Kukaan muu ei ole vaikuttanut yhtä tuhoisasti ja murentavasti suomalaiseen yhteiskuntaan, rappeuttanut sitä kuin globalisti presidenttimme Halonen.
Niin se on
7
75
Vastaukset
- Anonyymi
Hänen jalanjäljissään meillä ei kasva vihreä ruoho, vaan laittomat maahanmuuttajarikolliset, rappeutunut talous, huumeongelmat, vapaan kasvatuksen tuoma nuorisorikollisuus, teloitussurmat, mamuväkivalta, naisten leviäminen politiikkaan ja tulos näkyy vastuunpakenemisena ja kyvyttömyytenä hoitaa maan asioita. Nyt on sitten valtion asiat rappiolla.
Hallituksen suurin huoli tuntuu olevan lasten hyvinvointi eikä mikään muu huoleta. Siis niitä ministereitä jotka eivät jo ole, tai ole lähdössä äitiyslomalle.
Onkohan siellä hallituksen leivissä joku sonni kun yksi toisensa jälkeen pamahtelee paksuksi. - Anonyymi
Oooookey, sulla kulkee.
- Anonyymi
Jep, mutta kulkee asialliseen suuntaan. Eräät puolueet rakastavat yli kaiken mamurikollisia.
Logiikkana se että että ”tekeväthän suomalaisetkin rikoksia”. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jep, mutta kulkee asialliseen suuntaan. Eräät puolueet rakastavat yli kaiken mamurikollisia.
Logiikkana se että että ”tekeväthän suomalaisetkin rikoksia”.Kyllä jotain vastuuta pitäisi olla siinäkin asiassa, että ei heti hallitukseen astuttaessa ruveta lasta tekemään. Se on vastuutonta ja ajattelematonta joka suhteessa.
Pitäisi ajatella, että jos on tarve hankkia lapsi, niin silloin ei aloiteta vastuullista työtä joka keskeytyy heti lähdössä.
Se on väärin kaikkia kohtaan, ja hyvin itsekästä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä jotain vastuuta pitäisi olla siinäkin asiassa, että ei heti hallitukseen astuttaessa ruveta lasta tekemään. Se on vastuutonta ja ajattelematonta joka suhteessa.
Pitäisi ajatella, että jos on tarve hankkia lapsi, niin silloin ei aloiteta vastuullista työtä joka keskeytyy heti lähdössä.
Se on väärin kaikkia kohtaan, ja hyvin itsekästä.Onhan se nyt eriasia olla äitiyslomalla ministerin palkkaan pohjautuvalla äitiyspäivärahalla, kuin tavallisen riviedustajan vastaavalla.
- Anonyymi
Minä sitten tykkään maahanmuutjista. Ovat ahkeria ja sivistyneitä, toisin kuin suomalaiset moukat. Suomalaiset valittavat joka asiasta, varsinkin sossu/kelan avuilla elävä roskasakki. Risuja kerämään joutavat kouluttamattomat idiootit. Eivät pysty edes itsetä huolehtimaan, asuvat äidin helmoissa yli kaksikymppiset, jopa 3 kymppiset luuserit. Suomalaiset naiset ovat fiksuja, ottavat paljon mieluummin ulkomaalaisen kuin suomalaisen lökäpöksyn.
- Anonyymi
Se on loistava asia myös meidän suomalaisten miesten mielestä. Ulkomaalaisissa miehissä on teille uusi tulevaisuus, pitkä tai lyhyt, mutta elämän mittainen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 503834
- 1053415
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj342791Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️262428- 201869
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan51799- 1851746
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh3861449- 271447
Huomenta kulta
En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo91228