Käyn harvoin tällä palstalla, mutta olen kysynyt usein seuroissa useamman vuoden periodilla, - miksi me emme ylistä Jeesusta, jota tekevät muut seurakunnat? Käsketään vain kuuntelemaan, ja olla hiljaa, joskus vastataan että en kuuntele evankelioimia puhtaalla sydämellä?
Koska tiedän, että evankeliumi on yksin Jeesus, ei muuta, niin jopa katsotaan pahasti ja nimitellään jeesusteliaksi, sekä pelotellaan, jos milläkin. En pääse edes tiupakkarinkiin.
Miksi me emme ylistä Jeesusta.
12
119
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä seurakuntha on number 1 srk-valtakunnassa.
- Anonyymi
On selvää ettei ihmisten pidä uskoa Jeesusta kun SRK on ylentänyt itsensä jo jumalankin yläpuolelle. Siksi alempiarvoisista ei saa kysellä. Pitää vaan sinisilmäisesti uskoa mitä vanhat paapat uskottelevat.
- Anonyymi
ja kuka vanha pappa?? ukksisiko??
- Anonyymi
Eipä tuo ole Jeesuskaan tällä palstalla ollunna, ylistettävänä eikä dominan alistettavana.
Olen kuunnellut kesäseuraradiota aika paljon tänä kesänä, ja mielestäni moneet puheet ovat olleet hyviä. Ei voisi erotella puheet meidän LFF:n seuroissa pidetyistä puheista. Nämä puheet ovat olleet kristuskeskeisiä ihan kuten meidänkin puheet.
Totta on että jotkut puheet puhuvat paljon Jumalan valtakunnasta, mistä taas ei puhuta meidän puheista, mutta nämä ovat mielestäni aika harvoja.- Anonyymi
Typeriä ovat teidän puheenne
- Anonyymi
ET ole kuunnellut "oikealla, etkä vasemmalla" korvalla saarnoja !!
Kuuntelehan vaikka nettiseuralähetyksiä, varmaan niissä puhutaan Jeesuksesta,
Eipä viime aikoina ole ollut vielä moniakaan seuroja rauhanyhdistyksillä, niin missä seuroissa lienet ollut ? On nääs tuo korona siirtänyt seurat nettiin !! - Anonyymi
Katseleeko ne sinua pahasti, ettei tupoakkasi pysy ylähuulessasi??? No, voi voi....!
- Anonyymi
Katokaa ettei tupakkanne putoa ylähuulestannekun tulette tänne herjaamaan jotain,mistä te ette tajua yht-tään mitään!
- Anonyymi
kuolleet ovat hiljaa.
- Anonyymi
Sekö se on lestalaisen uskonelämän tarkoitus kuunnella saarnoja?
- Anonyymi
Perehdy UT:iin ,niin huomaat, että siellä enimmäkseen ylistetään Jumalaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle283557Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A142830Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.1212751Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt182504Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1162418Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.771762Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥501688Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta261666Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.431431- 1441334