Kuukautiset jäänyt pois ja raskaustoive

Anonyymi

Heippis.. Nyt on outo tilanne. Sain toisen lapsen viime kesänä ja joo olen ylipainoinen. Silloin painoin 85kg. 3kk synnytyksestä kuukautiset alkoi norm. Ja olleet tosi säännölliset. Maaliskuussa päätin aloittaa minipillerit ja söin niitä 3vkoa. Olen maaliskuusta alkaen painanut 92kg.

Kun Lopetin minipillerit huhtikuun puolessa välissä, ei sen jälkeen ole tullut kuin toukokuun puolessa välissä verta vain paperille muutaman pvän määrä vaihdellen.

Raskautta tietty yritetään. Nyt mietin mitä muut on sanonut et ylipaino vaikuttaa, mutta ei se 3kk synnytyksen jälkeen - minipillereiden aloittamisen välissä mitenkään ollut häiriintynyt vaikka varmasti painoin koko ajan sen 90kg molemmin puolin.. Vai voiko pillerit noin paljon sekoittaa pakkaa?

2

90

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olet ilmeisen lihava. Raskaus ei ala yhtä helposti kuin normaalipainoisilla.

      Asia ei tosin minulle mitenkään kuulu, mutta voisit raskauden suunnittelun sijaan keskittyä pariksi kuukaudeksi laihduttamiseen. Siinä sivussa raskaus voi hyvinkin alkaa.

      • Anonyymi

        Joo, se olis täs vähä tarkoitus. Haen vaa tukea ja mielipiteitä et mistä ongelma voi johtua. Esikoisen kohdalla painoin aloituksessa 68kg ja toisen kohdalla 82kg. Nyt 90kg. Norm. Paino 60-65kg


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      185
      1354
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      122
      1158
    3. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      48
      874
    4. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      70
      870
    5. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      790
    6. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      49
      753
    7. Hakeudu hoitoon.

      En oo kiinnostunut susta.
      Ikävä
      53
      732
    8. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      60
      699
    9. Kuinka hyvin tunnet mut?

      Kerro musta mies jotain.
      Ikävä
      33
      692
    10. Nainen, mitä ajattelet minusta?

      Mitä tuntemuksia saan aikaan sinussa? :/
      Ikävä
      47
      670
    Aihe