Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.
Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.
Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.
Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.
Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.
Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jaaha, mitä sitten ?
Kai sammuttimessa kuitenkin oli huoltoliikkeen leima?
Ei ollu leimaa, harvoin on. Oli kuitenkin valtuutetun henkilön tarkastama alle vuosi sitten.
Tarkastitko tarkastajan valtuudet tarkastaa?
Mitä se sulle kuuluu? Jos sanotaan että oli valtuudet niin silloin oli!
Ei ollut valtuuksia tarkastaa tarkastajan valtuuksia tarkastaa.