LIPUTETAANKO ?

12.7.2021 JUHA VÄÄTÄINEN 80 vuotta.

Kuuluisa persoona.
13568
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Tottakai voit liputtaa, ole hyvä 👍

Äänestä

Joo Perussuomalaisten lippu salkoon Juhan synttärien kunniaksi.

Äänestä

Liputetaan mille vaan mieluimmin, kun persereikäporukalle!

Äänestä

Pride-lippua vaan salkoon kun näillä paikkakunnan humatereilla alkaa seisoon muukin kuin järki kuullessaan Väätäisen olleen joskus paikkakunnalla. Kävi oppikoulun ja oli myöhemmin opettajana 60-luvulla Haapaveellä.

Äänestä
  • Juha Väätäinen on pesunkestävä PERSU.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Juha Väätäinen on pesunkestävä PERSU.

    Juha Väätäinen oli ensin kokoomuslainen sitten sostemi sen jälkee porsas puoluelainen että kannattaa liputtaa kaikkia sitä voi voi

    Äänestä

Ja menestynyt urheilija,onnea vaan hienon urheilu uran omaavalle miehelle!🌻🌷🌼⚘☘🥀🌹💐🌺🌸🏵

Äänestä
  • Valittiin vuonna 1971 Suomen ja Eurooopan parhaaksi sekä maailman toiseksi parhaaksi urheilijaksi. Tuona vuonna oli maailman ykkönen, ei Euroopan ulkopuolelta kukaan olisi Juhaa päihittänyt. Harmi että maraton jäi kokeilematta. Olisi ollut täydet mahdollisuudet jopa alle 2.10 aikaan.

    Äänestä

Järki puuttuu, muuten hyvä mies

Äänestä

Henkilöpalvonta on mahdollista erottaa tuostakin ymym.

Äänestä

Väätäinen oli kokoomuksen jäsen ja eduskuntavaaliehdokas urheilu-uransa huipulla vuonna 1972. Kevään 2007 eduskuntavaaleissa hän oli keskustan ehdokas Helsingin vaalipiirissä, muttei tullut valituksi.[4] Vuoden 2011 eduskuntavaaleissa Väätäinen valittiin kansanedustajaksi perussuomalaisten listalta Helsingin vaalipiiristä.[5]

13. elokuuta 2012 Väätäinen erotettiin luottamuspulan vuoksi perussuomalaisten Helsingin piirin puheenjohtajan tehtävästä.[6] Erottamisen syynä olivat erimielisyyden kunnallisvaalien järjestelyissä.[7] Väätäinen kyseenalaisti erottamisen ja perui myöhemmin ehdokkuutensa vuoden 2012 kunnallisvaaleissa.

Äänestä
  • Hän oli kehityskelpoinen, vaihtoi aina puoluetta parempaan!

    Äänestä

Eihän se ole kunnan tehtävä yksityisille henkilöille liputella, mutta jos persereijän poraajille aiotaan liputtaa, silloin kymmenen kertaa mieluimmin ihan mille tahansa kuka vaan ehdottaa!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

12.7.2021 JUHA VÄÄTÄINEN 80 vuotta.

Kuuluisa persoona.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu