Rauhalahti camping

Anonyymi

Eikö kukaan saa esille kaupungin virkamiesten kasvoja ja mielipiteitä julkisuuteen, jotta näemme ketkä ovat ne päättäjät jotka eivät osaa lukea tilastoja kun matkailuautojen määrä tuplautuu lyhyessä ajassa ja lisää paikkoja matkailijoille tarvitaan mutta kuopion laittaa niitä kerrostalojen alle?

Onko kuopio valitsemassa tietä jossa halutaan että kaikki matkailijat menevät jyväskylään jos he liikkuvat matkailuatolla?

Tämä taitaa olla taas sitä hoksopoli tyyppistä päätöksentekoa jossa ei ole päätä tai häntää tai sitten siellä on takana suuri viisaus josta ei kansalle kerrota mitääm?

16

966

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei kuopiossa saa koskaa kuopion kaupungin virkamiesten päätököksiä julkiseksi eikä myöskään yritystoimen.

      Sisäpiiri pelaa omaa peliään ja kansa saa niellä p.. kokonaisena

    • Anonyymi

      Onko kukaan edes puhunut kuinka paljon matkailuautojen määrä lisääntyy?
      Se taitaa olla jo suurempi kuin asuntovanujen määrä joten paljon niitä on

    • Anonyymi

      Niitä on suomessa eniten väkimäärään nähden koko euroopassa

    • Anonyymi

      Olisi kiva kun kuopiossa olisi päättäjinä yrittäjäjiä jotka antavat viisautta näille kieroille päättäjille jotka eivät ymmärrä enää mitään

    • Anonyymi

      Turha toivoa että päättäjät tulisivat esiin?

    • Anonyymi

      Sorsasalossa olisi iso tasattu tontti vaikka minkäkokoisen leirintäalueen rakentamiseen.

      • Anonyymi

        Siellähän karavaanareiden olisi kiva kölliä teollisuusjätteen keskellä ja olla kaikkien kaveri.
        Ei muuta kuin Siilinjärvellä yliajettu siili grilliin ja ihastelemaan Kallaveden kauneutta ja puhtautta.


    • Anonyymi

      Monissa kaupungeissa sama, eli leirintäalueet kaavoitetaan asuintonteiksi. Rauhanlahdelle käy niin muutaman vuoden sisällä.

      • Anonyymi

        Suurimman osan vuodesta tyhjillään oleva Rauhalahti on pikimmiten kaavoitettava luksusluokan asuinalueeksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Suurimman osan vuodesta tyhjillään oleva Rauhalahti on pikimmiten kaavoitettava luksusluokan asuinalueeksi.

        Leirintäalueella on toimintaa kaksi kuukautta vuodessa, asuinalue on koko ajan käytössä.


    • Anonyymi

      Nuo matkailuautot ja vaunut joutaa paaliin.Ukkelit ovat niillä liikenteen tukkona.Ajavat letkassa alinopeuksia kun taito ei riitä normaaliin ajovauhtiin.

      • Anonyymi

        Et osaa ohittaa reppana auto ja asuntovaunua yhdistelmää ! Se tässä on ongelma! Mene suljetulle harjoittelemaan! Käytä vaan julkisia kyytejä! Se on paras sinulle!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Et osaa ohittaa reppana auto ja asuntovaunua yhdistelmää ! Se tässä on ongelma! Mene suljetulle harjoittelemaan! Käytä vaan julkisia kyytejä! Se on paras sinulle!

        Mene pois palstalta! Et ole kuopiolaisia! Olet teiden tukko! Sinulla on ongelma! Kortti sinulta pois! Sinulle paras kyyti on poliisikyyti!📢🦥


    • Anonyymi

      Kuopiossa on maata rakentaa muuallekin.

      Mutta Kuopiossa valtaa pitävät grynderit. Joku grynderi haluaa rakentaa tuohon lahoja hometaloja halvalla voiton kiilto silmissä.

      Varmasti jos ahneutta riittäisi joku esittäisi, että hautuumaa pitää siirtää keskeltä kaupunkia pois. Ajatella kuinka monta tornitaloa saisi rakennettua rautatien ja moottoritien väliin.

      • Anonyymi

        Et tiedä Kuopion valtaa pitävistä mitään koska et ole täältä päinkään.


    • Anonyymi

      joskus pienenä oli Tauhlahsen hotellissa silloin oli jännää kun oli kapeli-telkkaei ja satelliittikanvat.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työsuhdepyörän veroetu poistuu

      Hallituksen veropoliittisen Riihen uutisia: Mitä ilmeisimmin 1.1.2026 alkaen työsuhdepyörän kuukausiveloitus maksetaan
      Pyöräily
      223
      6975
    2. Pakko tulla tänne

      jälleen kertomaan kuinka mahtava ja ihmeellinen sekä parhaalla tavalla hämmentävä nainen olet. En ikinä tule kyllästymää
      Ikävä
      42
      1249
    3. Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."

      Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka
      Kotimaiset julkkisjuorut
      27
      1052
    4. Yksi kysymys

      Yksi kysymys, minkä kysyisit kaivatultasi. Mikä se olisi?
      Ikävä
      75
      891
    5. Hävettää muuttaa Haapavedelle.

      Joudun töiden vuoksi muuttamaan Haapavedelle, kun työpaikkani siirtyi sinne. Nyt olen joutunut pakkaamaan kamoja toisaal
      Haapavesi
      48
      845
    6. Katseestasi näin

      Silmissäsi syttyi hiljainen tuli, Se ei polttanut, vaan muistutti, että olin ennenkin elänyt sinun rinnallasi, jossain a
      Ikävä
      61
      837
    7. Työhuonevähennys poistuu etätyöntekijöiltä

      Hyvä. Vituttaa muutenkin etätyöntekijät. Ei se tietokoneen naputtelu mitään työtä ole.
      Maailman menoa
      93
      794
    8. Toinen kuva mikä susta on jäänyt on

      tietynlainen saamattomuus ja laiskuus. Sellaineen narsistinen laiskanpuoleisuus. Palvelkaa ja tehkää.
      Ikävä
      38
      791
    9. Tietenkin täällä

      Kunnan kyseenalainen maine kasvaa taas , joku huijannut monen vuoden ajan peltotukia vilpillisin keinoin.
      Suomussalmi
      14
      756
    10. Jäähalli myynnissä!

      Pitihän se arvata kun tuonne se piti rakentaa väkisin.
      Äänekoski
      43
      733
    Aihe