Näxis

Hei!

Olen ollut työttömänä jo aika pitkään, näetkö onko minulle työpaikkaa näkyvissä kotikaupungissani tämän vuoden aikana tai koulutusta?

Ja mitä kuuluu miesrintamalle? Näkyykö ketään? Ja vieläköhän mahdan lapsia saada?

Vastauksesta kiitollinen =)
1116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tänä vuonna et vielä pysyvää työpaikkaa saa, näyttäisi tulevan lyhyen koulutuksen ja siitä lähtevän aktivoitumisesi ja piristymisen myötä ensi vuonna.

Lapsia ei näyttäisi tulevan, mutta ei yksinäisyyttäkään. Vakavaa suhdetta en lähiaikoina näe.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Oravan pyörässä kirjoitti:

Hei!

Olen ollut työttömänä jo aika pitkään, näetkö onko minulle työpaikkaa näkyvissä kotikaupungissani tämän vuoden aikana tai koulutusta?

Ja mitä kuuluu miesrintamalle? Näkyykö ketään? Ja vieläköhän mahdan lapsia saada?

Vastauksesta kiitollinen =)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu