Valitsin tieni aikoinaan

Se on hyvä ja sillä pysyn.
- kokemus
20<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Niin, mitä sitä vaihtaman jos hyvältä tuntuu.

Äänestä

Miksi se "kokemus" täällä tuota hokee? ihanko oikeasti ajattelit, että ketään kiinnostaa jonkun randomanonyymin valinnat?

Äänestä
  • Et ymmärrä sisätöä..

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Et ymmärrä sisätöä..

    ymmärrän. Tunnut vaan niin narsistiselta -kokemus juttuinesi, että ärsyynnyin. Täysääliö.

    Äänestä

Tärkeää on kuunnella itseään. Intuitio kertoo totuuden, kenen kelkkaan lähteä tai olla lähtemättä.

Äänestä
  • En ole vielä varma kuka hän on jonka kanssa menen nussii

    Äänestä

Olen valmis unohtamaan sinut mies senkin vuoksi ettei tarvitse puhua ja jännittää. Mielummin niin. Se päätös sattuu, mutta ei voi mitään.

Äänestä
  • Huh mitä menoa tulee olemaan kun olet niin rohkeasti päättänyt mennä eteenpäin 😇😇

    Äänestä

  • Täällä on kaikki valmiita.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Huh mitä menoa tulee olemaan kun olet niin rohkeasti päättänyt mennä eteenpäin 😇😇

    Tuskin mitään menoa ja parempi niin. Satuttaisin itseäni ja muita. Mieti tässä tilanteessa. Houkutuksena olet kyllä suuri. Pitää vain yrittää selvitä kaikesta.

    Äänestä

Laila Kinnunen - Tiet

Äänestä

Ja sen tien nimi on Suomi24 ikävä.

Äänestä

Mutta ikäväpalstalla vaan on yöllä nuokuttava - se ei kyllä kerro kovinkaan hyvästä valinnasta silloin. Jos olisi hyvä kokemus ei pitäisi olla tarvetta viettää öitä niin suttuisella paikalla kuin nettipalsta. Kertomassa " hyvistä kokemuksista ".

Äänestä

Täällähän sitä " tietä " on saatu seurata.
Hyvästä näyttäisi voitavan olla montaa mieltä.

Äänestä
  • Sä mitään oo pystyny seuraamaan. Älä elä toisten asioissa kiinni harhaisena.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sä mitään oo pystyny seuraamaan. Älä elä toisten asioissa kiinni harhaisena.

    Älä puutu asiaan josta et tiedä mitään. Hoida vain omat harhasi.

    Äänestä

Ei uskottavaa, ei silloin kun pitää nettisivun palstalla puolilta öin vakuutella omia valintojaan, kenellekään. Oikeat ja hyvät valinnat elämässä pitävät taatusti poissa näiltä nettimaisemilta, kaiken ollessa oikeasti hyvin ei edes muista tällaisia sivuja olevan olemassakaan.

Äänestä

Jostain syystä se hyvä tie kuitenkin kulkee palstalla usein juuri yöaikaan eikä päiväkään ole poissuljettu, miksi se hyvä tie ja valinta ei ole niin hyvä että tämä paikka jäisi selän taakse.

Äänestä

Noh, niin näyttää, yötä myöten hyvällä tiellä nettialstalla.

Äänestä

Ihanko ajattelit kaikkein 100 hengen puolesta päättää. Tunnisteita narsissi!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Se on hyvä ja sillä pysyn.
- kokemus

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu