Kutisevia näppylöitä

Anonyymi

Moi! Mulla on nyt ollut kyljessä noin viikon ajan punaisia näppylöitä. Aluksi niitä oli lähekkäin kolme sitten niitä alkoi tulemaan enemmän ja näppylät myös kasvoivat. Nyt niitä on joku n.8
Myös on ollut oikeassa rinnassani melkei 3 viikkoa näppylä, joka aluksi oli pieni ja vaalea mutta ajan myötä se kasvoi jo tuli punaisemmaksi. Yhden päivän siinä oli myös jotai mustaa. Tämä yksittäinen näppylä ei kutise yhtään, mutta vasemmassa kyljessä kutisee kovasti, ehkä illalla hieman enemmän. Tänään huomasin että kyljessä olevissa näppylöissä on keskellä pieni reikä.
Myös on ollut kylkikipua jonkinajan, mutten tiiä että liittyykö se mitenkään tähän vai onko se ihan erillinen ongelma. Joskus sitä on paljon ja joskus ei ollenkaan olen kokeillun kortidoni voidetta ja kylmägeeliä eivätkä ne auta kylkikipuun. Mutta kyljen näppylöiden kutiamiseen auttaa kortisoni voide. Onko kenelläkään hajuakaan mitä voisi olla??

0

92

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

        Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
        Maailman menoa
        177
        4995
      2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

        Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
        Maailman menoa
        18
        4376
      3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

        Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
        Maailman menoa
        9
        3107
      4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

        Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
        Maailman menoa
        253
        2952
      5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

        "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
        Maailman menoa
        143
        2892
      6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

        Aivan totaalisesti..
        Ikävä
        52
        2501
      7. Oot se sinä

        Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
        Ikävä
        27
        1919
      8. Ei siinä kauan

        Menisi jos olisimme kahden
        Ikävä
        22
        1747
      9. Vieläkö olet

        Rakastunut minuun? Minä sinuun
        Ikävä
        34
        1733
      10. Toivotko vielä kohtaamista

        Kaivattusi kanssa?
        Ikävä
        65
        1719
      Aihe