Aiotko mennä torille Lulun syntymäpäiville?

Lulusta tulee kohta ministeri, kun Persuista tulee hallituskelpoisia uuden puheenjohtajan myötä. Lulu säteilee karismaa ja järkeviä kannanottoja hänellä riittää eikä hänellä ole rasitteenaan pysäkointitalojen tai SCC-autotalojen skandaaleitakaan.
47597
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 47

Vanhimmat

Korkeimmat onnittelut Lululle kun tulee siitä uusi pääministeri. Mukavata kun nyt jo varmaa.

Äänestä

Järkevistä kannanotoista ja säteilystä ei ole mitään iloa jos luonne on huono

Äänestä

Lulusta tulisi erinomainen valtiovarainministeri, ei ole hukannut hämeenlinnalaisten varoja turhiin parkkitaloihin, SCC-haihatuksiin, vastusti Kantolan miljoonia vaatinutta "tapahtuma"-puistoakin. Eli aivan toisenlainen kuin vihreät ja sos-dem Yli-Viikarit.

Äänestä
  • Eipä ole vielä kertonut, mitä persut aikoo kaup.hallituksessa saada aikaiseksi. Tärkeämpää on ollut riidellä hallituksen paikkajaosta.

    Äänestä

  • Paljonko ne Lulun vastustamiset ja eriävät mielipiteet toivat säästöä?

    Äänestä

  • Yliviikari on sigoutumaton, oli 2004 vihreiden kuntavaaliehdokas Vihdissä.

    Äänestä

En aio mennä, kun ei kakkua kumminkaan riitä kuin viidelle ensimmäiselle persulle.

Äänestä

Kerta söin mutta huonoa kakkua. Oli halpaa paskaa rahvaalle.

Äänestä

Jätän eriävän mielipiteen kaikkiin edellisiin ja tuleviin kirjoituksiin.

Äänestä

Kakku loppuu varmaan heti, joten tilaisuuskin loppuu siihen.

Äänestä

Nyt on tullut sen verran hyvin kilometrikorvauksia, että on varaa ostaa vähän parempaa kakkua.

Äänestä
  • Luottamushenkilö ei ole käsittääkseni mikään kuninkaallinen jonka tarvii rahvaalle mitään palvontajuhlia järjestellä.

    Äänestä

Antaa erikoisen kuvan jos ei järjestä mitään

Äänestä
  • Perttu Kiiruna järjesti ainakin itelleen oman tuomion ja hurmion sekä veronmaksajille miinusmerkkistä tasetta kahden nuijakautensa aikana!

    Äänestä

Todellakin aion mennä ihanan ja fiksun Lulun tilaisuuteen. Täytyypä viedä joku pikku lahjakin kaupungin valovoimaisimmalle edustajalle. ONNEA!

Äänestä

Kutsu tuli, mutta en aio mennä.

Äänestä

Noita-akan näköinen viiskymppinen ja aina vain törkeämmän näköiseksi muuttuu. Vieläkö persupapat kuolaavat sen perään? Heh, menkää nauraan niitä pappoja torille.

Äänestä

Kyllä aion mennä.

Äänestä

tottakai mennään joukolla katsomaan bulun sexyä selfie bebaa.

Äänestä

on se vaan kauniin viisas, se lulu.. eikä harrasta mitään suhmurointia.

Äänestä

Kuusikymppiseksi ihan nuorekkaan oloinen, näyttää 55-vuotiaalta.

Äänestä
  • Kyllä. Ja aion mennä kahveille tietenkin.

    Äänestä

Lulun syntymäpäivästä voitaisiin tehdä kansallinen liputuspäivä, onhan Lulu pääministeri- ja jopa presidenttiainesta.

Äänestä

Lulu on fiksu ja kaunis.

Äänestä
  • Viekää sille ryppyvoidetta lahjaksi. On niin kovasti vakoja silmäkulmissa ja suun ympärillä, että alkaa muistuttaa seitsemänkymppistä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Viekää sille ryppyvoidetta lahjaksi. On niin kovasti vakoja silmäkulmissa ja suun ympärillä, että alkaa muistuttaa seitsemänkymppistä.

