Jo on viime viikkoina riittänyt puheita ja kirjoittelua ja keskusteluja Armista ja Dannysta.
Tosiasiahan on, että Armilla ei mitään pitempiaikaista laulajan uraa olisi noilla lahjoilla ja taidoilla ollut ilman Dannya. Ja kauneutta hänellä oli sievän naapurin tytön verran. Kiltteyttä, herkkyyttä, hölmöä hyväuskoisuutta sitten runsaastikin.
Nyt Dannyä syytetään Armin elämän pilaamisesta. Varmaan siinä perää onkin.
Mutta mutta. Miksei kotijoukot puuttuneet asiaan? Yhtä hyväuskoisia hekin? Armilla olisi vuosia toisensa perään ollut aikaa miettiä tekojaan ja niiden vaikutusta Lipsasen perhepiirissä. Miettikö omaa röyhkeyttään kun piti seksisuhdetta yllä Dannyn kanssa? Kautta aikojen aina näitä tapauksia on ollut ja tulee uusia helmiä ukkomiesten lakanoihin. Kyllä vastuu teoista ja seurauksista on jokaisella, joka leikkiin ryhtyy. Miettisivät ajoissa! Ei se pöljä ole joka pyytää, vaan se joka antaa.
Armi ja Danny
28
1726
Vastaukset
- Anonyymi
Ajatteleeko ns. toinen nainen koskaan sen aviovaimon tunteita?
- Anonyymi
Toinen nainen ajattelee vain omaa onneaan ja saamiaan onnen hetkiä.Mitä sitä miehen vaimoa
ajattelemaan.Se ei kuulu mitenkään tälle toiselle naiselle. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toinen nainen ajattelee vain omaa onneaan ja saamiaan onnen hetkiä.Mitä sitä miehen vaimoa
ajattelemaan.Se ei kuulu mitenkään tälle toiselle naiselle.Tätä minäkin olen miettinyt. Kun Armista on maalailtu niin herttaista ja ihanaa kuvaa. Armi raukka riutui sydänsuruissaan, ja odotti aina vaan koska saa rakastamansa miehen itselleen.
Onhan se nyt helvetin röyhkeää mennä rakastumaan varattuun, naimisissa olevaan pienten lasten isään. Ja sitten olettaa että miehen pitäisi jättää perheensä hänen vuoksi! Ei ollut Dannyn tapaus ainoa laatuaan, kyllä se vaan niin menee että toinen nainen on ikuisesti se kakkonen! Harva mies jättää perhettään jonkun hetken huvituksen vuoksi. Anonyymi kirjoitti:
Tätä minäkin olen miettinyt. Kun Armista on maalailtu niin herttaista ja ihanaa kuvaa. Armi raukka riutui sydänsuruissaan, ja odotti aina vaan koska saa rakastamansa miehen itselleen.
Onhan se nyt helvetin röyhkeää mennä rakastumaan varattuun, naimisissa olevaan pienten lasten isään. Ja sitten olettaa että miehen pitäisi jättää perheensä hänen vuoksi! Ei ollut Dannyn tapaus ainoa laatuaan, kyllä se vaan niin menee että toinen nainen on ikuisesti se kakkonen! Harva mies jättää perhettään jonkun hetken huvituksen vuoksi.Ei tainu Dannyllä ja Armilla olla hetken huvitus kyseessä. Kestikö se suhde jotain 17 vuotta tai sinne päin?
- Anonyymi
RailiSuominen kirjoitti:
Ei tainu Dannyllä ja Armilla olla hetken huvitus kyseessä. Kestikö se suhde jotain 17 vuotta tai sinne päin?
Turhaan kaikki alkaa Armia syytteleen. kyllä se perheellisellä miehellä on se suurin vastuu laittaa peli poikki. Varsinkin kun on pienet ja kouluikäiset lapset kyseessä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Turhaan kaikki alkaa Armia syytteleen. kyllä se perheellisellä miehellä on se suurin vastuu laittaa peli poikki. Varsinkin kun on pienet ja kouluikäiset lapset kyseessä.
Tuo on totta! Vanhempi ukkomies on se, jolla on vastuu. Jos lupailee eroavansa ja leikkii rakastunutta kokemattoman nuoren kanssa, ei voi ketään muuta syyttää, kuin petollista huorpukkia!!
Anonyymi kirjoitti:
Turhaan kaikki alkaa Armia syytteleen. kyllä se perheellisellä miehellä on se suurin vastuu laittaa peli poikki. Varsinkin kun on pienet ja kouluikäiset lapset kyseessä.
Näinhän se on. Uskoisin, että tuossa kuunnelmassa on aikarajat suunilleen kohdillaan. Siinähän Danny kertoo Armin soittaessa, että Liisa on synnyttänyt vauvan ja Armi kysyy, että kumpi tuli. Samoin Armi olisi ollut halukas mennä katsomaan vauvaa, mutta Danny vältteli.
Kyllä ukkomiehen olisi pitänyt tuntea vastuunsa.- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Turhaan kaikki alkaa Armia syytteleen. kyllä se perheellisellä miehellä on se suurin vastuu laittaa peli poikki. Varsinkin kun on pienet ja kouluikäiset lapset kyseessä.
Mitähän kauheaa oli Danny saanut kokea, kun hänen äitinsä erosi D isästä. ??? Kyllä Armi pettyi täysin D perättömiin lupauksiin. Herkkä tyttö ei löytänyt muuta, kun alkoi ottaa alkoholia ja sille tielle pääty, että pitkien "viinaputkien" jälkeen haurastui terveyskin ja tuli keuhkonkuume, se on monien alkoholistien kohtalo. Toivottavasti Helmi osaa pitää varansa D suhteen.
- Anonyymi
Ja mies saa kekkuloida kahden naisen väliä.Dänny sais hävetä kun ei lopettanut sitä touhua vaan jatkoi kaksoiselämää vuositolkulla. Armin kanssa seksisuhteessa ja sitten taas mukava mennä vaimon viereen .Oksettavaa.
- Anonyymi
RailiSuominen kirjoitti:
Ei tainu Dannyllä ja Armilla olla hetken huvitus kyseessä. Kestikö se suhde jotain 17 vuotta tai sinne päin?
Sielunvihollinen antoi hedelmiään.....
- Anonyymi
On puhetta, että Armi ois jossain vaiheessa odottanut baby?
- Anonyymi
Jossain sivuilla manitaan abortti.
- Anonyymi
Sielunvihollinen on tehnyt Armin ja Dannyn elämän helvetiksi. Ei pidä ihastua ukkomiehiin, siitä nyt on tuntuva näyttö. Raha on tehnyt tehtävänsä. D rakasti Liisaa, kun sillä on miljoonat.
- Anonyymi
Vaikka Armi oli söpö ja lahjakas, ykköstotuus oli, että Ilkka oli naimisissa. Olkoon minkä tahansa laatuisessa avioliitossa, niin kuitenkin varattu mies.
Mies ei eroa. Kotona huolto pelaa, ja muualla räiskyy kuuma seksi. Juuri tähän mies pyrkii, hyviin palveluihin.
En syyllistä enkä tuomitse ketään. Jos niin tekisin, niin tuomitsisin itsenikin alimpaan helkkariin. Olen itsekin vastaavassa tilanteessa ollut hyväuskoinen hölmö, mutta enää en mene samaan lätäkköön. - Anonyymi
Entinen iso d . Minä, minä , minä. Miten voi aina syyllistää aina läheisiä omista katalista teoista. Varsinainen muinaisjäänne.
- Anonyymi
No hieman ärsyttää tuo satusetä mikko .Eikö ihmisellä ole muuta elämässä tapahtunut kun noi eukot. vai onko jokin asia jäänyt pahasti vaivaamaan?
- Anonyymi
Liisa ei hakenut eroa, näin Armi ei saanut Dannyä.. Dannyn isä laittoi uuden vaimonsa lasten edelle, Dannylle jopa sanottiin ettei hän kuulu Lipsasen perheeseen. No omat lapset menivät silti Armin edelle.
Enkä kyllä näe selvännäkijän kyvyilläni, että Danny olisi Armin kanssa mennyt naimisiin, vaikka Liisa olisikin hakenut eron.- Anonyymi
Armi oli Alkon tuotteiden kanssa "naimisissa", vasta kuolema erotti. Ei voi kuin valittaa, alkoholismi on kauhea tauti.
Ja jos Armi olisi joskus yrittänyt lapsen hankkia, ei! Alkoholistin lapsi on sairas jo syntyessään. Pieni syytön lapsi, jonka terveyden sairas äiti on jo kohtuun pilannut.
Niin kävi kuin kävi lopulta.
Armin podcastissa siinä alussa se Armin lauluääni! Musiikkipiireissä aikoinaan jätkät sanoi Armia sirkkeliksi, juuri tuon kirskahtavan äänen takia. Armi oli Armi. Levätköön rauhassa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Armi oli Alkon tuotteiden kanssa "naimisissa", vasta kuolema erotti. Ei voi kuin valittaa, alkoholismi on kauhea tauti.
Ja jos Armi olisi joskus yrittänyt lapsen hankkia, ei! Alkoholistin lapsi on sairas jo syntyessään. Pieni syytön lapsi, jonka terveyden sairas äiti on jo kohtuun pilannut.
