Kuka on niin edesvastuuton idiootti, joka levitti positiivista tartuntaa pitkin Haminan juottoloita pe yönä? Ravintoloitsijat hoi, antakaa ikuinen porttikielto. Toivon että kyseinen henkilö häpeää toimintaansa ja että kukaan läsnäolleista ei ole saanut tartuntaa. Kiven sisään sietäisi joutua!
Kuka levitti tartuntaa Haminassa?
Anonyymi
6912662
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 69
Vanhimmat
Henkilö on eräs entinen yrittäjä Haminasta.
Oli käynyt koronatesteissä aikaisemmin ja odotti testitulosten valmistumista juhlien. Oli ollut aiemmin kotona kuumeessa.
Ei kertonut kymsote altistumisyksikölle missä liikkui ja kenen seurueessa sekä valehteli kontaktejaan.
Altistutti \ tartutti todella monia. Oli viettänyt aikaa myös tervasaaressa olevalla baarin terassilla sekä paikallisen moottoripyöräkerhon tiloissa juhlien.
Jos joillekin elukoille kuuluisi nappi korvien väliin, niin tällaiset olisivat varmaan jonon alkupäässä.
Ihme on jos tästä selviäisi päätä taputtamalla. PRKLE että on typerä hyypiö
Se on sit varmaan entinen rekka/kone yrittäjä, joka on pystyssä vähän sinne sun tänne.
Lihava vai laiha.
Mopokerholta häädetty pääsemättä sinne, varma tieto!
Kyseinen sankari on kyllä kaikkien tiedossa
Ilmoja pidellyt 🤔
Ilmojapa hyvinkin :)
Iiik kaikki kuolee nyt haminassa! Taas alkaa piipaa autot ajamaa yötäpäivää ja ihmisiä sairaalat pullollaan!
Toinen tiedetään, mutta kuka se toinen oli?
Joku ulkomaanelävä
Kyseisen henkilön muijakin pyörinyt ympäri kylää ja nyt huutaa vastuullisuuden perään tuolla netissä, aika nolo ulostulo, yrittää paikalla mainetta kun paskat on housussa.
Voisiko faktat ottaa tietoon ennenkin tollasta kirjoittaa???
Faktaa on se että on kuitenkin altistunut, kerran on testissäkin käynyt, ja on sen jälkeen kun miehen testi otettu, ollut liikkeellä ihmisten ilmoilla...ei baarissa välttämättä mutta muualla.
Ihmiset on niin sinisilmäisiä, joku heittää itkuvirren ilmoille niin uskotaan kaikki.
Pitäisiköhän sun kysyy ensin suoraan siltä muijalta ennen kun siitä tollasia puhut???
Ei tarvitse kysyä, tämä tiedossa muutenkin.
Väittää ettei viikkoon ole ko. miestä nähnyt mutta jo lauantaina ovat käskynkkää vetäneet pitkin teitä......
No molemmilla tartunta, ja kaikista huvittavinta että yrittää puhdistaa mainettaan Hamina ryhmässä ja jotkut hyväuskoiset vielä nielee kaikki jutut.
Kyseinen pariskunta on asunnut erillään jo jonkin aikaa😄
Ottakaa asioista oikeasti ne faktat selville ennenkö kirjottelette tänne!!!!!
Eikä siinä mitään, koronan voi saada mistä vaan mutta jos oot kuullut että toinen käynyt testissä, testi positiivinen, niin ei pitäisi liikkua missään ennenkuin tulee oma tulos negatiivisena.
Eikä varsinkaan uhriutua netissä.
käyttäkää sitä kumia
Miten on mahdollista, että näitä edesvastuuttomia idiootteja on ollut kaksi samanlaista samana iltana liikenteessä. Pitääkö todella paikkansa, etteivät ole olleet samaa seuruetta? Vai ovatko valehdelleet tästäkin tartunnanjäljittäjille? Joku henkilöt tunteva voisi varmaan valaista tätä asiaa.
Eivät tunne toisiaan. Toinen vanha ukko ja toinen juuri täysi-ikäinen nainen.
10 pv sitten tartunnan saanut tuli Venäjältä ja liikkui kaupungilla karanteenista piittaamatta muita tartuttamassa. Huuteli myös kyllä baarissa olevansa koronapositiivinen. Tämän viikonlopun baaritartuttajat on eri henkilöt. Näitä idiootteja on siis oikeasti kolme ja alkaa jo mennä henkilöt vähän sekasinkin.
Tartunnanjäljittäjät soittivat ravintoloihin ympäri haminaa ja saivat kuulla jotain muuta kun asianomaisen tarinan, oli unohtanut myös olleensa venebaarissa tervasaarella sekä, hevoshaan mopokerholla.
Eikö tästä voisi jo ilmoittaa jonnekin? Millainen ihminen ylipäätään toimii noin?! Hyi helvetti että hävettää millaisia ihmisiä täälläkin asuu.
Onhan ihmiset näistä soitellu ainakin kymsoteen tartunnanjäljittäjille.
entinen aviopari
Upseerikerholla onko esiintynyt tautia?
Joku aivoton kallu.
Koronapositivisena ihmisten altistaminen: 5 vuotta päivästä päivään linnaa.
Koronapositiivisena ihmisten tartuttaminen: 10 vuotta päivästä päivöön linnaa.
Näin ei siis ole mutta pitäisi olla.
Jaa+no+sää+varmaan+heittäisit+sitte+noppaa+jossa+5%+mahdollisuus+kuolla.+Taas+tätä+mahtavaa+neanderthaali-ajattelua.
Kuolleet ovat rokotekielteisten joukosta. Hyvä.
Tilanne nyt : 60 ikäisistä 100 000 on kieltäytynyt 1. rokotteesta.
Heidän kohdallan evoluutio toimii (turhalla viiveellä ) mutta edes jotenkin.
Elinkelvottomat ovat elinkelvottomia vaikka yhteiskunta tekee parhaansa estääkseen ja sotkeakseen evoluutiota.
Onneksi tartunta sentään positiivista laatua. Nyt ollaan päästy jo niin pitkälle, että kansa vaatii vankeustuomiota flunssan levittämisestä.
Jos joku, kukaan tähän flunssaan kerrassaan kuolee niin voiko puhua kuolemantuottamuksesta? Ai niin mutta olivat vanhoja ja perussairaita muutenkin? Toisaalta eihän koko koronaa olekaan, muuten vaan tulee lukuja uutisissa ja firmaa menee konkkaan ja porukka kilometritehtaalle vaan ihan huvikseen. Kumma jos flunssa käy syyksi osakkeenomistajille.
Kuolleet ovat jättäneet 1.rokotuksen harkitusti ottamatta. Päässä on todellakin perus-sairaus. Hauraat ikäihmiset poikkeuksena,koska ihminen voi elää vain rajatun ajan.
"Onneksi tartunta sentään positiivista laatua"
Eihän negatiivisia tartuntoja ole olemassakaan. Aina tartunnan havaitseminen testituloksesta on positiivinen näyte.
Se joka levittää pernaruttoa on terroristi. Koronaa saa levittää vaikka silläkin joku kuolee päivittäin. Uhrille kai sama kummalla tappaa. Lopputulos: koronaa tietoisesti levittävä on terroristi.
Miksi ihmiset ei voi pysyä aloillaan !?
no siksi kun ei ole mitään tajua elämästä ei mitään päämäärää ei visiota eikä suuntaa.
siksi heilutyaan kuin oksat tuulessa lievittämässä omaa pahaa oloaan.
Ilmoja pidellyt.... 🤔🇫🇮
Juuri näin ja hänen blondi naikkonen, molemmat positiivisia koronan suhteen.
Eikö rokote suojaakaan sua? Ai ei ole rokotetta no mitä siinä vielä valitat?
Moikka, täällä kirjoittelee se juuri täysi-ikäinen nainen, joka saapui Venäjältä pari viikkoa sitten. Niille saatanan vatipäille, jotka syyttelevät muita ihmisiä huhujen perusteella: ottakaa jooko ensin faktoista selvää. Toisaalta harmillista, kun ei ole kieroutuneilla akoilla muuta tekemistä kuin etsiä syntipukkia kyseisille tilanteille :(
Olisit jäänyt sinne Venäjälle ei sinua täällä kukaan kaipaa.
Sietäisit hävetä!!!!
Miksi piti mennä Venäjälle hakemaan tautia kun se oli varsin hyvin yleisessä tiedossa että sieltä sellaisen saa?
Olet kuulemma itse myös kieroutunut, en haukkuisi muita jos itse hölmöillyt menemään....
Roskasakki pitää yllä markkinan pöhinää. Syntyneet vauriot maksetaan verovaroista. Se on kätevä rahansiirto, koska vaurioiden korjauksessakin on markkina kyljessä.
Kun näitä lukkee niin voi vain todeta, että asuupa täällä Haminassa agressiivista porukkaa. Täytyy alkaa varomaan kaupungilla ja harkita muuttoa sivistyneemmälle paikkakunnalle.
Muuta sinne itärajan taakse mistä tulitkin, vaikkapa Pietariin.
Pfizer+on+100%+mrna+rokete.+Se+muuttaa+kehosi+virustehtaaksi+ja+saa+sen+hyökkäämään+itseään+kohtaa.
Pfizer+MRNA+rokote+on+täydellinen+ratkaisu+kehon+oman+puolustusjärjestelmän+tuhoamiseen.++Pfizer,+kun+haluat+sairautta.
samaa mieltä, kerrankin osuva kommentti!
Mikä ero on positiivisella ja negatiivisella tartunnalla? Käsittääkseni kaikki tartunnat on positiivisia, joten sitä ei olis tarvinnut mainita. Olikohan aloittaja hieman tuohtunut positiivisesta tartunnasta.
BTW, minulla on negatiivinen tartunta, kroppa suorastaan hylkii koronaa 😀
Turhaa ulinaa, ei ole koronaa olemassakkaan.
Kyllä rikkaat saa levittää tautia. Kohta porukka säntää Japaniin Olumpialaisiin ja totta kai saavat tulla kotiin testaamatta. 5 aalto lähtee. Ja hintoja voi nostaa Koronan varjolla..... köyhän rahat rikkaille
Katso kuvaajaa, niin näet, että Suomessa viides aalto alkoi jo 26. kesäkuuta 2021!
Se on yks mamu, Irakin kurdi
Kuka niistä koronoist välttää kunhan saa torilta lihatsut 4 rasvasell nakil ja kaikil mausteil köh pruuut just just tota
Hamina = Big City Life
Hamina on nyt trendaava paikka!
https://exe.io/n7w1Yq
Kato tuo jos kiinnostaa
Pitäisi selvittää onko suihkepullolevitys tullut paukkuvöiden tilalle.
Onko testitulos huijausta.
Oliko koronavilkku liiankin tehokas etätyö peruste.
Onko koronapiikki konsti millä maapallon väki saadaan vähennettyä.
Propakandapelottelu hysteria ainakin toimii tehokkaasti.
Ehkäpä kannattaisi työntekijöiden jatkossa pitää maskia näissä yksiköissä kuten kymsote määrää. Ettei käy niinkuin eräässä yksikössä.
Ei se maski auta yhtään mitään, naurettavaa pitää jotain rättiä naamalla, mikä ei viruksia estä leviämistä.
Tajusitko idiootti että käyn Pietarissa kerran viikossa, niin se maski voi suojata sinua.
Käytätkö kortsua?
Isäsi olisi pitänyt käyttää