Löytynyt menehtynyt

Anonyymi

12

856

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      onko siis riihimäkeläinen?

    • Anonyymi

      RIP Jussi. Voimia läheisille ja tutuille. Nyt saa perhe mielenrauhan ja paikan missä poikaansa muistella

    • Anonyymi

      Hyvin on poliisi etsinyt tätäkin jos yksityiset löytää ja vielä noin helposta paikasta.

      • Anonyymi

        Joo, mutta yksityisillä oli sellaiset vehkeet, ettei poliisi kovin helposti käyttöönsä saa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Joo, mutta yksityisillä oli sellaiset vehkeet, ettei poliisi kovin helposti käyttöönsä saa.

        Luulen kumminkin, että poliisi ei ole edes yrittänytkään etsiä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Luulen kumminkin, että poliisi ei ole edes yrittänytkään etsiä.

        On aika selvää, että tässä on hutiloita jollain tavoin. Pakkokan on täytynyt jälkiä olla sillan kaiteessa, penkassa, puissa, kun katsoo autoa kuvista.

        Surullinen juttu kaiken kaikkiaan. Ihmeen paljon saanut medianäkyvyyttä tavalliseksi pulliaiseksi. Minusta pitäis kuitenkin huomio olla löytäneiden veljesten sijaan itse uhrin elämässä ja lähipiirissä. En jaksa uskoa onnettomuuteen enkä siihen, että tämä ihan puskista tuli eli impulsiivinen kaveri ja/tai suisidaalista käytöstä muutenkin.

        lajijasuris


    • Anonyymi

      1 oikein lotossa.
      Prlz

    • Anonyymi

      En usko että Äänekosken Jyväskylän pollarit olis ikinä edes käyneet koko paikassa ja jos onkin niin korkeintaan tupakalla. jos olisivat käyneet luotaamassa pohjaa siellä niinku väittävät niin varmaan olis löytynyt ja sillon tietenkin paikalliset junttikytät on miettineet että antaa varakkaan etelän nuoren hienolla autollaan olla siellä. Sopii niin saakelin hyvin välisuomen virkakulttuuriin.

    • Anonyymi

      Nämä harrastajat laitteineen ovat nykyään ihan varteenotettavaa porukkaa.

    • Anonyymi

      Poliisi ei "tiedä" millaista kasvillisuutta paikalla tuolloin oli. No, ei tarvitse kuin mennä googlemaps katunäkymään niin siinä kuvat vuodelta 2011. Ai mitään sellaista näy, joka voisi aiheuttaa kyseiset vauriot. Oma epäily on vahva siihen suuntaan että isin laina-autolle sattui jotain jo aikaisemmin ja loppu on peittelyä

      • Anonyymi

        Mutta kun katsoo Google mapsia niin kyllä kahden eri kuvan välillä on eroa. Yksi puu näyttää puuttuvan välistä 😉


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      176
      11165
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      54
      5318
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      47
      2545
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      37
      2236
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1761
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1654
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      31
      1310
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1246
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      1046
    10. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      100
      986
    Aihe