Niin kävi kuin kävi lopulta.
Armin podcastissa siinä alussa se Armin lauluääni! Musiikkipiireissä aikoinaan jätkät sanoi Armia sirkkeliksi, juuri tuon kirskahtavan äänen takia. Armi oli Armi. Levätköön rauhassa.Vauva on liian pieni juomaan.
- Anonyymi
Kuka odottaa 17 vuotta että mies eroaa ja menee uusiin naimisiin odottajan kanssa? Armi oli todella yksinkertainen heheheh…
- Anonyymi
Tietäähän Dannyn muijat. Heistä Seppälä ainoa järki-ihminen ja otti eron lopulta.
- Anonyymi
Unohdat arvostelusi keskellä yhden tärkeän pontin: Armi ja Danny rakastivat toisiaan molemminpuolisesti.
- Anonyymi
Rakastivat rakkautta.
Armin arkirakkaus oli alkoholi. Dannyn arkirakkaus oma elämänsä ja oma perhe. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rakastivat rakkautta.
Armin arkirakkaus oli alkoholi. Dannyn arkirakkaus oma elämänsä ja oma perhe.Danny on itse kertonut että rakasti Armia ja katuu kun ei eronnut aiemmin ja ottanut Armia. Syyllisyys, epävarmuus, velvollisuudet painoivat Dannya eikä pystynyt tekemään eropäätöstä silloin. Sitä katuu edelleen. Armi ja Danny olivat intohimoisesti rakastuneet toisiinsa ja rakkaus kesti. Armi alkoholisoitui vasta myöhemmin kaivatessaan Dannya ja pettyessään siitä, ettei D. eronnutkaan lupaustensa mukaisesti. Dannyn ja Liisan välit on aina olleet etäiset, Liisa on kiireinen liikenainen. Vain alussa ennen Armia Liisa ja Danny olivat vähän aikaa onnellisia. Armi oli Dannyn tosirakkaus. Päättyi huonosti ja se on Dannyn syytä, tietää sen itsekin. Helmit ja Erikat on Dannyn epätoivoinen yritys tuoda Armin muisto takaisin. Muistuttavat Armia. Väärä keino, Armi on mullan alla. Danny teki liikaa virheitä ja menetti ansaitusti tosirakkauden. Teki vääriä valintoja. Elää nyt huonoa elämää katujen asioita ja kaivaten Armia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Danny on itse kertonut että rakasti Armia ja katuu kun ei eronnut aiemmin ja ottanut Armia. Syyllisyys, epävarmuus, velvollisuudet painoivat Dannya eikä pystynyt tekemään eropäätöstä silloin. Sitä katuu edelleen. Armi ja Danny olivat intohimoisesti rakastuneet toisiinsa ja rakkaus kesti. Armi alkoholisoitui vasta myöhemmin kaivatessaan Dannya ja pettyessään siitä, ettei D. eronnutkaan lupaustensa mukaisesti. Dannyn ja Liisan välit on aina olleet etäiset, Liisa on kiireinen liikenainen. Vain alussa ennen Armia Liisa ja Danny olivat vähän aikaa onnellisia. Armi oli Dannyn tosirakkaus. Päättyi huonosti ja se on Dannyn syytä, tietää sen itsekin. Helmit ja Erikat on Dannyn epätoivoinen yritys tuoda Armin muisto takaisin. Muistuttavat Armia. Väärä keino, Armi on mullan alla. Danny teki liikaa virheitä ja menetti ansaitusti tosirakkauden. Teki vääriä valintoja. Elää nyt huonoa elämää katujen asioita ja kaivaten Armia.
Danny on munannut itsensä täysin, ja hyvä niin! Leikkii vanhana ukkonakin vielä nuorten naisten tunteilla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Danny on munannut itsensä täysin, ja hyvä niin! Leikkii vanhana ukkonakin vielä nuorten naisten tunteilla.
On miehiä jotka eivät osaa kuunnella sydäntään ja arvostaa rakkautta. Ovat onnettomia ja elävät merkityksetöntä elämää. Elävät arvottomina pelureina.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On miehiä jotka eivät osaa kuunnella sydäntään ja arvostaa rakkautta. Ovat onnettomia ja elävät merkityksetöntä elämää. Elävät arvottomina pelureina.
Danny kuvittelee olevansa kaikkien ihailema, viriili musiikkineuvos, oikeasti naurettava, höperö pappa.
- Anonyymi
Surullista tyttöjen vuoksi.Armia ei voi korvata vaikka hänen hepeneitään käyttäisi .
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit435329Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4134613Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483849KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1643170Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142526Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182098Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1512022- 1251950
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241479