Ehdottomasti narsistisille kusipää Venäläisille ja Virolaisille omat kerrostalot! Saavat keskenään möykätä niin paljon kuin haluavat!
Nämä saatanan slaavit luulevat omistavansa koko kerrostalon ja saavat muka tehdä aivan mitä lystäävät!
Muutama esimerkki:
Autot parkissa oven edessä 24/7 ja vieraspaikalla voi autoa huoletta säilyttää 2 kuukautta putkeen.
Jatkuva kanta-astuminen, kolina, pauke ja tavaroiden raahaaminen
Mahorkkaa poltetaan asunnossa, parvekkeella ja rappukäytävässä
Musiikki huutaa täysillä
Asunnon ovea ei saa mitenkään muuten kiinni kuin PAISKAAMALLA!!!
Solukämppä eli kuinka monta mahtuu samaan asuntoon, eli asunto koko asuvun käytössä
Varastoihin ja kellareihin murtaudutaan aina
Jatkuva tavaran raahaaminen Suomesta Venäjälle tai Viroon, asunnossa sijaitse joku vientiyritys
Piskit saavat räksyttää 24/7
Ainoa keino kommukoida on huutaminen, oli kyseessä puhelin tai keskustelu!!
Kesällä piha täytyy juopoista, kustaa puiden juurella ja huudatetaan musiikkia kovalla!
Narsisitinen vittumainen asenne muita ihmisiä kohtaan, käyttäytyvät kuin omistaisivat koko maailman!
Omat kerrostalot Virolaisille ja Venäläisille
10
156
Vastaukset
- Anonyymi
https://exe.io/n7w1Yq
Tuossakin ihan hyvä juttu - Anonyymi
No jaa. Virossa työtä tehneenä sanoisin, että virolaiset ovat suomalaisia. Kielikin on lyhennettyä suomea. Pienellä harjoittelulla sitä "rääkii" kelvollisesti.
Virolaiset ovat erittäin ystävällisä kunhan käyttää viron kieltä.
Venäläiset tuppaavat olemaan yrmeitä, koska se on osa kommunismin pilaamaa kulttuuria.- Anonyymi
Joo virolaiset venäläiset ja suomalaiset samanlaisia huonotapaisia. Aitoruotsalaiset eri kastia, fiksuja ja hillittyjä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo virolaiset venäläiset ja suomalaiset samanlaisia huonotapaisia. Aitoruotsalaiset eri kastia, fiksuja ja hillittyjä.
Kyllä nyt nauran., 😂😂😂
- Anonyymi
Ihan normaalia että tiskataan raivolla kello. 23:00, vitut naapureista.
Pyykkikone saa huutaa keskellä yötä kaikessa rauhassa.
Imurointi on hyvä ajoittaa aina kello, 22:00! - Anonyymi
Jos itse haluaa asua kommuuneissa ei kannata valittaa naapureista. Naapurit kuuluvat kommuuniin ja sen kanssa on elettävä tai lähdettävä itse lätkimään. Se että haluaa hakeutua alueille joissa kerrostaloja on ihan oma valinta. Nykyään ei oo pakko. Koko suomi täynnä erityyppisiä asuntoja joista valita. Ja jos vielä sattuu olemaan työttömänä, sitä helpompaa. Mikään ei sido kommuuniin, on vapaa lähtemään ja asumaan ihan missä vaan. Kelan rahat juoksee joka paikassa. Ja lapsille koulukyydit on maan joka kolkassa.
- Anonyymi
Oletko jostain navetasta kotoisin? Kyllä kaikkien kommuunissakin asuvien on huomioitava naapurit ja heidän asumisviihtyvyytensä. Paras kun pysyt siellä Terskanperällä, etkä ikinä tule ihmisten ilmoille.
Huh huh. - Anonyymi
Muuta saatana itse tälläiseen betonihelvettiin kuuntelemaan tätä paskaa! Miksi aina sen pitää muuttaa joka kärsii näistä mölyapinoista? Miksei näitä mölyapinoita häädetä?! Alkaa vituttamaan tämä asenne.
- Anonyymi
Valitettavasti heillä on vielä paljon oppimista länsimaisesta kulttuurista.
Siinä voi vielä mennä toiset 30-vuotta. - Anonyymi
No mutta hyvänen aika! Etkö voisi tehdä valitusta. Kyllä vuokralaisista eroon pääsee, kuten myös narkomaaneista, juoppoporukoista tms.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1885101- 141761
Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka631626Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1271507Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s101477Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit501167Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.961084Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249307980- 195941
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!
Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö7830