Eikö kukaan saa esille kaupungin virkamiesten kasvoja ja mielipiteitä julkisuuteen, jotta näemme ketkä ovat ne päättäjät jotka eivät osaa lukea tilastoja kun matkailuautojen määrä tuplautuu lyhyessä ajassa ja lisää paikkoja matkailijoille tarvitaan mutta kuopion laittaa niitä kerrostalojen alle?
Onko kuopio valitsemassa tietä jossa halutaan että kaikki matkailijat menevät jyväskylään jos he liikkuvat matkailuatolla?
Tämä taitaa olla taas sitä hoksopoli tyyppistä päätöksentekoa jossa ei ole päätä tai häntää tai sitten siellä on takana suuri viisaus josta ei kansalle kerrota mitääm?
Rauhalahti camping
16
966
Vastaukset
- Anonyymi
Ei kuopiossa saa koskaa kuopion kaupungin virkamiesten päätököksiä julkiseksi eikä myöskään yritystoimen.
Sisäpiiri pelaa omaa peliään ja kansa saa niellä p.. kokonaisena - Anonyymi
Onko kukaan edes puhunut kuinka paljon matkailuautojen määrä lisääntyy?
Se taitaa olla jo suurempi kuin asuntovanujen määrä joten paljon niitä on - Anonyymi
Niitä on suomessa eniten väkimäärään nähden koko euroopassa
- Anonyymi
Olisi kiva kun kuopiossa olisi päättäjinä yrittäjäjiä jotka antavat viisautta näille kieroille päättäjille jotka eivät ymmärrä enää mitään
- Anonyymi
Turha toivoa että päättäjät tulisivat esiin?
- Anonyymi
Sorsasalossa olisi iso tasattu tontti vaikka minkäkokoisen leirintäalueen rakentamiseen.
- Anonyymi
Siellähän karavaanareiden olisi kiva kölliä teollisuusjätteen keskellä ja olla kaikkien kaveri.
Ei muuta kuin Siilinjärvellä yliajettu siili grilliin ja ihastelemaan Kallaveden kauneutta ja puhtautta.
- Anonyymi
Monissa kaupungeissa sama, eli leirintäalueet kaavoitetaan asuintonteiksi. Rauhanlahdelle käy niin muutaman vuoden sisällä.
- Anonyymi
Suurimman osan vuodesta tyhjillään oleva Rauhalahti on pikimmiten kaavoitettava luksusluokan asuinalueeksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suurimman osan vuodesta tyhjillään oleva Rauhalahti on pikimmiten kaavoitettava luksusluokan asuinalueeksi.
Leirintäalueella on toimintaa kaksi kuukautta vuodessa, asuinalue on koko ajan käytössä.
- Anonyymi
Nuo matkailuautot ja vaunut joutaa paaliin.Ukkelit ovat niillä liikenteen tukkona.Ajavat letkassa alinopeuksia kun taito ei riitä normaaliin ajovauhtiin.
- Anonyymi
Et osaa ohittaa reppana auto ja asuntovaunua yhdistelmää ! Se tässä on ongelma! Mene suljetulle harjoittelemaan! Käytä vaan julkisia kyytejä! Se on paras sinulle!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Et osaa ohittaa reppana auto ja asuntovaunua yhdistelmää ! Se tässä on ongelma! Mene suljetulle harjoittelemaan! Käytä vaan julkisia kyytejä! Se on paras sinulle!
Mene pois palstalta! Et ole kuopiolaisia! Olet teiden tukko! Sinulla on ongelma! Kortti sinulta pois! Sinulle paras kyyti on poliisikyyti!📢🦥
- Anonyymi
Kuopiossa on maata rakentaa muuallekin.
Mutta Kuopiossa valtaa pitävät grynderit. Joku grynderi haluaa rakentaa tuohon lahoja hometaloja halvalla voiton kiilto silmissä.
Varmasti jos ahneutta riittäisi joku esittäisi, että hautuumaa pitää siirtää keskeltä kaupunkia pois. Ajatella kuinka monta tornitaloa saisi rakennettua rautatien ja moottoritien väliin.- Anonyymi
Et tiedä Kuopion valtaa pitävistä mitään koska et ole täältä päinkään.
- Anonyymi
joskus pienenä oli Tauhlahsen hotellissa silloin oli jännää kun oli kapeli-telkkaei ja satelliittikanvat.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työsuhdepyörän veroetu poistuu
Hallituksen veropoliittisen Riihen uutisia: Mitä ilmeisimmin 1.1.2026 alkaen työsuhdepyörän kuukausiveloitus maksetaan2236975Pakko tulla tänne
jälleen kertomaan kuinka mahtava ja ihmeellinen sekä parhaalla tavalla hämmentävä nainen olet. En ikinä tule kyllästymää421249Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."
Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka271052- 75891
Hävettää muuttaa Haapavedelle.
Joudun töiden vuoksi muuttamaan Haapavedelle, kun työpaikkani siirtyi sinne. Nyt olen joutunut pakkaamaan kamoja toisaal48845Katseestasi näin
Silmissäsi syttyi hiljainen tuli, Se ei polttanut, vaan muistutti, että olin ennenkin elänyt sinun rinnallasi, jossain a61837Työhuonevähennys poistuu etätyöntekijöiltä
Hyvä. Vituttaa muutenkin etätyöntekijät. Ei se tietokoneen naputtelu mitään työtä ole.93794Toinen kuva mikä susta on jäänyt on
tietynlainen saamattomuus ja laiskuus. Sellaineen narsistinen laiskanpuoleisuus. Palvelkaa ja tehkää.38791Tietenkin täällä
Kunnan kyseenalainen maine kasvaa taas , joku huijannut monen vuoden ajan peltotukia vilpillisin keinoin.14756- 43733