Häneltä pääsi ns.aivopieru

Suomi Areenassa arkitodellisuudesta erkaantunut keskustan edustaja väitti että keskustalaiset uskovat että on olemassa 38 eri sukupuolta, siis muutkin uskovat kuin vain hän. Olen jonkin verran ollut keskustan aktiivitoiminnassa mukana ruohonjuuritasolla että tiedän että 99% puoleen politiikoista ja äänestäjistä uskoo että on vain kaksi sukupuolta eli nainen ja mies. Ainakin vielä eilen uskoivat.
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Sukupuolia on yhtä monta kuin ihmistäkin. Jokaisella erilainen seksuaali-identiteetti.

Äänestä

Suomessa on 5,4 miljoonaa eri sukupuolta, maailmassa yhteensä liki 8 miljardia.

Äänestä

Biologisia sukupuolia on kaksi, sukupuoli-identiteettejä voi olla vaikka kuinka paljon... Jokainen kokee omansa yksilöllisesti.

Äänestä

Ihnisten erilaiset sukupuoli-identiteetit eivät ole mikään uskon asia, vaan tutkittu juttu.
Jos niitä on laskettu olevan 38, niin olkoon niin.
Ei kenenkään sukupuoli-identiteetti käytännössä häiritse kenenkään muun elämää ellei joku itse halua pöyristellä asiasta.


Jopa vanhoillisessa USA:ssa tul virallisissa papereissa mahdollisuus valita sukuouolen kohdalla vaihtoehtojen nainen tai mies lisäksi myös vaihtoehto joku muu.

Äänestä
  • Laitappa linkki tuohon tutkimukseen....

    Äänestä

Sukupuoli-indentiteetin lisäksi pitää olla mahdollisuus valita laji-indentiteetti. Jos Petteri tunteen olevansa hevonen tai Minna kissa ja käyttäytyy sen mukaan niin se pitää hyväksyä, se on monimuotoisuutta. Terveisin Nänni-Liisa 13v Pori.

Äänestä
  • Te persut voitte tehdä asiasta kansalaisaloitteen, jos tälläinen kerran on puolueellenne tärkeä asia.

    Äänestä

  • Persujen lajiidentiteetiksi tulisi aasi. Asia jonka Nänni-Liisa juurikin todisti.

    Äänestä

Persualoittaja ei huomannut, että vaalit menivät jo vai sekö ottaa kupoliin, että kepulaiset kukistivat persulit äänimäärässä.

Törkeä väite pitää keskustalaisia hihhuli-uskovaisina ääliöinä pistämällä aloittajan aivopierun ennakkoluulotb kepulaistenkin ajattelutavaksi.

Äänestä

Älä äyhötä viherhyypiö taas persuosts, mene äitisi viereen lepäämään.

Äänestä

Kertoo+aika+paljon+keskustan+äänestäjien+ja+poliitikoiden+älykkyysosamäärästä+ja+yleisestä+ymmärryksen+tasosta+jos+heistä++99%+ajattelee+sukupuolia+olevan+vain+2.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Suomi Areenassa arkitodellisuudesta erkaantunut keskustan edustaja väitti että keskustalaiset uskovat että on olemassa 38 eri sukupuolta, siis muutkin uskovat kuin vain hän. Olen jonkin verran ollut keskustan aktiivitoiminnassa mukana ruohonjuuritasolla että tiedän että 99% puoleen politiikoista ja äänestäjistä uskoo että on vain kaksi sukupuolta eli nainen ja mies. Ainakin vielä eilen uskoivat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu