Turismi Loviisassa

Koska Kuningattarenkadun ketju venyy mielestäni liian pitkäksi, aloitan samasta aiheesta uuden näkökulman:

Turisti Galleriassa, tulee ihailemaan nettisivuilla hehkutettua "ostaria" ja löytää kultaliikkeen, urheiluliikkee, optikon ja elektroniikkaa. Pettyy ja kääntyy pois. Kuka turisti ostaa mitään tarjotuista asioistaa lomaillessaan kauniissa kylässämme?

Kauniit runot siis houkuttelevat turistin katsomaan tyhjää tarjontaa.....
7175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kullattu tie
perille vie
ei mihinkään

Äänestä

Pitikö avata taas uusi ketju tälke valitukselle? Itse ei jaksa edes valittaa liian pitkässä ketjussa ja valittaa muiden tekemisistä? Mitä te kuvittelette, kaikkea pitäis olla tarjolla, vaikka kehutte kuinka ostatte mieluiten muualta! Ei oikein toimi näin ja pitäisihän teidän bessewissereiden tämä tietää, tiedättehän jo miten kaupunkia pitää johtaa ja kaiken muunkin. :D

Äänestä
  • En mä ainakaan tiedä johtamisesta mutta tiedän että sairaanhoitaja on tarpeellisempi IHMISILLE kuin katumaalaus.

    Olisi mukavaa jos diktaattorit ymmärtäisi edes sen että on kyse IHMISISTÄ.
    Mutta kun johtaminen on shakkipeliä ja ihmiset NAPPULOITA niin tulee näitä riitoja väkisin.

    En toki luule että kukaan luopuu pahuudestaan ja ahneudestaan näiden keskustelujen seurauksena mutta aina joskus joku IHMINEN voi saada ideoita muiden kommenteista.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    En mä ainakaan tiedä johtamisesta mutta tiedän että sairaanhoitaja on tarpeellisempi IHMISILLE kuin katumaalaus.

    Olisi mukavaa jos diktaattorit ymmärtäisi edes sen että on kyse IHMISISTÄ.
    Mutta kun johtaminen on shakkipeliä ja ihmiset NAPPULOITA niin tulee näitä riitoja väkisin.

    En toki luule että kukaan luopuu pahuudestaan ja ahneudestaan näiden keskustelujen seurauksena mutta aina joskus joku IHMINEN voi saada ideoita muiden kommenteista.

    Diktaattorit? Meillä on tosiaan ihan hirveät olot täällä suomessa? Come on, missä on asiat paremmin ja jos, sinnehän vou aina häipyä täältä kamalasta paikadta. Uskon silti, että moni vaihtaisi kanssasi paikkaa ja olisi valmis luopumaan koko omaisuudestaan, sen takia. ( jos sitä edes on, monilla ei.) Sairaanhoitajien palkat on tosiaan huonot, mutta tuskin nyt katumaalaukset niin paljon kustansivat, että sillä olisi ketään palkattu tai maksettu edes viikon palkkaa. Eiköhän pidetä järki kädessä, sitähän te vaaditte myös päättäjiltä. Ei kaikkea elämää voi lopettaa, jos jossain leikataan. Vastakysymykseksi voisi heittää, miksi poltamme tupakkaa, juomme viinaa ja syömme epäterveellisesti, emmekä kuntoile riittävästi? Sehän vänhentäisi kuormitusta ja vapauttaosi määrärahoja. Vai pilaallemo terveytemme jotta terveydenhuollolla riittäisi töitä?

    Äänestä

Ööh mitä, tekemistä kadun teksteillä on tarjonnan kanssa, lukeeko niissä jotain mainoslauseita? Koita.nyt päästä yli mokomasta asiasta. Sulla on asiat oukeadti tosi hyvin, jos hermo menee näin pahasti johonkin harmittomiin katukirjoituksiin! Jos se on niin helppia, pistäkää itse putiikki pystyyn ja näyttäkää miten homma hoidetaan. Jään mielenkiinnolla odottamaan mitä kaikkea suurta ja mahtavaa on pian tarjolla. Tuskin mitään muuta kuin, itkua tällä sivustolla ha muijalle korvapuustia kun ei muille pärjää.

Äänestä

Samat riitelijät tulee nälvimään jokaiseen alotukseen eivätkä edes vuosia kaveeranneina huomaa että aloituksen on tehnyt ihan muu ihminen.

Luulisi että te 2 samaa riitelijää jo tuntisitte toistenne tyylin niin että huomaisitte jos joku uusi YRITTÄÄ tulla myös keskustelemaan Loviisan asioista.

Mutta voin taas poistua kun suomi25n tyyli joka osastolla on ihan sama : kaikkea pitää ilkkua jotta yhteiskunnan rappeuttajat saavat rauhassa jatkaa sontansa levitystä.

Helsingin roskaantuminen kaatopaikaksi kertoo täysin yhteiskuntamme tilan : mitä enemmän annat etuoikeuksia ja mukavuuksi kaiken ilkkujille sitä enemmän saat tulosta sonnan muodossa.
Joten jatkakaa vain samaan malliin.

Kun ette kerran halua kuunnella enää normaalien ihmisten näkemyksiä niin senkun rakennatte uusia Sontapoleja nykyisista metropoleista. Ne tuhoutuvat kuitenkin.

Äänestä
  • Vähennä kuule kannabiksenkäyttöä. Aika sekavaa. :D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Koska Kuningattarenkadun ketju venyy mielestäni liian pitkäksi, aloitan samasta aiheesta uuden näkökulman:

Turisti Galleriassa, tulee ihailemaan nettisivuilla hehkutettua "ostaria" ja löytää kultaliikkeen, urheiluliikkee, optikon ja elektroniikkaa. Pettyy ja kääntyy pois. Kuka turisti ostaa mitään tarjotuista asioistaa lomaillessaan kauniissa kylässämme?

Kauniit runot siis houkuttelevat turistin katsomaan tyhjää tarjontaa.....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu