Illan rauhan pitäisi laskeutua paikkakunnalle Niin ei kuitenkaan käy ainakaan keskustassa.
PRRRRRRR PRRRRR PRRRRRRRR kaikuu pitkin teitä ja kujia. Jalankulkijat ja pyöräilijät joutuvat hengittämään bensiinin käryä.
Lelu nimeltä mopedi on otettu käyttöön muutamassa kodissa.
Ympäristöä saastuttavat melu ja pakokaasut nuorten mopedinkäyttäjien johdosta.
Eikö asialle voida mitään? Missä ovat
paikalliset ympäristönsuojelijat ? Ovatko ne oikeita lälläreitä? Missä on se kunnanvaltuutettu, joka tekee asian hyväksi jotakin?
Ihmetyttää että on vanhempia, jotka hankkivat perilliselleen moisen lelun käytettäväksi yleisille teille.
mopedihäiriköintiä kylällä
11
1092
Vastaukset
- Anonyymi
Taneli siellä päristelee.Maksa hannikainen velkas
- Anonyymi
Ei se maksa, rahaton kun on. Se vaan päristelee aseman ja S-Marketin välillä.
- Anonyymi
Siinä bensiiniä kuluu ja ilmaa saastuu.
- Anonyymi
Veroja maksaa polttoaineesta, moni eli elää pelkillä fattan fyrkilla
- Anonyymi
Moni on tehnyt toiseksi viimeisen matkansa vauhdin huumasta nauttien kaksipyöräisellä moottoripelillä.
Viimeinen matka onkin sitten sujunut leppoisasti hautuumaan siimeksesä toisten kantaessa. - Anonyymi
Mäntyharjun pojat on lähteneet reissulle.
- Anonyymi
Eihän se ketään häiritse pieni pörinä sehän vain piristää. Jatketaan vielä toriaikoja ja pidetään tori auki myös sunnuntaisin läpi vuoden ja pienet kilpailut joka ilta.
Kyllä meteliä pitää olla kylällä.- Anonyymi
Jos meteliä pitää olla, niin pitäkää sitä päiväsaikaan, vaikka klo 12-14.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos meteliä pitää olla, niin pitäkää sitä päiväsaikaan, vaikka klo 12-14.
Ei sitä nuori ajattele, ennenkun olosuhteiden pakosta joutuu toivomaan hiljaisuutta.
- Anonyymi
Kutsutaan seuraavaan mopomiittiin mukaan kaverit ja kevarit Mikkelistä
- Anonyymi
Olen aina ollu sitä mieltä, että metelikoneen omistava ei osaa ajatella tulevaisuuden yllättäviä muutoksia. Eräänä päivänä on oltava kuin kusisukassa, eikä voi päästä nopee mihinkään, ku pelit pitää semmosta meteliä. Ja tuli tuhlattua rahatkin bensaan ku piti päästä huudattamaan olemassaolostaan, nyt ei oo.
Se, mikä laskee nuorisoa jaloilleen maahan, on tulevaisuuden suunnitelmat "mitä jos..."
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521663806Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään752999Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442091Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211921Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?461818TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain851301Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään251248- 401240
Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli581028Valehdella saa, totuus salataan
Vaikuttaa vähän siltä, että sensuuria toteutetaan juorupalstallakin. Asioita saa kaunistella ja vääristellä, mutta totuu10738