Turismi Loviisassa

Anonyymi

Koska Kuningattarenkadun ketju venyy mielestäni liian pitkäksi, aloitan samasta aiheesta uuden näkökulman:

Turisti Galleriassa, tulee ihailemaan nettisivuilla hehkutettua "ostaria" ja löytää kultaliikkeen, urheiluliikkee, optikon ja elektroniikkaa. Pettyy ja kääntyy pois. Kuka turisti ostaa mitään tarjotuista asioistaa lomaillessaan kauniissa kylässämme?

Kauniit runot siis houkuttelevat turistin katsomaan tyhjää tarjontaa.....

7

145

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kullattu tie
      perille vie
      ei mihinkään

    • Anonyymi

      Pitikö avata taas uusi ketju tälke valitukselle? Itse ei jaksa edes valittaa liian pitkässä ketjussa ja valittaa muiden tekemisistä? Mitä te kuvittelette, kaikkea pitäis olla tarjolla, vaikka kehutte kuinka ostatte mieluiten muualta! Ei oikein toimi näin ja pitäisihän teidän bessewissereiden tämä tietää, tiedättehän jo miten kaupunkia pitää johtaa ja kaiken muunkin. :D

      • Anonyymi

        En mä ainakaan tiedä johtamisesta mutta tiedän että sairaanhoitaja on tarpeellisempi IHMISILLE kuin katumaalaus.

        Olisi mukavaa jos diktaattorit ymmärtäisi edes sen että on kyse IHMISISTÄ.
        Mutta kun johtaminen on shakkipeliä ja ihmiset NAPPULOITA niin tulee näitä riitoja väkisin.

        En toki luule että kukaan luopuu pahuudestaan ja ahneudestaan näiden keskustelujen seurauksena mutta aina joskus joku IHMINEN voi saada ideoita muiden kommenteista.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        En mä ainakaan tiedä johtamisesta mutta tiedän että sairaanhoitaja on tarpeellisempi IHMISILLE kuin katumaalaus.

        Olisi mukavaa jos diktaattorit ymmärtäisi edes sen että on kyse IHMISISTÄ.
        Mutta kun johtaminen on shakkipeliä ja ihmiset NAPPULOITA niin tulee näitä riitoja väkisin.

        En toki luule että kukaan luopuu pahuudestaan ja ahneudestaan näiden keskustelujen seurauksena mutta aina joskus joku IHMINEN voi saada ideoita muiden kommenteista.

        Diktaattorit? Meillä on tosiaan ihan hirveät olot täällä suomessa? Come on, missä on asiat paremmin ja jos, sinnehän vou aina häipyä täältä kamalasta paikadta. Uskon silti, että moni vaihtaisi kanssasi paikkaa ja olisi valmis luopumaan koko omaisuudestaan, sen takia. ( jos sitä edes on, monilla ei.) Sairaanhoitajien palkat on tosiaan huonot, mutta tuskin nyt katumaalaukset niin paljon kustansivat, että sillä olisi ketään palkattu tai maksettu edes viikon palkkaa. Eiköhän pidetä järki kädessä, sitähän te vaaditte myös päättäjiltä. Ei kaikkea elämää voi lopettaa, jos jossain leikataan. Vastakysymykseksi voisi heittää, miksi poltamme tupakkaa, juomme viinaa ja syömme epäterveellisesti, emmekä kuntoile riittävästi? Sehän vänhentäisi kuormitusta ja vapauttaosi määrärahoja. Vai pilaallemo terveytemme jotta terveydenhuollolla riittäisi töitä?


    • Anonyymi

      Ööh mitä, tekemistä kadun teksteillä on tarjonnan kanssa, lukeeko niissä jotain mainoslauseita? Koita.nyt päästä yli mokomasta asiasta. Sulla on asiat oukeadti tosi hyvin, jos hermo menee näin pahasti johonkin harmittomiin katukirjoituksiin! Jos se on niin helppia, pistäkää itse putiikki pystyyn ja näyttäkää miten homma hoidetaan. Jään mielenkiinnolla odottamaan mitä kaikkea suurta ja mahtavaa on pian tarjolla. Tuskin mitään muuta kuin, itkua tällä sivustolla ha muijalle korvapuustia kun ei muille pärjää.

    • Anonyymi

      Samat riitelijät tulee nälvimään jokaiseen alotukseen eivätkä edes vuosia kaveeranneina huomaa että aloituksen on tehnyt ihan muu ihminen.

      Luulisi että te 2 samaa riitelijää jo tuntisitte toistenne tyylin niin että huomaisitte jos joku uusi YRITTÄÄ tulla myös keskustelemaan Loviisan asioista.

      Mutta voin taas poistua kun suomi25n tyyli joka osastolla on ihan sama : kaikkea pitää ilkkua jotta yhteiskunnan rappeuttajat saavat rauhassa jatkaa sontansa levitystä.

      Helsingin roskaantuminen kaatopaikaksi kertoo täysin yhteiskuntamme tilan : mitä enemmän annat etuoikeuksia ja mukavuuksi kaiken ilkkujille sitä enemmän saat tulosta sonnan muodossa.
      Joten jatkakaa vain samaan malliin.

      Kun ette kerran halua kuunnella enää normaalien ihmisten näkemyksiä niin senkun rakennatte uusia Sontapoleja nykyisista metropoleista. Ne tuhoutuvat kuitenkin.

      • Anonyymi

        Vähennä kuule kannabiksenkäyttöä. Aika sekavaa. :D


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      139
      7648
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      423
      7091
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      69
      3623
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      138
      3256
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      109
      2784
    6. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      44
      2318
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      126
      1926
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      23
      1793
    9. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      26
      1566
    10. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      1457
    Aihe