Uudet tartunnat ja koronapassi

Anonyymi

No niin siinä jälleen kävi että kun koronapassi otettiin puheeksi, tartuntamäärät nousivat. Juuri sopivasti samaan aikaan. Onko näistä nyt n. 3 päivän ajan puhuttu ja kovasti on ainakin maikkarin nettisivuilla yhtäkkiä ollut aiheista keskustelua. Kuinkas monta kierrosta niillä pcr-testeillä nyt vedettiin että saatiin lukemat ylös ja kansa juoksemaan piikille?

7

154

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos hallitus hyväksyy paperisen koronapassin viralliseksi todisteeki korona rokotuksesta, niin mitään uskottavuutta ei ole silloin koronapassilla.
      Paperisen koronapassin on erittäin helppo väärentää, helpompi, kuin ajokortti, jota ei hyväksytä viralliseksi todisteeksi henkilöllisyydestä, kuten pankissa, verkkopankin avaamisen yhteydessä, vaikkei verkkopankki ketään tapa, kuten virus.

      • Anonyymi

        Ei ne varmasti hyväksy. Tulee siru.

        Jokainen joka yhtään ajattelee, ja vaikkei olisi uskonnollinenkaan kuten itse en ole, niin yleissivistyksellään muistelee mitä pedonmerkistä sanottiin Raamatun Ilmestyskirjassa.

        Jännintä ("jännintä") ehkä oli siinä, että lopputuloksena oli mm. että kun kansat paahtuivat helteessä ja joet kuivuivat (ilmastomuutos, saastuminen) niin tie aukeni idän valtiaille. Jos tätä pähkäilee, niin Kiinahan se siellä lähetti viruksen liikkeelle, joko tahallaan tai vahingossa, ja tällä hetkellä mikäli olen ymmärtänyt oikein he eivät ota näitä rokotteita.

        Kiina lainoittaa USA:a ja muita länsimaita ja sen taloudellinen vaikutusvalta kasvaa koko ajan mm. Afrikassa.

        Ihan hissukseen vaan valmistelevat tietä tännepäin, uutta Silkkitietä? Mutta se ei ole sellainen juttu mistä me sitten hyödymme kuten aiemmin idän tuonnista. Tulee muutakin kuin silkkiä ja pippureita.

        Geeniteknologiset mRNA- ja muut nyt jaettavana olevat rokotteet heikentävät vastustuskykyä pitkällä aikavälillä. Tämä on ihan THL:n ja muidenkin virallisten terveydenhuollon päättäjien myöntämä asia (mm. Hanna Nohynek Lääkärilehdessä). Kun vastustuskyky heikkenee vuosien mittaan rokotteen ottajilla, niin kohta ollaan tilanteessa jossa mikä tahansa pienempikin pöpö saa länsimaat polvilleen. Tai sairaalavuoteeseen.

        En tiedä, en yritäkään väittää olevani varma. Ihmettelen vain.

        Ja sitä kokeellista piikkiä en todellakaan ota.


    • Anonyymi

      enkä minä eikä ehkä moni muukaan kun nyt todettu että 2x rokotetut tartuttavat ja näkyyhän se ! joka päivä vaan lisääntyy tartunnat jotka pitäisi vähentyä rokotuksien myötä ! selittäkää thl ja muut "asiantuntijat"miten näin on pääsyt käymään ja kuinka ne nuoret nyt sitten vasta sairastuvat koronaan miksi eivät esim. viime syksy,talven tai kevään aikana ??? onko pelottelu käynnissä että saataisiin vielä rokotteita kaupaksi , raha puhuu.

    • Anonyymi

      Ihan sama mitä enään tehdään, jos rajan ylitse pääsee ilman, että pitää henkilökortti näyttää, josta otetaan henkilönumero ylös mahdollista jäljitystä varten.

      Nyt väkeä lappaa eivätkä katso henkilötietoja. Saa itse satuilla lomakkeeseen mitä haluaa.

      Suomi kuolee yksilönvapauksiinsa. Jäljelle jääneen maan miehittää Venäjä eduskunnan kesälomien aikaan.

    • Anonyymi

      ihan tietoisesti pidetään rajat auki että saadaa rokotteet kaupaksi !

      • Anonyymi

        Joko niin, tai sitten päättäjät eivät tajua yhtikäs mitään yhtikäs mistään.


    • Anonyymi

      Viimeisin villitys on uutisoida kuinka delta leviää samoin kuin vesirokko! Kaikkea pitää yrittää näköjään. Pitävät kansaa tyhmänä. En tosin kauheasti ihmettele , varsinkin kun seuraa ylipäätään somessa käytäviä keskusteluja ja niiden tasoa. Ei passille!!!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      393
      998
    2. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      102
      885
    3. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      288
      853
    4. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      77
      738
    5. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      82
      726
    6. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      71
      691
    7. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      50
      655
    8. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      37
      646
    9. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      44
      617
    10. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      609
    Aihe