https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008132154.html
"Tautikeskus: Yhdysvalloissa korona on nyt ”rokottamattomien pandemia” – yksi osavaltio nousee esiin tartuntaluvuissa."
Koronalle ei muodostu laumasuojaa, kuten muille virus sairauksille, vaikka 99,9% olisi rokotettu, niin 0,1% saa tartunnan.
Nämä 0,1% saavat tartunnan näiltä 99,9% rokotetuilta, koska rokote suojaa koronan oireilta, ei levittämästä, eikä saamasta koronaa, joten oireettoia rokotettuja koronan levittäjiä on 99,9%.
Rokotetut eivät saa tartuntaa näiltä 0,1% rokottamattomilta, vaan rokotetuilta, kun rokotetut ilman maksia köhivät ja yskivät korona viruksia ympäriinsä.
Korona siis leviää ja jos rokotetuilta poistettasiin koronasuoja, niin päivittäiset tartunnat olisivat kymmeniä tuhansia.
Niin on nytkin, mutta rokote suojaa oireilta, jos rokotesuojaa ei olisi, niin olisi oireet.
Koronalle ei muodostu laumasuojaa
5
248
Vastaukset
- Anonyymi
Kirjoitat: "Nämä 0,1% saavat tartunnan näiltä 99,9% rokotetuilta, koska rokote suojaa koronan oireilta, ei levittämästä, eikä saamasta koronaa, joten oireettoia rokotettuja koronan levittäjiä on 99,9%."
Onkohan tämä höpön höpöä, kuten arvata saattaa.
Ja jos ei ole, niin sitten rokote on täyttä hölynpölyä. - Anonyymi
Jotenkin kuulostaa, selittelyltä.
Ok, rokotus ei toimi, mutta emme me sitä ole luvannetkaan. Kunhan vain jotain pistätte, se on ok.
Se vain kuulostaa tältä, mitä se oikeasti on, sitä ei tiedä kukaan. - Anonyymi
On tuo vain niin sekavaa, ettei sitä usko kukaan. Siis muka rokotetut tartuttaisivat joitakin. Ja höpön höpöä.
- Anonyymi
eikös ole aika toden tuntuista että rokotetut tartuttavat koronaa sillä VUOSI SITTEN KESÄLLÄ KULJIMME VAPAASTI ILMAN MASKIA MUTTA SEN JÄLKEEN KUN ROKOTTEITA JAETTIIN ENENEMISSÄ MÄÄRIN NIIN,NYT SITTEN KORONA VALIANTTEINEEN VAAN LISÄÄNTYY ...JA LOPPUA EI NÄY !
- Anonyymi
miksi perussuomalaiset on hiljaa kun tutkimattomia "rokotteita pistetään hyvä uskoisiin ihmisiin MITÄ MIELTÄ PURRA esim. kysympä vaan ,muut puolueet ei senkään vertaa suutaan aukaise !tiedetään että kaikki ei ole kohdillaan !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy82092Huulitäytteet ja tekotisssit
Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä1171546Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1201215Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen
"En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-82091115Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m861094Vauvat syntyvöät vihan lapsina?
Kyllä on pimeä oppi, ja olen ollut täydessä pimeydessä opillisesti, että pienet lapset syntyisivät paholaisen lapsina. O661035Stefan Therman. Vakava syyte ja vankila uhkaa.
Nyt ei taida mies selvitä enää selityksillä.85839Unelma tilanne
Miten haluaisit, että tilanteenne etenisi tai miten toivoisit hänen lähestyvän sinua? Vai toimitko mielummin itse, jos j67815- 77783
Iivarilla johtopäätösten aika
Kun veteraanipolitikko ja pumppuvoimalavastustaja Pikkarainen aloittaa eilen nähdyn ulosmarssin on Iivarilla johtopäätös38668