Palstalla on tarkoitus keskustella puolueesta nimeltään Keskusta ja sen harjoittamasta politiikasta. Täällä ei ole tarkoitus keskustella toisista kirjoittajista. Mikä tässä on vaikeaa käsittää?
Asiallisuutta ja asiankohtaisuutta keskusteluihin
7
110
Vastaukset
Kyllä toisten tekemisistä pitää voida kirjoittaa.
- Anonyymi
Se ei kuulu poliittiselle palstalle, että täällä maalitetaan toisia kirjoittajia. Sen vuoksi ylläpito toimii erittäin ansiokkaasti. Esimerkiksi sinun vihakirjoituksesi ja nikkisi ovat poistettu n. 100 kertaa tämän vuoden puolella.
Kuten huomaat niin sinä joka täällä eniten möykkäät lestoista ja törkyilet saat ansiosi mukaan.
- Anonyymi
EU ei ole ratifioinut ehdottamaansa kaivoslakia ja Suomi on antanut oikeuksia kaivosvaltauksille ratifioimattoman lain perusteella..
Millä oikeudella näin on toimittu?- Anonyymi
CETA ja TTIP-sopimus vaikuttavat taustalla.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Euroopan_unionin_ja_Kanadan_vapaakauppasopimus
- Anonyymi
Keskusta on nyt viime aikoina nostanut profiiliaan huimasti. Johtunee siitä, että viimeistään nyt huomataan keskustan hyödyllisyys tässä hallituksessa.
Onneksi on Leppä ministerinä hallituksessa ja näin ollen vankkaa asiantuntemusta hoitamassaan ministeriössä.
Olen ollut kokoomuksen äänestäjänä viimeiset kymmenen vuotta ja ollut sitä mieltä ettei keskustan olisi pitänyt mennä tähän nykyiseen hallitukseen, mutta nyt keskustan olo hallituksessa on välttämätöntä Suomen hyväksi.
Ellei syksyn budjettineuvotteluissa päästä järkeviin tavoitteisiin on keskustan syytä lähteä hallituksesta ja antaa sen kaatua.
Uudet eduskuntavaalit ehkä saisivat kansan tahdon paremmin kuuluville.- Anonyymi
Keskustan paikka on nykyisessä punamultahallituksessa. Persut ja kokoomus ovat nykyisin laitaoikeistoa, jonka paikka on oppositiossa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Keskustan paikka on nykyisessä punamultahallituksessa. Persut ja kokoomus ovat nykyisin laitaoikeistoa, jonka paikka on oppositiossa.
Ainakin kokoomuksen paikka on oppositiossa.
-”Jos nyt käytetään sanoja kapitalismi ja sosialismi, niin sanoisin, että kapitalistisemmaksi Suomi ei muutu, ei voikaan muuttua, - sillä mitä siltä siinä suhteessa puuttuu? Nykyisellään se ei voi olla, sillä ajat muuttuvat ja me niiden mukana. Olen joskus puhunut sosiaalisesta kansanvallasta järjestelmänä, mihin olisi pyrittävä. Oletan, että siihen tulee sisältymään enemmän kuin nykyiseen yhteiskuntaamme piirteitä, joita pidetään syystä tai toisesta sosialistisina. Utopiat ovat utopioita, joita ei voi toteuttaa. Kommunismissa on vain se vakava vika, että sitä ei voida toteuttaa.” (UKK)
Marinin, Kiurun, Harakan ja Haataisen johdolla tämä hallitus on äärikommunistinen. Vain kepu tuo piristystä, mutta kokoomuksen kuuluu aina pysyä oppositiossa, jotta valtion velka ei räjähdä älyttömyyksiin:
https://www.velkakello.fi
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24045291Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011223Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy17910827Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369691Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858508Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236501Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03190Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282202- 321525
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261490