helvetti.hävetkää jos osaatte.
- Anonyymi
Lauantaina 17.7. oli aika erikoinen yleisökirjoitus hlöltä Onni Heiskanen kirjoitus maskin käytöstä. Kuinka tällainen teksti pääsee läpi ja ihan lehteen saakka? Eikö lehden pitäisi olla ns. puolueeton? Liikaa on lehdessä urheilua ja nyt on etsitty pitkin maailmaa entisiä raahelaisia - jotta saadaan täytettä lehteen.
Lehti voisi esitellä esimerkiksi Raahen lähikuntia teemanumeroittain, olisi näin muualla asuvana mukava seurata kaupungin kehittymistä.- Anonyymi
Se oli onnin näkemys.onkohan kukaan tutkinut mitä se koronalääke on ja miten se kehitettiin niin äkkiä tuohon tautiin.taitaa olla tämäkin suuri kupla.no vuosien kuluttua selviää mitä lääkettä se on ja mikä on oikea ns teho aineella.suomi on vedätysten maa.uskotaan heti kaikki paska mitä valtiovalta ilmoittaa ja kukaan ei tiedä asioista mitään.pitää osata ajatella itsekkin eikä uskoa sokeana mitä esim pääpimu samariin sanoo kun tulee hallituksen iltakoulusta.käyttäkää järkeä erkit ja ainot.
- Anonyymi
Raahen lähikunnat on mitä on.ei niistä juttua kannata lehteen tehdä eikä raahestakaan.kuollut paikka ja lahko takoo markkinarakoo.kaupunki pitää pestä eli kaupungin viroista pois kaikki uskonveljet yms nuolijat sekä suhteilla pelaavat ääliöt.ei tämä kaupunki muuten muutu eikä kehity.
- Anonyymi
Hulluja näyttää siellä olevan!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39f74d12-0bf6-4fc6-b49b-cc88669c6a53
Mikä lie idiootti-imbesilli tuokin, jonka ei olisi koskaan pitänyt syntyä!
Kuole pois!- Anonyymi
Älä muuta sano, jättää tuolla tavoin kissansa heitteille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1326263Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto655182SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun744315SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt1023874Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143665Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213240SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522566Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352539Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1002326Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat692266