Kissojen pitäminen irrallaan

Tietääkseni kaupunkialueella ei saa kissoja pitää irrallaan. Täällä Luuniemellä kuljeskelee punavalkoinen kissa toisten pihoissa alvariinsa.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jos tarkkoja ollaan, niin kissa saa olla irrallaan, mutta ei valvomatta.

Äänestä
  • Kissa saa olla irrallaan vain omistajansa tontilla.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kissa saa olla irrallaan vain omistajansa tontilla.

    Ja jos tontin laitaan on 200 metriä, niin kiinni pitää olla omistajankin tontilla.

    Äänestä

Kutsu Sonkajärveläinen teippaaja, hän tykkää kissoja listiä, tai kovin ainakin uhoo.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tietääkseni kaupunkialueella ei saa kissoja pitää irrallaan. Täällä Luuniemellä kuljeskelee punavalkoinen kissa toisten pihoissa alvariinsa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu