Aattelin että tein parilla tonnilla hyvän diilin kun omistaja kehui kuinka on viimesen päälle huollettu ja nätisti ajeltu ja kovasti kehui että mitään ei ole koskaan tarvinut korjata kun ei näistä mikään hajoa. Leimalta tuli kolme paperia pitkä vikalista. Nyt harmittaa!
Ostin 99 avensiksen 300tkm ajettuna
11
867
Vastaukset
- Anonyymi
Ei voi kuin katsoa peiliin .
- Anonyymi
Katsoin peiliin ja tojoterohan se siellä.
- Anonyymi
Mitä aloitus kertoo aloittajasta ?
- Anonyymi
Kehno tarinankertoja. Eihän niitä raatoja saa edes myydä eteenpäin, joista on jo maksettu romutuspalkkio.
- Anonyymi
Hän uskoi Toyotasta kulkeviin romanttisiin ja harhaisiin juttuihin sen luotettavuudesta ja kestävyydestä. Näitä pettymyksiä joutuu monet kokemaan, mutta vain harva niistä kehtaa tulla julkisesti kertomaan ja siksi vahinko ja harha jatkaa elämäänsä. Siksi olisi kaikkien autoilijoiden etu, että asioista kerrottaisiin rehellisesti .
- Anonyymi
Älkää huoliko laitoin jälleenmyyntiin, tullut jo toistakymmentä soittoa. :)
- Anonyymi
Mätien Tojojen koeajolle kannattaa ottaa silmälasit ja kuulolaitekin mukaan.
- Anonyymi
No jos entinen omistaja ei ole mitään koskaan korjannut niin sittenpä ne kaikki korjaukset jää sinun tehtäväksi. Kyllä se tojotakin kuluu.
- Anonyymi
Jos myyjä sanoo että parikymmenvuotiaaseen autoon ei ole tarvinnut tehdä mitään, kannattaa juosta pakoon ja jättää kyseinen pommi jollekin kätevälle DIY miehelle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos myyjä sanoo että parikymmenvuotiaaseen autoon ei ole tarvinnut tehdä mitään, kannattaa juosta pakoon ja jättää kyseinen pommi jollekin kätevälle DIY miehelle.
Olisi parempi ostaa auto, jonka viat on korjattu ajallaan.
- Anonyymi
Niimpä! Parilla tonnilla saakin uuden vähän ajetun tojotan, eikä ikää ole kuin 22vuotta ja viathan vähenee iän ja kilometrien myötä?
Upeeta mahtavaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,794313Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt172758Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu242597Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod162445Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1122404Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1102204Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e992161Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.6191991MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,141955Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka321706