Kiva liike keskellä kylää. Mukava henkilökunta.
Laadukkaita käsitöitä Karvialaisilta alan harrastajilta....MUTTA...älkää nyt herran tähden täyttääkö sitä sillä kiinan krääsällä mitä kaikki halpaliikkeet myyvät. Niitäkin pöydistä löytyy. Ei kannata pitää asiakkaita tyhminä.
Ne kosmetiikkatuotteetkin on niin ja näin kuuluvatko liikkeen toimintaideaan.
Moon Karviasta
12
1505
Vastaukset
- Anonyymi
Joo mukava henkilökunta, mutta yhtään ei mainosteta Karvialaisten käsityön harrastajien tuotteita.
Valttipajan tuotteita kyllä mainostetaan. - Anonyymi
Yhteiskunnan järjestämää ja tukemaa toimintaa. Mistä löytyy liikevaihto ja muut taloustiedot. Hieman kiinnostaa kuinka tämä pyörii verovaroilla. Kuka valtuustosta ottaa ja selvittää kuntalaisille tämän kuvion
- Anonyymi
Valtti työpaja.
- Anonyymi
Toimiikohan säätiöpohjalla?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toimiikohan säätiöpohjalla?
Katso Valtti-työpaja, sieltä löytyy tietoa.
- Anonyymi
Olis ollut Karvialaisille käsityön harrastajille kiva juttu kun heidän tuotteitaan olisi viety tänäkin vuonna myyntiin Kulttuurikeskus Skanziin täältä Moon Karviasta-torimyymälästä.
- Anonyymi
Vähän kyllä kannattaisi pöytävuokran maksavien tuotteet laittaa paremmin esille.
Esillepanossa pitäisi huomioida tuotteen luonne sekä käyttötarkoitus. Villasukat eivät tarvitse auringonvaloa.
Eivätkä jälleenmyyjien tuotteet kuulu käsityömyymälään.- Anonyymi
Ai onko sinne viety kiinanrihkamaa myyntiin, jo on helv…
- Anonyymi
Mistähän johtuu, että huonosti käy kauppa?
Voisi panostaa vähän mainontaan.
Samoin näyteikkunaan. Silmiinpistävää on tuotteiden sijoittelu sisällä. Esim. Tarvitseeko villasukka luonnonvaloa ollakseen myynnillinen kun taas tuotteet jotka tarvitsevat luonnonvaloa ollakseen myynnillisiä laitetaan pimeään tummalle alustalle nurkkaan ja lattian rajaan potkittavaksi. Tuli kyllä paha mieli tästä kyseisen kädentaitajan puolesta.
Itsekin olen alan harrastaja ja arvostan kädentaitoja. Kun Ihmiset maksavat pöytävuokransa olettaisin, että siihen kuuluu myös tuotteiden asianmukainen esillelaitto.
Eikö nämä jälleenmyyjän kosmetiikkatuotteet ole vähän ristiriidassa ko. firman toimintaperiaatteen kanssa. Tietenkin, onhan siinä käsityötä kun pussittaa kyseiset tuotteet.
Ymmärrän itse tehdyt saippuat...Mutta....
Paljon on myös myyjiä lähtenyt. Sääli vain. Itse olin hakemassa tiettyä asiaa mutta myyjä oli vienyt tuotteensa pois. Ikävää...jäi syntymäpäivä lahja ostamatta Karvialaissyntyiselle sankarille.
Toivottavasti joku perustaisi paikkakunnalle käsityö ja askarteluliikkeen ja ottaisi näiden Karvialaisten kädentaitajien tuotteita myyntiin.
Käsityö on muutakin kuin sukka, rasa tai kahvipussikori. - Anonyymi
Nyt joulun alla kannattaa olla myyjän tarkkana, ettei myy tuotteita johon ei ole myyntioikeutta. Tästähän on paljon kirjotettu nykyään lehdissä.
- Anonyymi
Eikö sen kaikki tiedä, ettei niitä kalja-, unikko-, lonkero- ja karkkisukkia saa tehdä myyntiin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikö sen kaikki tiedä, ettei niitä kalja-, unikko-, lonkero- ja karkkisukkia saa tehdä myyntiin.
Ei saa täällä mainostaa!!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista1038192- 1105743
- 555171
- 2875168
- 773813
- 583021
- 662737
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222548Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292522- 452481