    Ne rypyt tulevat siitä, kun yrittää epätoivoisesti laihduttaa. Pikkuisen enemmän rasvaa ihon alle ja iho pysyy sileänä lopun ikää. Hyvä kun HäSa julkaisi lähikuvan, niin kaikki näkivät mitä se laihduttaminen on tehnyt naamalle. Rypyt lisäävät ikävuosi(kymmeniä) roimasti.

    Sitten asiasta kolmanteen: dekkareita lukemallako Lulu aikoo oppia maan ja kaupungin asioita hoitamaan, kun lehdessä mainitsi harrastuksekseen dekkarit? Aika heppoiset on tiedot tuolla pohjalla.

    Äänestä

Kutsussa jo kerrottiin kakun loppuvan. Seliseli jo etukäteen. Hyi.

Äänestä

Kaikki ajetut kilometrit näkyy Lulun naamassa.

Äänestä

Vastustaa kaikkea turhaa. Eli mitä, no kaikkea turhaa.

Äänestä

Kuvista päätellen taistelu on ollut kova.

Äänestä
  • Joo ottanut kovasti osumaa

    Äänestä

Mitä kuuluuu marja ,leena vieläko sun ihanteena on. Beatles ja george harrrison

Äänestä

Marja leena!!!!! Mitä kuuluuU?? minä juon ratkenneena ja olen onneton

Äänestä

Tuli käytyä juu

Äänestä

Pahaa kakkua sanoivat jokut, jotka ehtivät maistamaan. Minä myöhästyin, mutta ei harmita. Aika härskiä ilmoittaa etukäteen, ettei kakkua riitä kaikille. Varmaan sitä riitti vaan niille, jotka tulivat lahjojen ja kukkakimppujen kanssa.

Äänestä

Hyvät oli kakut ja muutenkin mukavaa.

Äänestä

Sisäpiiri sai kakkua.

Äänestä
  • Eikö elatusavut ja kilometrikorvaukset riittäneet parempaan kakkuun?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eikö elatusavut ja kilometrikorvaukset riittäneet parempaan kakkuun?

    Loppui heti, vain pieni piiri sai.

    Äänestä

Näin se persuilla menee. Jos jäit ilman kakkua, voit olla varma, että et kuulu sisäpiiriin.

Äänestä

Hyvät oli tarjoilut, kylläpä Lulu osaa! Olisivatpa vain muutkin kansanedustajat Lulun veroisia, niin maallamme ei olisi mitään hätää, vaan olisimme silloin kansakuntana kärkikastia.

Äänestä
  • Kuivaa oli kakkunsa ja kuivettuneelta näytti päivänsankarikin. Kaiken kaikkiaan kuiva tilaisuus, Ei saanut lisää äänestäjiä ja kuulemma muutama entinenkin sanoi hyvästit.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kuivaa oli kakkunsa ja kuivettuneelta näytti päivänsankarikin. Kaiken kaikkiaan kuiva tilaisuus, Ei saanut lisää äänestäjiä ja kuulemma muutama entinenkin sanoi hyvästit.

    Aika lailla oli rupsahtanut, juu. Tarkoitan Lulua. Siitä se vanhuus alkaa.

    Äänestä

Tarjoilut ja Lulu molemmat ihan huippua. Kiitos.

Äänestä

Hehkeä 60-vuotias!

Äänestä
  • Varmasti myös silloin. Monista ei voi sanoa samaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Varmasti myös silloin. Monista ei voi sanoa samaa.

    Katso peiliin

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Lulusta tulee kohta ministeri, kun Persuista tulee hallituskelpoisia uuden puheenjohtajan myötä. Lulu säteilee karismaa ja järkeviä kannanottoja hänellä riittää eikä hänellä ole rasitteenaan pysäkointitalojen tai SCC-autotalojen skandaaleitakaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu