Helteellä miesten vaatetus

Anonyymi

Alan olla niin kypsä näihin helteisiin. Kuuma tulee vaikka on aivan paikallaan tekemättä mitään. Hiki vain valuu.

Kotona voi olla helposti ihan vaatteista taikka alusvaatteissa, mutta millaiset vaatteet kannattaisi kylillä olla päällä?

Tiedän kyllä, että pitäisi olla vaaleat ja väljät, mutta kertakaikkiaan en silti kestä. Ohuet puuvillavaatteet ja hiki vain virtaa. Erityisesti jalat ja nivuset hikoavat. En ole homo enkä transu, mutta ihan järjellä ajatellen eikö olisi paljon järkevämpään meillä Suomessakin helteillä pukeutua mekkoihin. Tuulettuisi paremmin keho.

Arabit ja monet afrikkalaisetkin pukeutuvat mekkoihin (arabeilla disdashat). Luulisi heidän olevan pukeutumisen asiantuntijoita ihan jo olosuhteiden pakosta.

Hulluksi tulen. En ole koskaan helteistä pitänyt, enkä pidä edelleenkään. Vihaani puolustan vielä sillä, että pakkasista en ole koskaan valittanut, joten en mikään ainaisvalittaja ole.

6

109

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Korjaan vielä kirjoitusvirheeni: kotona siis olen joko vaatteitta tai alusvaatteissa.

    • Anonyymi

      No joo, ja on siinä vielä sekin, että missä vain tilanteessa ei voi olla t-paidassa ja shortseissa. Saattaa olla työpaikalla pakko pitkiin vaatteisiin ( ei kuitenkaan ilmstointia) ja lisäksi kaikki tilaisuudet. Esim. kesähautajaiset on miesten pukeutumisen kauhistus. Kyllähän naiset ohuissa mekoissaan pärjää.

    • Anonyymi

      Pellavavaatteet olisivat kyllä hyvät, mutta harvemmin niitä löytää.

    • Anonyymi

      Skottien kiltit on hot.

      • Anonyymi

        Tarkoitat varmaan cool 😂


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tarkoitat varmaan cool 😂

        No joo, ei niinkään kuumia :D


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      256
      45552
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      41
      11329
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      221
      10951
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      38
      9765
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      87
      8592
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      276
      6640
    7. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      43
      2344
    8. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      12
      2244
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      44
      2084
    10. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      0
      1741
    Aihe