Tyhjäykännillä parkkiruudussa tulee kahtaa nestettä mustaa ja punasta. Toinen on jäykkää ja toinen juoksevaa. Voiko tällä vielä ajaa? Olen vielä töihin ja takaisin ajellut.
Avensiksestani alkoi pruuttaamaan jotain parkkipaikalle
6
176
Vastaukset
- Anonyymi
Musta neste on todennäköisesti moottoriöljyä ja punainen neste joko jäähdytysnestettä tai automaattivaihteiston öljyä. Vuodot on syytä tutkia tai tutkituttaa ennen kuin nesteet käyvät vähiin ja tulee isompia vaurioita. Vuodot voivat johtua yksinkertaisimmillaan jostain löysästä liitoksesta ja pahimmillaan hankalasti vaihdettavasta rikkoutuneesta tiivisteestä. Tutkimalla se selviää, mutta täältä kysymällä voidaan vain arvailla.
- Anonyymi
Japonnaise bleeding. Musta oli alunperin valkoista
- Anonyymi
Kansi korkannut, tunnettu tehdasvika.
- Anonyymi
Voi vielä ajaa 300000 km. No hätä.
- Anonyymi
Se vaatii pari uutta D4-D moottoria. Ne kestää max. 150tkm ja sitten kansi porsii.
- Anonyymi
Ihan vaan nostona ja vastavetona Toyotan omapojan kopioille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73893
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104768- 54713
- 41684
- 49644
- 44640
- 31629
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34577- 50570
- 38516