Hämeensaaren Hesburgerissa käydessäni (ja syödessäni paikan päällä) on joka kerta parkkialueen ainoassa invaruudussa jonkun voodoran tai vastaavan fiman auto. Autoissahan ei ole yhtiöiden tunnuksia, mutta kuljettajalla on firman laukku.
Kuski on ollut aina huomattavan tummaihoinen. Ovatko liikennesäännöt jääneet opettelematta, vai onko tässä uusi vammaisia työllistävä ala?
Ruokalähettien autot invaruuduissa
Anonyymi
6
81
Vastaukset
- Anonyymi
Kamelin ajokortilla ei tunnista invaruutua
- Anonyymi
mistä tuo hämeensaari nimi on tullut?
- Anonyymi
Se on aina ollut hämeensaari jossa on sininen laguuni.
- Anonyymi
Se on ollut joskus saari. Täytetty täyttömailla.
- Anonyymi
Entinen kaatopaikka…
- Anonyymi
Kuten kantolakin ja apparan monttu ja kahtoilampi. Siinä sitä on hämäläisen nerokkuuden tulos.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2824751Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353056Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k502959Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7986Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52969Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78961