Julistetaan sota te-toimistolle

Kenraali Lawetorterrr johtaa tulonsiirtolaisten armeijaa. Lipposkan Päivi voisi varmaan puunata marssikenkänsä ja järjestää solidaarisuusletkan kuten oli lähellä tampereen pizzapalon vuoksi aikoinaan. Ja Lasol sponssaa rohkaisuryypyt!
968
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Suosittelen lakkoaseen käyttöä, eli jätetään tuet hakematta ja banaanilaatikot ostamatta!

Äänestä

Mikäli ihmiset eivät menisi näihin 9 euron orjatöihin tai aiheuttaisivat näissä todella paljon taloudellista vahinkoa niin näitä toimia ei olisi edes!

Äänestä
  • Suomi-koira on nöyrä koira.

    Äänestä

  • Juurikin näin, olet asian ytimessä. Yhteiskunnan uhrilampaat

    Äänestä

Ja idiot vielä vastailee itselleen.

Äänestä

Sota pitää julistaa myös kelaa vastaan joka rajoittaa peruutuslaillista oikeutta valita asuinpaikkansa!

Äänestä

Tuollaiset sodanjulistukset on vanhanaikaisia, mennän kaikki sinne samana päivänä vihreiksi miehiksi pukeutuneena ja vallataan koko paikka ilman sodan julistusta. Sitten jos joku kysyy että oletko vihreä mies niin se kiistetään totaalisesti sanomalla että nyt vaan sattui vihreä nuttu mukaan kun läksin työkkäriin.

Äänestä
  • Ehhehe?

    Äänestä

  • Tero 12 vee heitti foorumille vitsin, tulevaisuuden nettiöyhöttäjä. Isot poja opettaneet kiparin takana kaksi sanaa

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kenraali Lawetorterrr johtaa tulonsiirtolaisten armeijaa. Lipposkan Päivi voisi varmaan puunata marssikenkänsä ja järjestää solidaarisuusletkan kuten oli lähellä tampereen pizzapalon vuoksi aikoinaan. Ja Lasol sponssaa rohkaisuryypyt!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu