Xenu The Freedom Fighter

Anonyymi

Nuoret ja monet muut eivät taida tietääkään että yksi Scientologia kirkon perustarinoista (heidän selityksensä siihen miksi ihmiskunnalla on niin paljon sairauksia ja muita ongelmia) on kertomus

Xenusta, galaktisesta hallitsijasta joka 75 miljoonaa vuotta sitten toi miljardeja olentoja Maahan, kasasi heidät tulivuorten ympärille ja räjäytti heidät vetypommeilla kuoliaaksi.

Näiden tapettujen olentojen sielut eli thetanit (eng. "thetans" tai "body thetans") kasautuivat yhteen ja ovat sen jälkeen kiinnittyneet ihmisten ruumiisiin.

(Skientologia-kirkon perustaja L. Ron Hubbard oli tieteiskirjailja ennen kirkon perustamista. Tämä varmaankin näkyy myös kirkon väitteissä.)

ANYWAY, BODY THETANS ARE NO PROBLEM!

Scientologia-kirkon opetusten ja maksullisten kurssien avulla voit päästä eroon niistä.

Ennen kuin menet niin pitkälle suosittelen kuitenkin että luet Wikipedian artikkelin Xenusta, ja mietit vaikkapa seuraavia kysymyksiä...

1. Mitä tietoa voin löytää tästä kirkosta muista lähteistä?
2. Mitä kovia todisteita voin löytää heidän väittämistään asioista?
3. Mikä mahdollisuus on sille että koko heidän uskontonsa on kallista maksullista roskaa?
4. Jos he väittävät pystyvänsä vapauttamaan ihmiset sairauksista, onko ketään heidän jäsenistään tullut sairaaksi?

13

1491

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      YouTubettaja "Reckless Ben" teki kavereittensa kanssa piilokameradokumentin Skientologia-kirkosta. Suosittelen.

    • Anonyymi

      Xenu? HAHAHAA

      Voisi kysyä että kun he ovat halukkaita syöttämään tuollaista valhetta niin missä muussa valehtelevat?

    • Anonyymi

      Herkkäuskoisille ja masokisteille ja herkkäuskoisille masokisteille suosittelen myös että lukevat järjestöstä nimeltä Sea Org.

      (Sea Org on yksi Skientologia-kirkon alajärjestöistä.)

    • Anonyymi

      Wikipedia on hulvattoman koominen tietolähde jonka tekstien muokkaamisesta päättää loppukädessä tuntemattomat tahot. Se on kuin Aku Ankka jonne voidaaan kirjoittaa mitä tahansa soopaa mistä tahansa halutusta aiheesta. Se on kokeiltu ja todettu jo useampaan kertaan.

      • Anonyymi

        No kerro ihmeessä missä Wikiartikkelissa on virheitä tai väärää tietoa niin tutkitaan yhdessä.


    • Anonyymi

      Mitä scientologian kirjoissa käsitellään, miksi ette ota mitään kantaa niihin tiedoihin? Ette reppanat ole edes katsoneet kirjojen sisältämää tietoa. Teidän pohjatiedot aiheesta ovatkin sitten todella vakuuttavat:).

      • Anonyymi

        Puolivillaisen scifikirjailijan "teoksia" ei ole pakko lukea ymmärtääkseen niiden sisältävän silkkaa pasketta. Riittää kun lukee teidän skeidojen typeriä juttuja.


    • Anonyymi

      Tämän kultin väitöksiin voi soveltaa Jeesuksen sanat "hedelmistään te tunnette heidät" ja Carl Saganin sanat "extraordinary claims require extraordinary evidence" (suom. tässä tapauksessa "suurenmoiset väitteet vaativat suurenmoiset todisteet").

    • Anonyymi

      Jos englannin kieli taipuu, maailmalla löytyy paljonkin kokemuksia tämän kirkon jäsenten touhuista. Alla olevassa artikkelissa yksi heidän työntekijöistään kertoo työstään järjestön hengellisessä päämajassa Clearwaterin kaupungissa Floridassa.

      Jokainen voi siitä nähdä minkälaisista summista on kyse heidän koulutuksensa hinnoissa. Artikkelissa mainitaan saksalainen Skientologi jonka vaimoa kirkon työntekijät painostivat maksaaman 45 TUHANNEN dollarin kurssimaksua.

      https://www.tampabay.com/news/scientology/former-scientology-insiders-describe-a-world-of-closers-prospects-crushing/1201166/

    • Anonyymi

      Edelleenkään kukaan ei uskalla ottaa mitään kantaa yhteenkään scientologian kirjoissa esitettyyn yksittäiseen tietoon:), miksi? Jatetaan keskustelua sen jälkeen, kun joku nostaa esille edes yhdenkin tiedon scientologian kirjoista.

    • Anonyymi

      Jatketaan keskustelua sen jälkeen, kun joku nostaa esille edes yhdenkin tiedon scientologian kirjoista.

      • Anonyymi

        Sinähän jatkat itse keskustelua kenenkään pyytämättä jatkuvasti. Parikymmentä vuotta sitten te ehkä vielä onnistuitte kusettamaan muutaman suomalaisenkin syytämään omat ja velaksi otetut rahansa teille, muttei se enää oikein onnistu. Tietoa kun löytyy teidän kannaltanne ihan liian helposti. Suomalaiset ovat pääsääntöisesti turhan sivistynyttä väkeä teille.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kotihoito suomussalmella

      Mitämieltä ootte suomussalmen kotihoidosta?
      Suomussalmi
      40
      5775
    2. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      75
      5209
    3. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      240
      5148
    4. Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?

      Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️
      Ikävä
      47
      4650
    5. Kohtalokas laukaus

      IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k
      Kajaani
      27
      4506
    6. Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä

      Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem
      Maailman menoa
      164
      3864
    7. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      127
      3376
    8. Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes

      Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!
      Maailman menoa
      27
      3102
    9. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      23
      3095
    10. Sählyhallitus 2023-2025, mailat heiluvat, mutta pallo karkaa kulmaan

      Salibandy on organisoitua. Sähly on taas sitä, kun joku tuo mailat ja palloja on ehkä yksi. Sitä tämä hallituskin on: pe
      Maailman menoa
      4
      2391
    Aihe